وزیر نیرو فردا چهارشنبه به لرستان سفر می‌کند

مقیم/«رضا اردکانیان» وزیر نیرو فردا چهارشنبه به‌منظور افتتاح و آغاز عملیات اجرایی چندین پروژه صنعت آب و برق راهی استان لرستان خواهد شد.

سه شنبه ۴ تیر ۱۳۹۸
کاهش ۲۵۰۰ مگاواتی پیک بامدیریت مصرف

مقیم/سخنگوی صنعت برق میزان رشد پیک مصرف امسال را ۲.۵ درصد عنوان کرد و افزود: روز گذشته با اعمال برنامه‌های مدیریت مصرف نزدیک به دو هزار و ۵۰۰ مگاوات از پیک سراسری کاسته شد.

سه شنبه ۴ تیر ۱۳۹۸
اقدام پدافند هوایی در سرنگونی پهپاد آمریکا غرور آفرین بود

مقیم/وزیر دفاع گفت: اقدام پدافند هوایی در سرنگونی پهپاد آمریکایی غرور، عزت و شرف ایرانی‌ها را برانگیخت و نشان داد نظام جمهوری اسلامی در حراست از منافع ملی خود هرگز مماشات و مسامحه نخواهد کرد.

سه شنبه ۴ تیر ۱۳۹۸
کدخدایی: تحریم‌های جدید آمریکا نقض آشکار حاکمیت ایران است

مقیم/سخنگوی شورای نگهبان در توییتی نوشت که تحریم‌های جدید آمریکا علیه مقام های کشور، نقض آشکار حاکمیت ایران و خلاف اصول و قواعد شناخته شده بین المللی است.

سه شنبه ۴ تیر ۱۳۹۸
خرازی : فرصت اروپا به سرعت درحال تمام شدن است

مقیم/رئیس شورای راهبردی روابط خارجی ایران در دیدار معاون خاورمیانه وزارت خارجه انگلیس گفت: طرف اروپایی در جهت اجرای تعهدات برجامی خود گامی برنداشته‌ است و تاکنون شاهد نتایج ملموس از برجام نبودیم.

سه شنبه ۴ تیر ۱۳۹۸
کسب موافقت برای افزایش ۵ رشته جدید در دانشگاه‌های آبادان و خرمشهر

مقیم/نماینده مردم آبادان در مجلس از کسب موافقت وزارت علوم برای افزایش پنج رشته جدید و ظرفیت پذیرش دانشجو در مقاطع کارشناسی ارشد و دکترا در دانشگاه‌های آبادان و خرمشهر خبر داد.

سه شنبه ۴ تیر ۱۳۹۸
کاهش اتکاء بودجه به نفت از ضروریات و اولویت‌های اساسی کشور است

مقیم/معاون اول رییس جمهور با بیان اینکه کاهش اتکاء بودجه کشور به نفت از ضروریات و اولویت‌های اساسی کشور است، گفت: تجربه نشان داده نمی‌توان با روش‌های کنترلی، اقتصاد کشور را اداره کرد.

سه شنبه ۴ تیر ۱۳۹۸
ضرورت تحولی در خور در گام دوم انقلاب

مقیم/رئیس قوه قضاییه گفت: با همه تلاشهایی که تا کنون انجام شده در گام دوم انقلاب باید تحولی در خور صورت گیرد.

سه شنبه ۴ تیر ۱۳۹۸
ورود کشورهای غیراروپایی به اینستکس به نفع ایران است یا اروپا؟

مقیم/علیرغم آنکه عده‌ای در پی کانالیزه کردن تجارت کشورهای غیراروپایی در قالب اینستکس هستند،اما این سازوکار بیشتر کنترل اروپا بر تجارت ایران را به دنبال دارد تا اینکه ابزارمقابله با تحریم باشد.

سه شنبه ۴ تیر ۱۳۹۸
آماده گفتگو با کشورهای منطقه هستیم/ اروپایی‌ها برجام را بخوانند

مقیم/سخنگوی وزارت امور خارجه در خصوص تلاش‌های ایران برای کاهش تنش‌ها در منطقه، گفت: ایران آمادگی خود را برای گفتگو با کشورهای مختلف اعلام کرده است.

