نتایج مرتبط با کلیدواژه آمریکا
اما و اگرهای خروج آمریکا از افغانستان

مقیم/تصمیم دونالد ترامپ رئیس جمهوری آمریکا برای کاهش تعداد نیروهای نظامی خود در افغانستان، این موضع ایران و پاکستان را ثابت کرد که هیچ راه حل نظامی برای پایان جنگ افغانستان وجود ندارد.

یکشنبه ۹ دی ۱۳۹۷
آمریکا و سیاست های داخلی ترامپ در سال ۲۰۱۸

مقیم/اتفاقات و رویدادهای سیاسی مهم در آمریکا در سال ۲۰۱۸ و تصمیمات سیاسی بحث برانگیز و غیرمنطقی دونالد ترامپ در این سال در برنامه این هفته «ما مردم» مورد بحث و بررسی قرار می گیرد.

شنبه ۸ دی ۱۳۹۷
کمیسیون حقوق بشر کنگره آمریکا خواستار آزادی فوری فعال مدنی بحرینی شد

مقیم/ کمیسیون حقوق بشر کنگره آمریکا روز جمعه خواستار آزادی فوری «نبیل رجب» فعال حقوق بشری و مدنی بحرینی شد.

شنبه ۸ دی ۱۳۹۷
پرونده ایران کنترا در جلسه تائید صلاحت 'بار' مطرح می شود

مقیم/به نوشته یک روزنامه آمریکایی، درجلسه رسیدگی به صلاحیت 'ویلیام بار' فرد پیشنهادی ترامپ برای تصدی مقام دادستان کل آمریکا در ماه آینده موضوع بخشودگی های اعطا شده در زمان جرج بوش پدر در ارتباط با پرونده 'ایران - کنترا' مطرح خواهد شد.

شنبه ۸ دی ۱۳۹۷
قاسمی: سفر ترامپ به بغداد بی احترامی به حاکمیت ملی عراق بود

مقیم/سخنگوی وزارت خارجه با انتقاد از سفر خارج از عرف دیپلماتیک رئیس جمهوری آمریکا به بغداد را بی احترامی به حاکمیت ملی عراق توصیف کرد.

جمعه ۷ دی ۱۳۹۷
مقایسه سفر «علنی»شمخانی به افغانستان و سفر«مخفیانه»ترامپ به بغداد

مقیم/دستیار ویژه رئیس مجلس در امور بین الملل با مقایسه سفر «علنی» علی شمخانی به افغانستان و سفر «مخفیانه» ترامپ به بغداد نوشت: این است واقعیت ایران و آمریکا.

پنج شنبه ۶ دی ۱۳۹۷
حضور آمریکا در سوریه از ابتدا نامشروع بوده است

مقیم/وزیر خارجه ایران در گفت‌وگو با المیادین درباره موضوعات مختلف از جمله خروج نیروهای آمریکایی از سوریه به موضع گیری پرداخت.

دوشنبه ۳ دی ۱۳۹۷
رسانه آلمانی: عربستان حامی تروریسم، ایران صاحب تاریخ و تمدن

مقیم/شبکه تلویزیونی آلمان در گزارشی با موضوع ایران، عربستان و غرب، با اشاره به رسوایی رژیم سعودی در قتل جمال خاشقچی و حمایت های آل سعود از تروریسم و افراط گرایی ، می گوید ایران، کشوری با مردم تحصیلکرده و با ظرفیت های بالا، هرگز قابل مقایسه با عربستان نیست که با حمایت های میلیاردی خود از افراط گرایی حمایت می کند.

یکشنبه ۲ دی ۱۳۹۷
کالاهای انباشته شده دربنادر باید به سرعت تعیین تکلیف و ترخیص شوند

مقیم/معاون اول رییس جمهور هدف دشمنان از اعمال تحریم را ایجاد اخلال در جریان واردات کالا به کشور ارزیابی کرد و گفت: دشمنان می‌خواهند با ایجاد اختلال در مسیر تجارت خارجی، کشور را با مشکل روبرو کند.

یکشنبه ۲ دی ۱۳۹۷
بعیدی نژاد دیدار مقامهای ایران و آمریکا در لندن را تکذیب کرد

مقیم/حمید بعیدی نژاد سفیر جمهوری اسلامی ایران در انگلیس خبر منتشره در باره دیدار پنهانی دیپلمات‌های ایران و آمریکا در لندن را تکذیب کرد.

