نتایج مرتبط با کلیدواژه تحریم
تنش تنها با پایان تروریسم اقتصادی علیه مردم ایران خاتمه می‌یابد

مقیم/وزیر خارجه کشورمان با بیان اینکه دیپلماسی ایران آمریکا را منزوی کرد، گفت: تنش تنها از طریق تمام شدن تروریسم اقتصادی آمریکا علیه مردم ایران خاتمه پیدا می‌کند. این را فرانسوی‌ها کامل می‌دانند.

جمعه ۲۱ تیر ۱۳۹۸
راشاتودی| برنامه هسته‌ای ایران کماکان شفاف و باز است

مقیم/برخی تحلیلگران امور سیاسی گام دوم ایران در زمینه کاهش تعهدهای برجامی را تلاشی جهت اعمال فشار به اروپا و دور شدن آن‌ها از تصمیم‌های ضد ایرانی آمریکا بر شمردند.

یکشنبه ۱۶ تیر ۱۳۹۸
جزییات تازه از محموله نفت توقیفی ایران / «گریس۱» ۴ ماه روی آب بود

مقیم/توقیف محموله نفتی ایران در جبل الطارق موجب تشدید تنش‌های سیاسی میان ایران و اروپا شد در حالی که اطلاعات مربوط به این نفتکش روسی نشان می‌دهد این کشتی ۴ ماه روی آب بوده است.

یکشنبه ۱۶ تیر ۱۳۹۸
نویسندگان عصبانی روزنامه سعودی؛ چرا ایران مقابل «فشار آمریکا» کم نمی‌آورد؟

مقیم/یک روزنامه سعودی در قالب چندین یادداشت و ستون تحلیلی خود، از اینکه ایران مقابل فشار آمریکا مقاومت کرده و «فشار حداکثری» آمریکا را با «فشار» پاسخ داده، بشدت عصبانی است.

یکشنبه ۱۶ تیر ۱۳۹۸
مردم اصلاً توجهی به موضوعاتی مثل تحریم انتخابات ندارند

مقیم/قائم مقام شورای نگهبان گفت: مردم اصلاً به موضوعاتی مثل انتخابات مشروط و تحریم انتخابات توجه ندارند و همگان خواهند دید که مشارکت مردم در انتخابات بسیار پرشور خواهد بود.

سه شنبه ۱۱ تیر ۱۳۹۸
ایران به رغم تحریم ها هیچ زمان از ورود پناهندگان ممانعت نکرده است

مقیم/وزیر کشور گفت: جمهوری اسلامی به رغم تحریم‌ها هیچ زمان از ورود پناهندگان جلوگیری نکرده است.

سه شنبه ۱۱ تیر ۱۳۹۸
طرح‌های توسعه‌ای کشور را در شرایط تحریم به پیش می‌بریم

مقیم/رئیس دفتر رئیس جمهور با اشاره به تحریم های ناعادلانه و فشارهای اقتصادی گفت: باوجود همه مشکلات، مصمم هستیم با عبور از مشکلات، طرح‌های توسعه ای کشور را در همه استان ها به پیش ببریم.

سه شنبه ۱۱ تیر ۱۳۹۸
سراب اینستکس/مرور برجام اروپایی؛ از وعده توخالی تا شروط طلبکارانه

مقیم/اینستکس نه تنها مساله فروش نفت ایران را تضمین نمی‌کند، بلکه محدود به موارد غیرتحریمی آن هم غذا و دارو شده و در عمل صرفاً یک دفتر حسابداری بر مبنای عدم رابطه بانکی میان ایران و اروپا می‌باشد.

سه شنبه ۱۱ تیر ۱۳۹۸
یوشکا فیشر: خود ترامپ هم نمی‌داند در قبال ایران چه می‌کند

مقیم/وزیر خارجه پیشین آلمان با اشاره به سردرگمی و عدم قطعیت در رفتارهای متناقض دولت آمریکا در برابر ایران، تحلیل کرد که ترامپ و مشاورانش هم نمی‌دانند که چه کاری می‌خواهند با ایران انجام دهند.

یکشنبه ۹ تیر ۱۳۹۸
آمریکا از دلار به‌عنوان سلاح جنگی استفاده می‌کند

مقیم/معاون سیاسی وزیر امور خارجه گفت: جامعه جهانی باید در مقابل عادت غلط آمریکا که از قدرت دلار به عنوان یک سلاح علیه دولت‌های مستقل استفاده می‌کند، بایستند.

