نتایج مرتبط با کلیدواژه اروپا
صالحی خطاب به اروپا: قبل ازآنکه دیر شود، به قول خود عمل کنید

مقیم/علی اکبر صالحی رئیس سازمان انرژی اتمی ایران درباره سازوکار ویژه مالی برای ایران که قرار است ازسوی کشورهای اروپایی راه اندازی شود، گفت: امیدواریم قبل از آنکه خیلی دیر شود، به ویژه اروپایی ها به آنچه ماه ها قبل قول داده اند، عمل کنند.

یکشنبه ۷ بهمن ۱۳۹۷
نشست ورشو خللی در اتحاد اروپا با ایران وارد نمی کند

مقیم/لوبلاگ در گزارشی نوشت: اتحادیه اروپا می داند آمریکا در نشست ورشو، هیچ راهبرد موثری برای ایران ندارد و یک نشست بی معنی در لهستان هیچ تغییری در این موضوع ایجاد نخواهد کرد و رویکرد تقابلی دولت ترامپ نسبت به ایران تاکنون بیشتر سبب اتحاد اروپایی ها شده است.

یکشنبه ۷ بهمن ۱۳۹۷
اروپا با وجود فشارهای آمریکا درصدد حفظ برجام است

مقیم/تارنمای روزنامه انگلیسی 'فایننشال تایمز' در یادداشتی نوشت: به رغم فشارهای آمریکا، اتحادیه اروپا بدنبال آن است تا در میان اعضای خود در مورد حفظ توافق هسته ای، اتحاد ایجاد کند.

دوشنبه ۱ بهمن ۱۳۹۷
اروپا به ایران:تحمل آزمایش‎های موشکی‎تان را نداریم/گرایش به ترامپ

مقیم/یک رسانه غربی مدعی است که حدود ۱۰ روز پیش، جلسه‌‏ای در وزارت خارجه ایران برگزار شده که طی آن، اروپایی‌‏ها گرایش خود به مواضع ضد ایرانی رئیس جمهوری آمریکا را نشان داده‎اند.

شنبه ۲۹ دی ۱۳۹۷
زمان برای اروپا مشخص نشده/از اقدامات اروپا در برجام راضی نیستیم

مقیم/معاون اول رئیس جمهور با بیان اینکه از عملکرد اروپا در قبال برجام راضی نیستیم، اظهار داشت: موضع گیری سیاسی اروپایی ها در حمایت از برجام رضایت بخش است.

پنج شنبه ۲۷ دی ۱۳۹۷
باج‌دهی لهستان به آمریکا، توهین به هویت اروپایی تلقی می شود

مقیم/رئیس شورای راهبردی روابط خارجی گفت: باج‌دهی دولت لهستان به دولت آمریکا در برگزاری کنفرانسی ضدایرانی در خاک آن کشور، توهین به هویت اروپایی و ملت‌های اروپا تلقی می‌شود.

سه شنبه ۲۵ دی ۱۳۹۷
اروپا اطلاعی از زمان آغاز به کار SPV نداده است

مقیم/سخنگوی وزارت خارجه کشورمان گفت: طرف اروپایی تاکنون تاریخ دقیقی برای آغاز به کار ساز و کار مالی ویژه اروپا موسوم به SPV به ایران ارائه نداده است.

سه شنبه ۲۵ دی ۱۳۹۷
چهره واقعی اروپا/ استمرار بدعهدی‌های برجامی در قاره سبز

مقیم/اروپا در حالی وعده اجرای مکانیسم مالی با ایران را متعاقب خروج ترامپ از برجام مطرح کرد که مطابق قول خود آنها، هنوز این وعده عملیاتی نشده است.

شنبه ۲۲ دی ۱۳۹۷
در جهادِ بی‌نیاز کردن کامل کشور از بیگانگان پیشگام باشید

مقیم/رهبر معظم انقلاب در پیامی به نشست اتحادیه انجمن‌های اسلامی دانشجویان در اروپا، فرمودند: پیوستن دانشجویان ایرانی در جهان به حرکت پیشرفت و بی‌نیاز کردن کشور از بیگانگان جهاد فی سبیل الله است.

شنبه ۲۲ دی ۱۳۹۷
تحریم ایران انحراف در مسئولیت اروپاست

مقیم/کاظم غریب آبادی سفیر و نماینده دائم ایران نزد سازمان‌های بین‌المللی در وین تحریم‌های جدید اتحادیه اروپا علیه بخش ‌هایی از یک‌ نهاد ایرانی را کاملاً غیرقابل ‌قبول و انحراف در مسئولیت آن دانست.

