نتایج مرتبط با کلیدواژه وزارت بهداشت
۴۰ درصد نیروهای مددکاری از دانش کافی برخوردار نیستند

مقیم/وزیر بهداشت با بیان اینکه باید به مددکاری اجتماعی با رویکرد تخصصی بنگریم، گفت: در حال حاضر ۴۰ درصد نیروهایی که در بخش مددکاری فعالیت دارند، در این زمینه دانش کافی ندارند.

سه شنبه ۱۷ بهمن ۱۳۹۶
صنعت داروسازی ما بازاریابی بلد نیست/مکانیزم واردات روغن پالم

مقیم/وزیر بهداشت با عنوان این مطلب که در زمینه ثبت دارو در خارج از کشور کارهای خوبی انجام شده است، گفت: متاسفانه صنعت داروسازی ما بازاریابی بلد نیست.

سه شنبه ۳ بهمن ۱۳۹۶
صدور مجوز واردات «پروتز حلزون» برای اولین بار

مقیم/نباید "زمان طلایی" را از دست بدهند، نگرانند، دست‌شان خالی و زمان‌شان کم است و این روزها هم نبود "پروتز حلزون" نگرانی‌شان را افزون کرده و به دنبال راه چاره می‌گردند...

یکشنبه ۱۷ دی ۱۳۹۶
تخلف ۵ درصد قنادی های کشور/مصرف زیاد روغن پالم ایراد دارد

مقیم/وزیر بهداشت گفت: ۸ هزار و ۳۰۰ واحد قنادی در کشور وجود دارد که ۳۵۹ واحد در شهرستان ها و ۹۷ واحد در تهران متخلف شناخته شده و به دادگاه معرفی شدند.

سه شنبه ۱۲ دی ۱۳۹۶
استاد یلدا از شاخص ترین چهره های پزشکی محسوب می شوند

مقیم/وزیربهداشت با بیان اینکه دکتر یلدا یکی از برجسته ترین اساتید دانشگاه علوم پزشکی تهران است، گفت: دکتر یلدا معتقد بودند، انسان در لباس مقدس پزشکی باید به مردم بی دریغ عشق بورزد.

یکشنبه ۳ دی ۱۳۹۶
گاو پیشانی سفیدِ تولید!

مقیم/اهمیت بالای سلامت مصرف‌کنندگان موجب شده تا ممنوعیت تولید و واردات محصولات دخانی معطر در نهایت توسط هیئت عمومی دیوان عدالت اداری به تصویب رسیده و به زودی به دو وزراتخانه متولی ابلاغ شود، تصمیمی که صدای تولیدکنندگان محصولات دخانی معطر را درآورده است.

جمعه ۲۴ آذر ۱۳۹۶
۹۰۰ آزمایشگاه، آزمون تائیدیه استاندارد گرفتند

مقیم/سخنگوی سازمان ملی استاندارد از صدور تائیدیه برای ۹۰۰ آزمایشگاه آزمون خبر داد و گفت: تعداد آزمایشگاههای پزشکی باید افزایش یابد.

پنج شنبه ۹ آذر ۱۳۹۶
در دیدار با رئیس سازمان غذا و دارو مطرح شد؛ تاکید بر گسترش همکاری های دارویی ایران و بلاروس

مقیم/معاون وزیر بهداشت بلاروس و هیئت همراه با معاون وزیر و رئیس سازمان غذا و داروی کشورمان دیدار و گفتگو کردند.

چهارشنبه ۲۹ دی ۱۳۹۵
امضای تفاهم‌نامه مشترک گسترش همکاری‌های آموزشی وزارت بهداشت ایران و قبرس

مقیم/تفاهم‌نامه گسترش همکاری‌های آموزشی و علمی بین معاونت آموزشی وزارت بهداشت جمهوری اسلامی ایران و مؤسسه نورولوژی ژنتیک قبرس امضا شد.

سه شنبه ۱۶ آذر ۱۳۹۵
هشدار وزارت بهداشت به دانشجویان برای تحصیل در دانشگاه های خارجی

مقیم/قائم مقام معاونت آموزشی وزارت بهداشت اعلام کرد: دانشجویان از مراجعه به موسسات اعزام دانشجو برای اطلاع از وضعیت دانشگاههای خارج خودداری کرده وآخرین اطلاعات را از وزارت بهداشت دریافت کنند.

جمعه ۱۲ آذر ۱۳۹۵
دانشگاه‌های علوم پزشکی خارج از کشور مجددا ارزشیابی می‌شوند هشدار وزارت بهداشت به متقاضیان تحصیل در خارج از کشور

مقیم/قائم مقام وزارت بهداشت ضمن هشدار به متقاضیان تحصیل در خارج، از ارزشیابی مجدد اعتبار دانشگاه‌های خارج از کشور خبر داد و گفت: این ارزشیابی بر اساس رتبه بندی‌های بین المللی انجام می گیرد و نتایج آن تا چند روز آینده اعلام می شود.

