نتایج مرتبط با کلیدواژه تحریم
سفیر پیشین آمریکا: تحریم، ایرانیان را به زانو در نمی آورد

مقیم/سفیر پیشین آمریکا در امارات عربی متحده، پیش فرض های مقامات دولت ترامپ درباره مردم ایران را نادرست دانست و گفت: تحریم ها، ایرانیان را به زانو در نمی آورد و عملیات نظامی برای مال و جان آمریکایی ها هزینه زا است.

چهارشنبه ۲۵ اردیبهشت ۱۳۹۸
ایران، عراق نیست امریکا اشتباه بزرگی می کند

مقیم/مدیر مسئول مجله آفریقا چاپ پاریس با اشاره به افزایش حضور نظامی آمریکا در خلیج فارس و حضور جان بولتون در تیم سیاسی کاخ سفید و تاثیر نظریه های او در آغاز جنگ عراق و سرنگوی صدام، تاکید کرد که عراق نمونه خوبی برای برخورد امریکا با ایران نیست و اگر واشنگتن چنین تصوری کند، اشتباه بزرگی مرتکب شده است.

یکشنبه ۲۲ اردیبهشت ۱۳۹۸
ریچارد نفیو: انتظار تصمیم تهران را داشتیم

مقیم/« ریچارد نفیو» طراح تحریم ‌ها علیه ایران و تیم پشتیبان‌ آمریکا در مذاکرات هسته ای با ایران روز چهارشنبه در باره تصمیم اخیر تهران مبنی بر کاهش تعهدات برجامی نوشت: هر چند این تصمیم خوب نبود، اما بهتر از آن چیزی است که نگرانش بودم و صادقانه بگویم که انتظار این تصمیم را داشتیم.

پنج شنبه ۱۹ اردیبهشت ۱۳۹۸
دولت امریکا برای بر سرعقل آمدن راه طولانی در پیش دارد

مقیم/ریچارد نفیو طراح تحریم‌های ایران در دولت باراک اوباما رییس جمهوری سابق امریکا گفت:هر دو طرف ( تهران و واشنگتن ) می‌توانند سر عقل بیایند؛ اما طرف آمریکایی راه طولانی‌تری باید بپیماید.

پنج شنبه ۱۹ اردیبهشت ۱۳۹۸
بهای سوخت در انگلیس با لغو معافیت نفتی ایران، رکورد می‌زند

مقیم/در ادامه پایان مهلت معافیت‌ های آمریکا برای خریداران نفت ایران، بهای بنزین و گازوئیل در انگلیس در دو روز گذشته به شکل کم‌سابقه‌ای افزایش‌ داشته است.

سه شنبه ۱۷ اردیبهشت ۱۳۹۸
نجبای عراق: اتهام زنی به سپاه و مقاومت راه به جایی نمی برد

مقیم/معاون جنبش نجبای عراق با تاکید بر این که رابطه این گروه مقاومت اسلامی با سپاه پاسداران ربطی به مسائل مالی ندارد گفت که اتهام زنی علیه سپاه و گروههای مقاومت راه به جایی نخواهد برد.

دوشنبه ۱۶ اردیبهشت ۱۳۹۸
معاون وزیرمسکن عراق:برغم تحریمها توافقات با ایران اجرایی می شود

مقیم/معاون وزارت مسکن و بازسازی عراق، تحریم های آمریکا علیه ملت ایران را ظالمانه و بدون دلیل و توجیه قانونی و بین المللی دانست و گفت: برغم تحریم ها، روابط اقتصادی با ایران ادامه می یابد و توافقات انجام شده، اجرایی می شود.

یکشنبه ۱۵ اردیبهشت ۱۳۹۸
رسانه های فرانسوی: روحانی مردم ایران را به وحدت فراخواند

مقیمرسانه های فرانسوی با بازتاب سخنان رئیس جمهوری اسلامی در آیین نکوداشت یکصدمین سال تربیت معلم نوشتند: روحانی مردم ایران را به وحدت فراخواند.

شنبه ۱۴ اردیبهشت ۱۳۹۸
رادیو بین المللی فرانسه: تحریم ایران، تبعات سنگینی برای سایر کشورها دارد

مقیم/رادیو بین المللی فرانسه در گزارشی با اشاره به اقدام یکجانبه آمریکا مبنی بر لغو معافیت واردات نفت از ایران، تاکید کرد که این تصمیم کاخ سفید، تبعات مالی سنگینی برای سایر کشورها به همراه خواهد داشت.

