نتایج مرتبط با کلیدواژه برجام
توقف برخی تعهدات برجام در قالب مقررات بین‌المللی است

مقیم/رئیس کمیسیون امنیت گفت: ایران با اتخاذ تصمیم جدید مبنی بر توقف برخی تعهدات برجامی در شرایط کنونی در قالب مقررات و عُرف بین‌المللی عمل می‌کند.

پنج شنبه ۱۹ اردیبهشت ۱۳۹۸
اروپا همچنان به برجام پایبند است

مقیم/شبکه خبری دویچه وله آلمان روز پنجشنبه به نقل از یک مقام ارشد اتحادیه اروپا اعلام کرد که اقدام دیروز ایران برای به توقف بخشی از تعهدات خود در توافق هسته ای ایران (برجام) به منزله خروج از آن نیست و اروپا هم همچنان بدان پایبند است.

پنج شنبه ۱۹ اردیبهشت ۱۳۹۸
حضور ظریف در کمیسیون امنیت ملی برای ارائه توضیحات درباره برجام

مقیم/وزیر امور خارجه برای توضیح درباره اقدامات اخیر ایران در برجام هفته آینده به کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس می‌رود.

پنج شنبه ۱۹ اردیبهشت ۱۳۹۸
ریچارد نفیو: انتظار تصمیم تهران را داشتیم

مقیم/« ریچارد نفیو» طراح تحریم ‌ها علیه ایران و تیم پشتیبان‌ آمریکا در مذاکرات هسته ای با ایران روز چهارشنبه در باره تصمیم اخیر تهران مبنی بر کاهش تعهدات برجامی نوشت: هر چند این تصمیم خوب نبود، اما بهتر از آن چیزی است که نگرانش بودم و صادقانه بگویم که انتظار این تصمیم را داشتیم.

پنج شنبه ۱۹ اردیبهشت ۱۳۹۸
تصمیم ایران برنامه‌ریزی شده و دقیق است

مقیم/«فرانسوا نیکولو» سفیر فرانسه در ایران طی سال‌های ۲۰۰۱ تا ۲۰۰۵ (۱۳۸۰ تا ۱۳۸۴) التیماتوم برجامی ایران را برنامه‌ریزی شده و دقیق خواند.

پنج شنبه ۱۹ اردیبهشت ۱۳۹۸
گزاره برگ تصمیم ایران در توقف بخشی از تعهدات برجامی

مقیم/در گزاره برگ تصمیم ایران در توقف بخشی از تعهدات برجامی براساس بندهای ۲۶ و ۳۶ برجام عنوان شده است که آمریکا توان زمین گیر کردن جمهوری اسلامی ایران را نخواهد داشت.

پنج شنبه ۱۹ اردیبهشت ۱۳۹۸
خروج از برجام را در دستور کار قرار داده ایم

مقیم/معاون سیاسی وزارت امور خارجه کشورمان در رابطه با تصمیمات اخیر جمهوری اسلامی، گفت: این موضوع نقض و خروج از برجام نیست. البته ما خروج از برجام را در دستور کار قرار داده ایم.

چهارشنبه ۱۸ اردیبهشت ۱۳۹۸
سخنگوی وزارت خارجه چین معامله پکن و آمریکا بر سر ایران را تکذیب کرد

مقیم/سخنگوی وزارت امور خارجه چین بار دیگر ضمن حمایت از برجام، ادعای هرگونه معامله پکن و آمریکا بر سر ایران را تکذیب کرد.

چهارشنبه ۱۸ اردیبهشت ۱۳۹۸
فروش «اورانیوم غنی‌شده» و «آب سنگین» متوقف می‌شود

مقیم /رئیس جمهور با بیان اینکه از امروز اورانیوم غنی شده و آب سنگین را نمی‌فروشیم، گفت: اگر ظرف ۶۰ روز ۵ کشور پای میز مذاکره آمدند و ما به منافع خودمان دست یافتیم، به شرایط ۱۷ اردیبهشت برمی‌گردیم.

چهارشنبه ۱۸ اردیبهشت ۱۳۹۸
می‌توانیم غنی‌سازی را ظرف چهار روز به ۲۰ درصد برسانیم

مقیم/رئیس سازمان انرژی اتمی گفت: این آمادگی را داریم که در عرض چهار روز، غنی‌سازی ۲۰ درصد را مجددا در سطح قابل قبولی شروع کنیم.