سه شنبه ۴ تیر ۱۳۹۸
درخواست پرداخت فوری بدهی ۴۰ساله انگلیس/ اروپا دربرجام اراده ندارد

مقیم/معاون وزیر امور خارجه ایران در دیدار با همتای انگلیسی خود گفت که پایبند نبودن اروپایی ها به برجام به علت نداشتن اراده سیاسی است و اروپا حاضر نیست برای حفظ این توافق اندک هزینه ای بپردازد.

سه شنبه ۴ تیر ۱۳۹۸
اقدام مجمع تشخیص در مسکوت گذاشتن FATF درست است

مقیم/عضو کمیسیون اقتصادی مجلس با بیان اینکه مسکوت ماندن کنوانسیون‌های مرتبط با FATF در مجمع تشخیص اقدام درستی است، گفت: تمدید تعلیق ایران از لیست سیاه FATF نتیجه ایستادگی مسئولان انقلابی است.

سه شنبه ۴ تیر ۱۳۹۸
دستور بودجه ای جهانگیری به دستگاه‌های اجرایی

مقیم/سخنگوی دولت از دستور معاون اول رئیس جمهوری به دستگاه های اجرایی مبنی بر تنظیم برنامه های خود در سقف بودجه تعدیل شده خبر داد.

دوشنبه ۳ تیر ۱۳۹۸
وزیر مشاور انگلیس با خرازی دیدار کرد

مقیم/وزیر مشاور انگلیس در امور خاورمیانه با کمال خرازی «رئیس شورای راهبردی روابط خارجی» دیدار و گفتگو کرد.

یکشنبه ۲ تیر ۱۳۹۸
مگر تحریمی مانده که آمریکا علیه ایران نکرده باشد

مقیم/سخنگوی وزارت خارجه گفت: تحریم‌های آمریکا تنها جنبه تبلیغی دارد و هرگونه تحریمی که مورد نظر امریکا بود اعمال کرده و دیگر تحریمی نمانده است.

یکشنبه ۲ تیر ۱۳۹۸
مدیران دولتی باید در انتخابات بی‌طرف باشند

مقیم/وزیر کشور گفت: مدیران، استانداران، فرمانداران و بخشداران وزارت کشور باید در انتخابات بی‌طرف و مجری صادق باشند، حق ندارند در جریان سیاسی ورود پیدا کنند.

یکشنبه ۲ تیر ۱۳۹۸
۶۰ هزار پست سازمانی بدون تصدی در خوزستان وجود دارد

مقیم/ نماینده مردم رامهرمز و رامشیر در مجلس گفت: استان خوزستان ۶۰ هزار پست سازمانی بلا تصدی در دستگاه‌های مختلف دارد که این مسئله موجب ضعف در خدمات رسانی به مردم شده است.

یکشنبه ۲ تیر ۱۳۹۸
اساتید جسارت تحقیق و تفکر داشته باشند

مقیم/معاون علوم انسانی و هنر دانشگاه آزاد اسلامی خطاب به اساتید دانشگاه گفت: جسارت تحقیق و تفکر داشته باشید و برای تعالی علم خود تلاش کنید، چراکه تمدن توحیدی موجب پیشرفت بشریت است.

یکشنبه ۲ تیر ۱۳۹۸
دانشگاه نباید محلی برای سیاسی کاری و مغلطه شود

مقیم/وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گفت: دانشگاه نباید محلی برای سیاسی کاری و مغلطه و دانشجو نباید ابزار سیاسی برخی افراد برای جمع کردن رای شود.

یکشنبه ۲ تیر ۱۳۹۸
مهلت سرویس دهندگان اینترنت تمام شد؛ توجیهات قابل قبول نیست

مقیم/وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات با اشاره به پایان مهلت بهبود کیفیت خدمات پشتیبانی شرکت‌های ارائه‌دهنده خدمات ارتباطی نوشت: توجیهات مدیران شرکت ها در این خصوص قابل قبول نیست.

یکشنبه ۲ تیر ۱۳۹۸

استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است.
logo-samandehi