شنبه ۱ دی ۱۳۹۷
هراس قانونگذاران آمریکایی از عربستان هسته ای

مقیم/سیاست های رادیکال خاندان سلمان سبب شده تا اعضای کنگره آمریکا با نگرانی به فعالیت های هسته ای عربستان نگریسته و خواستار نظارت دقیق بر همکاری های واشنگتن- ریاض در این حوزه شوند.

جمعه ۳۰ آذر ۱۳۹۷
ترامپ: ایران بابت خروج آمریکا از سوریه خوشحال نیست

مقیم/دونالد ترامپ رئیس جمهوری آمریکا روز پنجشنبه مدعی شد، به رغم آنچه اخبار جعلی می گوید، ایران، روسیه، سوریه و بسیاری کشورهای دیگر از خروج آمریکا از سوریه خوشحال نیستند، زیرا مجبورند بدون کمک واشنگتن با داعش بجنگند.

جمعه ۳۰ آذر ۱۳۹۷
اروپا به تعهداتش عمل نکند، راهی جز خروج از برجام نداریم

مقیم/یک کارشناس مسائل بین‌الملل گفت: اگر اروپا هم مانند آمریکا به تعهدات خود در قالب برجام عمل نکند و ایران از برجام منتفع نشود، هیچ راهی به جز خروج از برجام برای ما باقی نمی‌ماند.

جمعه ۳۰ آذر ۱۳۹۷
جوسازی علیه توان موشکی ایران ناشی از استیصال است

مقیم/دبیر شورای عالی امنیت ملی گفت:جوسازی و جنگ گسترده روانی علیه توان موشکی و نفود منطقه ای ایران ناشی از استیصال امریکا است.

پنج شنبه ۲۹ آذر ۱۳۹۷
آمریکا قادر نیست برای ملت‌های منطقه نسخه بپیچد

مقیم/رئیس‌جمهور کشورمان با بیان اینکه آمریکا قادر نیست برای ملت‌های منطقه نسخه بپیچد، گفت: سرنوشت سوریه باید در اختیار مردم سوریه باشد.

چهارشنبه ۲۸ آذر ۱۳۹۷
کانال مالی ایران وسوییس در آستانه راه اندازی است

مقیم/ سوییس با تائید آمریکا به زودی یک کانال مالی را برای فروش کالاهای اولویت دار به ایران راه اندازی می کند.

چهارشنبه ۲۸ آذر ۱۳۹۷
آمریکا به دنبال تجزیه وتضعیف ایران/فشار اقتصادی را مدیریت می‌کنیم

مقیم/ دبیر شورای عالی امنیت ملی با اشاره به اینکه آمریکا به دنبال تجزیه و تضعیف ایران قدرتمند امروز است، گفت: آمریکا را مأیوس می کنیم.

چهارشنبه ۲۸ آذر ۱۳۹۷
آمریکا در منع مراودات تجار کرد عراقی با ایران شکست خورده است

مقیم/سرکنسول جمهوری اسلامی ایران در سلیمانیه اعلام کرد علیرغم تمام تلاش و فشار آمریکاییها بر تجار کرد عراقی در سلیمانیه برای عدم مراودات تجاری با ایران امااین تلاشها شکست خورده است.

شنبه ۲۴ آذر ۱۳۹۷
اوپینیون:تحریم های آمریکا علیه ایران کینه توزانه است

مقیم/روزنامه کوبایی اوپینیون در مقاله ای به قلم «ادلبرتو لوپز بلانچ» تحریم های آمریکا علیه ایران و تلاش او برای به صفر رساندن صادرات نفتی‌ ایران را کینه توزانه قلمداد کرد.

پنج شنبه ۲۲ آذر ۱۳۹۷
آمریکا باید از مهمل‌گویی ریاکارانه در مورد ایران دست بردارد

مقیم/وزیر امور خارجه نوشت: آمریکا و متحدانش باید از این مهمل‌گویی ریاکارانه در مورد موشک‌ها و «رفتار» منطقه‌ای ایران، دست بردارند.

پنج شنبه ۲۲ آذر ۱۳۹۷

استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است.
logo-samandehi