چهارشنبه ۱۸ اردیبهشت ۱۳۹۸
ایران و روسیه پس از خروج آمریکا از برجام روابط بسیار خوبی داشتند

مقیم/وزیر امور خارجه گفت: ایران و روسیه طی یکسال گذشته و پس از خروج آمریکا از برجام روابط بسیار خوبی داشته و کاملاً با ایران همکاری کرده است، اما متأسفانه اروپا هیچ اقدامی انجام نداد.

چهارشنبه ۱۸ اردیبهشت ۱۳۹۸
ایران برخی تعهداتش در برجام را متوقف می‌کند/ فرصت ۶۰ روزه به ۱+۴

مقیم/شورای عالی امنیت ملی طی بیانیه‌ای «تصمیمات جمهوری اسلامی ایران مبنی بر توقف اجرای برخی تعهدات ایران ذیل برجام» را اعلام کرد.

چهارشنبه ۱۸ اردیبهشت ۱۳۹۸
گفت وگوهای سیاسی ایران و اروپا باید حفظ شود

مقیم/خبرگزاری فرانسه روز (دوشنبه) در گزارشی اعلام کرد، گفت وگوهای سیاسی اتحادیه اروپا و ایران باید حفظ شود زیرا این موضوع مانع ایجاد یک توافق بین اتحادیه اروپا و آمریکا برای تلاش هماهنگ علیه اقتصاد ایران می شود.

سه شنبه ۱۷ اردیبهشت ۱۳۹۸
برجام؛ حیثیت آژانس در برابر یکه تازی ترامپ

مقیم/آژانس بین المللی انرژی اتمی همواره تایید و تاکید کرده که «جمهوری اسلامی ایران به تمام تعهدات مرتبط با برنامه جامع اقدام مشترک (برجام) پایبند بوده است»؛ ترجیع بندی که در تمام صفحات گزارش های چهارده گانه یوکیا آمانو درخشیده و در صدر عناوین خبری رسانه ای دنیا نشسته است.

سه شنبه ۱۷ اردیبهشت ۱۳۹۸
کاهش تعهدات ایران در برجام روز چهارشنبه اعلام می‌شود

مقیم/رئیس جمهور بر اساس بندهای ۳۶ و ۳۷ برنامه جامع اقدام مشترک بین ایران و کشورهای گروه ۱+۵، کاهش انجام تعهدات ایران در قبال برجام را اعلام خواهد کرد.

سه شنبه ۱۷ اردیبهشت ۱۳۹۸
بعیدی نژاد: انگلیس به برجام متعهد خواهد ماند

مقیم/سفیر ایران در لندن تصور این که انگلیس با خروج از اتحادیه اروپا علیه ایران تحریم‌های جدید وضع خواهد کرد را اشتباه خواند.

شنبه ۱۷ فروردین ۱۳۹۸
انتظار از غرب اشتباه است/فیلم

مقیم/رهبر معظم انقلاب در سخنرانی نوروزی خود که در حرم رضوی فرمودند: نمی‌توان از غربی ها انتظار کمک داشت، اروپایی‌ها استعمارگرند و منابع ملت‌ها را به سود خود می‌مکند.

شنبه ۱۰ فروردین ۱۳۹۸
اروپا باید خلأ خروج آمریکا از «برجام» را جبران کند

مقیم/رئیس جمهور گفت: پس از تخلف آمریکا و اقدام غیرقانونی این کشور در خروج از توافق هسته‌ای، انتظار این است که اتحادیه اروپا این خلأ را جبران کند.

شنبه ۱۸ اسفند ۱۳۹۷
کمیسیون مشترک برجام: رفع تحریم ها بخش حیاتی توافق هسته ای است

مقیم/کمیسیون مشترک برجام روز چهارشنبه در پایان یازدهمین نشست خود در وین با صد ور بیانیه ای تصریح کرد؛ رفع تحریم‌ها که امکان عادی‌سازی روابط تجاری و اقتصادی با ایران را می‌دهد، بخش حیاتی برجام است.

پنج شنبه ۱۶ اسفند ۱۳۹۷
بیانیه یازدهمین نشست کمیسیون مشترک برجام منتشر شد

مقیم/حاضران شرکت کننده در یازدهمین نشست کمیسیون مشترک برجام اذعان کردند که در کنار اجرای تعهدات هسته‌ای، رفع تحریم‌ها یک بخش حیاتی از برجام است.

پنج شنبه ۱۶ اسفند ۱۳۹۷

استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است.
logo-samandehi