جمعه ۱۳ اردیبهشت ۱۳۹۸
پیشنهاد وزارت اقتصاد برای تامین مالی شرکت‌های نفتی در بورس

مقیم/وزارت اقتصاد راهکار جدیدی برای تامین مالی شرکت‌های بالادستی نفت به منظور اکتشاف و توسعه میادین نفت و گاز ارائه کرده است.

جمعه ۳۰ فروردین ۱۳۹۸
ایران شناس چینی: آمریکا عامل اصلی تروریسم دولتی است

مقیم/ رییس مرکز ایران شناسی دانشگاه یونن چین، اقدام دولت آمریکا علیه سپاه پاسداران انقلاب اسلامی را امری محکوم از سوی جامعه جهانی دانست و دولت های آمریکا و اسراییل را عاملان اجرای تروریسم دولتی دانست.

شنبه ۲۴ فروردین ۱۳۹۸
نگاهی به تاثیر تحریم های آمریکا علیه ایران

مقیم/برنامه این هفته «نشر خبر» (press release) به بررسی تاثیر تحریم های آمریکا علیه ایران بر قیمت جهانی نفت، خروج بریتانیا از اتحادیه اروپا و افزایش تنش میان هند و پاکستان می پردازد.

دوشنبه ۱۹ فروردین ۱۳۹۸
ایتالیایی ها تحریم های آمریکاعلیه ایران را نامشروع می دانند

مقیم/کارآفرینان ایتالیایی علاقمند به ادامه همکاری با ایران، محدودیت های تجاری آمریکا علیه تهران را غیر قانونی خوانده و آنرا به ضرر شرکت های ایتالیایی و اروپایی دانستند.

جمعه ۹ فروردین ۱۳۹۸
تقویت توانمندی شرکتهای ایرانی با مکانیزم تهاتر

مقیم/ مدیر عامل بازار تهاتر ایرانیان در جریان یک نشست خبری با بیان اینکه وجود تشدید تحریم‌ها علیه ایران فرصت مناسبی برای ایجاد بازارهای جدید و نوین با ساختار سنتی است گفت: یکی از این روش ها تهاتر است.

پنج شنبه ۲۳ اسفند ۱۳۹۷
انتقاد ایران از تحریم هواپیمایی ماهان/ حمایت برلین از برجام

مقیم/معاون سیاسی وزیر خارجه ایران در دیدار با مدیرکل منطقه‌ای وزارت خارجه آلمان ضمن انتقاد از تحریم هواپیمایی ماهان از سوی برلین، خواهان اقدام عملی در اجرای تعهدات برجامی اروپا شد.

سه شنبه ۱۴ اسفند ۱۳۹۷
کنیا هم حسابهای بازرگانان ایرانی را مسدود کرد

مقیم/در تنگنای اقتصادی کنیا هم حسابهای بازرگانان ایرانی را مسدود کرد.

دوشنبه ۶ اسفند ۱۳۹۷
موفقیت “نرم افزار سیستم اطلاعات مدیریت پروژه” در صادرات به اروپا در شرایط تحریم

مقیم/با خدمات توانمندسازی صندوق نوآوری و شکوفایی صورت گرفت: موفقیت “نرم افزار سیستم اطلاعات مدیریت پروژه” در صادرات به اروپا در شرایط تحریم

جمعه ۳ اسفند ۱۳۹۷
محقق آمریکایی:اتهامات علیه'افق نو'کار باند نومحافظه کاران است

مقیم/یک محقق آمریکایی با تاکید بر بی پایه بودن اتهامات مطرح شده از سوی دولت آمریکا علیه سازمان 'افق نو' و یک افسر سابق نیروی هوایی آمریکا در ارتباط با ایران تاکید کرد که این اتهامات کار نومحافظه کاران آمریکا از هراس افشای نقش آنها در ۱۱ سپتامبر است.

سه شنبه ۳۰ بهمن ۱۳۹۷
FATF مکمل اثرات تحریم بر اقتصاد ایران/۸۰درصد بازار ارز دردست دولت

مقیم/عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام گفت: مسئولین خارجی گفته اند که اگر ایران FATF را بپذیرد، بسته تحریم ما کامل می شود.

دوشنبه ۲۹ بهمن ۱۳۹۷
کاهش سقف فروش نفت، خودتحریمی است/ تحریم‌های آمریکا را جدی نگیریم

مقیم/رئیس سازمان برنامه و بودجه با بیان اینکه ما نباید تحریم آمریکا را جدی تلقی کنیم، گفت: کاهش سقف فروش نفت به نوعی خودتحریمی است.

یکشنبه ۲۸ بهمن ۱۳۹۷

استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است.
logo-samandehi