جمعه ۷ تیر ۱۳۹۸
صادرات نفت در حال افزایش است/ تحریم‌ها تاثیری بر بازار ارز نداشت

مقیم/رئیس کل بانک مرکزی در واکنش به تحریم‌های جدید آمریکا گفت: آمریکا هر کاری می‌توانسته انجام داده، اما ایران از قله مقاومت تحریم‌ها عبور کرده است.

پنج شنبه ۶ تیر ۱۳۹۸
سفارت بریتانیا در تهران: اوضاع اقتصادی در ایران در حال وخیم شدن است

مقیم/سفارت بریتانیا در تهران اعلام کرد: اوضاع اقتصادی در ایران در حال وخیم شدن است.

چهارشنبه ۵ تیر ۱۳۹۸
تل‌آویو خواستار اعمال تحریم‌های بیشتر بر تهران شد

مقیم/نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی با درخواست اعمال تحریم‌های هرچه بیشتر بر ایران، ادعا کرد که اجازه نمی‌دهد ایران تسلیحات اتمی بسازد.

دوشنبه ۲۷ خرداد ۱۳۹۸
«اینستکس»نمی‌تواند تحریم‌ها را دور بزند/اروپا دنبال خرید زمان است

مقیم/یک کارشناس مسائل بین‌الملل با بیان اینکه اینستکس نمی‌تواند راه‌حلی برای دور زدن تحریم‌ها باشد، گفت: اروپایی‌ها قادر به ایستادگی در برابر فشارها و تحریم‌های آمریکا نیستند.

یکشنبه ۲۶ خرداد ۱۳۹۸
پتروشیمی قابل تحریم نیست/ هدف آمریکا تاثیرگذاری بر بازار ارز است

مقیم/عضو کمیسیون اقتصادی مجلس تحریم محصولات پتروشیمی را غیرممکن دانست و گفت: دولت آمریکا این پیشنهاد را جهت تاثیرگذاری بر بازار ارز ایران به اجرا درآورده است.

سه شنبه ۲۱ خرداد ۱۳۹۸
تحریم پتروشیمی پوچی ادعای ترامپ برای مذاکره با ایران را ثابت کرد

مقیم/سخنگوی وزارت امور خارجه با اشاره به تحریم شرکت‌های پتروشیمی ایران گفت: تنها یک هفته صبر نیاز بود تا پوچ بودن ادعای رئیس‌جمهور آمریکا برای مذاکره با ایران ثابت شود.

شنبه ۱۸ خرداد ۱۳۹۸
تحریم ضد ایران و ونزوئلا یک سوم انرژی جهان را محدود کرد

مقیم/مدیرعامل بزرگ‌ترین شرکت نفتی روسیه گفت:تحریم‌های آمریکا ضد ایران و ونزوئلا، یک‌سوم ذخایر انرژی نفت جهان را دچار محدودیت کرده است.

شنبه ۱۸ خرداد ۱۳۹۸
دیدار رییس جمعیت علمای عراق با رایزن فرهنگی ایران

مقیم/شیخ خالد الملا، رییس جمعیت علمای عراق و از مراجع برجسته اهل سنت با حجت‌الاسلام غلامرضا اباذری، رایزن فرهنگی جمهوری اسلامی ایران در بغداد دیدار کرد.

چهارشنبه ۲۵ اردیبهشت ۱۳۹۸
سفیر پیشین آمریکا: تحریم، ایرانیان را به زانو در نمی آورد

مقیم/سفیر پیشین آمریکا در امارات عربی متحده، پیش فرض های مقامات دولت ترامپ درباره مردم ایران را نادرست دانست و گفت: تحریم ها، ایرانیان را به زانو در نمی آورد و عملیات نظامی برای مال و جان آمریکایی ها هزینه زا است.

چهارشنبه ۲۵ اردیبهشت ۱۳۹۸
ایران، عراق نیست امریکا اشتباه بزرگی می کند

مقیم/مدیر مسئول مجله آفریقا چاپ پاریس با اشاره به افزایش حضور نظامی آمریکا در خلیج فارس و حضور جان بولتون در تیم سیاسی کاخ سفید و تاثیر نظریه های او در آغاز جنگ عراق و سرنگوی صدام، تاکید کرد که عراق نمونه خوبی برای برخورد امریکا با ایران نیست و اگر واشنگتن چنین تصوری کند، اشتباه بزرگی مرتکب شده است.

یکشنبه ۲۲ اردیبهشت ۱۳۹۸

استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است.
logo-samandehi