یکشنبه ۱۶ آبان ۱۳۹۵
ایران در زمینه پیشگیری و کنترل بیماری های غیرواگیر در رتبه ۴ جهان قرار دارد

مقیم/ نائب رئیس کمیته ملی بیماری های غیرواگیر به اهمیت بیماری های غیرواگیر اشاره کرد و گفت: این بیماری ها در جهان جزء چالش های اصلی حوزه سلامت محسوب می شود به طوری که بخش زیادی از مرگ و میرها بر اثر این بیماری ها است.

پنج شنبه ۲۴ تیر ۱۳۹۵
هاری، خطرناک‌ترین بیماری مشترک میان انسان و دام

مقیم/ رییس اداره مبارزه با بیماری‌های قابل انتقال بین حیوان و انسان وزارت بهداشت با بیان اینکه ۶۰ درصد از بیماری‌های عفونی و ۷۰ درصد از بیماری‌های نوپدید، بیماری‌های منتقله از حیوان به انسان هستند، افزود: به دلیل نزدیکی زندگی انسان با حیوانات در مناطق شهری و روستایی و استفاده از فرآورده‌های دامی، تمام انسان‌ها در معرض خطر ابتلا به بیماری‌های مشترک بین انسان و حیوان هستند.

شنبه ۱۲ تیر ۱۳۹۵
دخانیات سالانه جان ۶۳ هزار ایرانی را می‌گیرد

مقیم/ معاون بهداشت وزارت بهداشت با بیان اینکه مصرف قلیان از سیگار پیشی گرفته است ،گفت: سالانه ۶۳ هزار نفر در ایران در اثر مصرف دخانیات جان خود را از دست می دهند.

چهارشنبه ۲ تیر ۱۳۹۵
تمهیدات وزارت بهداشت برای پیشگیری از ابتلای ورزشکاران ایرانی به "زیکا" در المپیک

مقیم/ معاون مرکز مدیریت بیماری‌های واگیر وزارت بهداشت به آغاز مسابقات المپیک در برزیل طی ماه‌های آینده اشاره کرد و با توجه به شیوع ویروس زیکا در این کشور، گفت: ورزشکاران ما طی یک الی دو ماه آینده عازم مسابقات المپیک هستند و بر همین اساس تمهیداتی را برای آنها با همکاری وزارت ورزش اندیشیده‌ایم و آموزش‌هایی را به آنها در زمینه پیشگیری از ابتلا به زیکا می‌دهیم.

جمعه ۷ خرداد ۱۳۹۵
تکمیل شناسنامه الکترونیکی دهان و دندان ۴ میلیون دانش‌آموز

مقیم/ رئیس دفتر سلامت دهان و دندان وزارت بهداشت در اولین همایش کشوری دندانپزشکی و طب با اشاره به ضرورت تعامل بیشتر حوزه علوم پزشکی و بهداشت دهان و دندان، گفت: شناسنامه الکترونیکی دهان و دندان، بیش از ۴ میلیون دانش آموز تکمیل شده است.

چهارشنبه ۱ اردیبهشت ۱۳۹۵
كاهش واردات داروهای فوریتی و تك‌نسخه‌ای از اولویت های وزارت بهداشت است

مقیم/بوشهر/معاون وزیر بهداشت،درمان و آموزش پزشكی و رئیس سازمان غذا و دارو گفت: كاهش واردات داروهای فوریتی و تك نسخه ای به كمتر از ۲۰ هزار فقره و رساندن تعداد پروانه های تولید داخل به هفت هزار پروانه از اولویت هاست.

جمعه ۲۰ فروردین ۱۳۹۵
وزیر بهداشت تأکید کرد: کسب مرجعیت علمی با افزایش استنادات به مقالات محققان

مقیم/ وزیر بهداشت گفت: ما در حال حاضر در تولید علم رتبه اول منطقه را داریم و برای کسب مرجعیت علمی باید میزان استنادات به مقالات افزایش پیدا کند.

پنج شنبه ۶ اسفند ۱۳۹۴
رتبه ایران در تولید علم بالاتر از ترکیه و رژیم صهیونیستی

مقیم/ معاون تحقیقات و فناوری وزارت بهداشت با اشاره به رتبه برتر ایران در سال ۲۰۱۵ از نظر تولید علم، گفت: رتبه ارجاع مقالات و تولید علم ایران حتی از ترکیه و رژیم اشغالگر قدس بالاتر است.

پنج شنبه ۲۹ بهمن ۱۳۹۴
۲۵ درصد جمعیت ایران تا سال ۱۴۲۹ سالمند می شود

مقیم/ رئیس مرکز سلامت جمعیت و خانواده وزارت بهداشت گفت: بر اساس سرشماری سال ۹۰معادل۸،۲ درصد از جمعیت ایران را سالمندان تشکیل می دهند که پیش بینی می شود تا سال ۱۴۲۹ این آمار به ۲۵ درصد برسد.

یکشنبه ۱۸ بهمن ۱۳۹۴

استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است.
logo-samandehi