جمعه ۲۱ دی ۱۳۹۷
اروپا باید پیامی معقول، حکیمانه اما شوک‌آور دریافت کند

مقیم/دستیار ویژه رییس مجلس در امور بین‌الملل گفت: غربی‌ها باید با شوکی مواجه شوند که بدانند به هر قیمتی در تونل یک طرفه برجام ⁩ کنونی نخواهیم ماند.

پنج شنبه ۲۰ دی ۱۳۹۷
رویترز : تحریم جدید اروپا اقدامی سمبولیک

مقیم/خبرگزاری رویترز در گزارشی، تحریم های اتحادیه اروپا علیه یک وزارتخانه ایران را با اشاره به وضعیت خاص این اتحادیه در حمایت از تداوم برجام، ضرورت اتخاذ الگوی رفتاری متفاوت از ترامپ، الزمات اقتصادی- امنیتی و نیاز تهران به همراهی حامیان توافق هسته ای سمبولیک توصیف کرد.

چهارشنبه ۱۹ دی ۱۳۹۷
فراتر از برجام هیچ تعهدی نمی‌پذیریم/ از اروپا ناامید شده‌ایم

مقیم/معاون اول رئیس‌جمهور گفت: اگرچه از کارآمدی اروپا برای انجام یک اقدام عملی تاحدود زیادی ناامید شده‌ایم، ولی هنوز جای امیدواری است که اروپا بتواند اقدامی در مورد برجام انجام دهد.

چهارشنبه ۱۹ دی ۱۳۹۷
جلسه دیروز ۶ دیپلمات اروپایی در وزارت خارجه ایران / واکنش تند مسئولان ایران به ادعای دیپلمات ها

مقیم/ دیروز ۶ دیپلمات اروپایی مستقر در تهران با مسئولان وزارت خارجه ایران درباره تحریم های اتحادیه اروپا دیدار و گفتگو کرده اند.

چهارشنبه ۱۹ دی ۱۳۹۷
ایران در پاسخ به اتحادیه اروپا در چارچوب عمل متقابل اقدام می‌کند

مقیم/سخنگوی وزارت امورخارجه ضمن محکومیت تصمیم غیر منطقی و تعجب برانگیز اتحادیه اروپا گفت: ایران در پاسخ به این اقدام و در چارچوب عمل متقابل اقدامات مقتضی را اتخاذ خواهد کرد.

چهارشنبه ۱۹ دی ۱۳۹۷
مسئولیت اجرا نشدن سازوکار ویژه مالی بر عهده اروپا است

مقیم/بهرام قاسمی با انتقاد از تاخیر اتحادیه اروپا در اجرای ساز و کار مالی موسوم به SPV گفت: ایران قطعا مسئولیت عدم اجرای ساز و کار مالی موسوم به SPV را به عهده اروپا می داند.

شنبه ۱۵ دی ۱۳۹۷
اقتصاد اروپا و تجربه چالش های بزرگ در سال ۲۰۱۹

مقیم/اروپا در سال ۲۰۱۹ شرایط دشواری را از منظر کاهش مروادات تجاری، افزایش کسری بودجه و بحران های اقتصادی تجربه خواهد کرد.

شنبه ۱۵ دی ۱۳۹۷
سفیر ایران در اتحادیه اروپا:برجام در سال ۲۰۱۹ به تار مویی بند است

مقیم/سفیر ایران در اتحادیه اروپا در یادداشتی اعلام کرد: برجام در سال ۲۰۱۹ به تار مویی بند است.

سه شنبه ۱۱ دی ۱۳۹۷
ناتوانی اروپا در مقابل فشار‌های آمریکا

مقیم/سخنگوی وزارت خارجه گفت: ما قطعاً به ساز و کار مالی با اروپا دل نبسته ایم و روی آن صد درصد حساب نمی کنیم.

یکشنبه ۹ دی ۱۳۹۷
توجه متقابل عراق و اروپا در دوره عبدالمهدی

مقیم/مسوول سیاست خارجی اتحادیه اروپا در اواسط نوامبر گذشته از «موضع عراق در عدم پایبندی به تحریم های یکجانبه آمریکا علیه ایران حمایت کرد» و گفت: «اروپا آماده همکاری با عراق درقبال تبعات تحریم های واشنگتن است» متعاقب این سخنان، بغداد در روزهای گذشته صحنه ترافیک چند مسوول بلندپایه اروپا شده است.

پنج شنبه ۲۹ آذر ۱۳۹۷

استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است.
logo-samandehi