پلوسی: رویکرد دولت ترامپ در مورد ایران، کاملا اشتباه است

مقیم/«نانسی پلوسی» رئیس مجلس نمایندگان آمریکا رویکرد دولت «دونالد ترامپ» رئیس جمهوری آمریکا در قبال ایران را کاملا اشتباه خواندوتاکید کرد که کاخ سفید باید قبل از خروج از توافق هسته ای ۱+۵ با ایران، با کشورهای اروپایی مشورت می کرد.

پنج شنبه ۲ اسفند ۱۳۹۷
مواجهه جوان ترین نماینده تاریخ آمریکا با مخالفان طرح هایش

مقیم/برنامه این هفته «شکاف اقتصادی» (Economic Divide) به معرفی زندگی الکساندریا اوکاسیو کورتز، جوان ترین نماینده تاریخ آمریکا و طرح ها و برنامه های وی برای تغییر و بهبود وضعیت اقتصادی مردم آمریکا اختصاص دارد.

چهارشنبه ۱ اسفند ۱۳۹۷
همراه با روژه گارودی فرانسوی در پرس تی وی

مقیم/مستند «میراث زندگی روژه گارودی» (The Living Legacy of Roger Garaudy) با نگاهی متفاوت به شهر کوردوبا در منطقه آندلس اسپانیا، این شهر را از دیدگاه گارودی، فیلسوف فرانسوی مورد بررسی قرار می دهد.

چهارشنبه ۱ اسفند ۱۳۹۷
کارگران معترض به اصلاحات قانون کار در پرو

مقیم/ادواردو نودا به همراه کارشناسان برنامه «منطقه مالی» هیسپان تی وی در مناظره ای، اصلاحات قانون کار توسط دولت پرو را که به اعتراضات کارگری منجر شده است،مورد بررسی و کنکاش قرار می دهد.

چهارشنبه ۱ اسفند ۱۳۹۷
بحران افزایش نابرابری ها در رژیم اسراییل

مقیم/برنامه این هفته «داخل اسرائیل» (Israel Inside) به بحث و بررسی موضوع افزایش نابرابری ها در رژیم اسراییل اختصاص دارد.

چهارشنبه ۱ اسفند ۱۳۹۷
هند به خرید نفت خود از ونزوئلا ادامه می‌دهد

مقیم/یک مقام دولتی هند اعلام کرد که هند برای تعیین ارزش واردات نفت از هر کشوری، ملاحظات تجاری و سایر عوامل مربوطه را در نظر خواهد گرفت.

دوشنبه ۲۹ بهمن ۱۳۹۷
بحران در روابط ورشو - تل آویو و لغو سفرهای مقامات لهستانی

مقیم/پس از آنکه نخست وزیر و وزیر خارجه رژیم صهیونیستی، لهستان را به دخالت در کشتار یهودیان در جنگ جهانی دوم متهم کردند، وزارت خارجه لهستان اعلام کرد علاوه بر منتفی شدن سفر نخست وزیر این کشور به تل آویو ، لغو سفر وزیر خارجه خود را هم بررسی می کند.

دوشنبه ۲۹ بهمن ۱۳۹۷
آلمان : پذیرفتن داعشی های زندانی به خاک اروپا دشوار است

مقیم/«هایکو ماس» وزیر خارجه آلمان یکشنبه شب در واکنش به اظهارات دونالد ترامپ رئیس جمهوری آمریکا مبنی بر اینکه کشورهای اروپایی بایستی ۸۰۰ زندانی داعشی را که در سوریه زندانی هستند، تحویل بگیرند، گفت: تحویل گرفتن ۸۰۰ داعشی مساله بسیار سختی خواهد بود.

دوشنبه ۲۹ بهمن ۱۳۹۷
ایالت کالیفرنیا از ترامپ شکایت می کند

مقیم/دادستان کل کالیفرنیا گفت که این ایالت به زودی از دونالد ترامپ رئیس جمهوری آمریکا به خاطر اعلام وضعیت اضطراری ملی برای تامین هزینه ساخت دیوار مرزی، به دادگاه فدرال شکایت خواهد کرد.

دوشنبه ۲۹ بهمن ۱۳۹۷
کار با ارزهای ملی گره همکاری های تجاری باایران را باز می کند

مقیم/مدیرعامل موسسه ابتکارات و تحقیقات سیاست خارجی روسیه معتقد است که استفاده از ارزهای ملی در معاملات میان ایران و روسیه، گره بوجود آمده در گسترش همکاری های تجاری را باز می کند.

یکشنبه ۲۸ بهمن ۱۳۹۷
رسانه پاکستانی: هیاتی از این کشور به ایران سفر می کند

مقیم/یک روزنامه پاکستانی روز یکشنبه از سفر آتی هیاتی از این کشور به تهران با هدف بررسی ملاحظات جمهوری اسلامی ایران درخصوص مسائل مرزی میان دو کشور خبر داد.

یکشنبه ۲۸ بهمن ۱۳۹۷
زنجیر اصلاحات بر پای مردم بالکان

مقیم/در مجموعه مستند «وزن زنجیرها» که به پخش هیسپان تی وی رسیده، تاثیرات مخرب اصلاحات نئولیبرالیسم در حوزه بالکان بر جنبه های مختلف زندگی مردم یوگسلاوی سابق بررسی خواهد شد.

یکشنبه ۲۸ بهمن ۱۳۹۷
چهل سالگی انقلاب اسلامی و نقش پررنگ ایران در منطقه

مقیم/چهل سالگی انقلاب اسلامی ایران، اظهارات تونی بلر درخصوص مسایل خاورمیانه و ایران و محاکمه سران جدایی طلب کاتالونیا موضوعاتی است که در برنامه این هفته «نشر خبر» (press release) مورد بحث و بررسی قرار می گیرد.

یکشنبه ۲۸ بهمن ۱۳۹۷
وزیران خارجه آذربایجان و قرقیزستان بر همکاری کشورهای ترک زبان تاکید کردند

مقیم/ وزیران امورخارجه جمهوری آذربایجان و قرقیزستان روز یکشنبه در حاشیه کنفرانس بین المللی امنیتی مونیخ،دیدار و بر ضرورت همکاری کشورهای ترک زبان تاکید کردند.

یکشنبه ۲۸ بهمن ۱۳۹۷
روزنامه ایتالیایی: کنفرانس ورشو علیه ایران و اتحادیه اروپا بود

مقیم/روزنامه ایتالیایی 'لاستمپا' در گزارشی از کنفرانس ورشو در لهستان نوشت: این کنفرانس به جز ایران، علیه اتحادیه اروپا نیز بود.

یکشنبه ۲۸ بهمن ۱۳۹۷
دیواری که به جای مرزها در واشنگتن کشیده شد

مقیم/درخواست ترامپ برای ساخت دیوار مرزی و اصرار او بر تامین بودجه ۵.۷ میلیارد دلاری، اکنون به محل تنازع طرفداران و مخالفان این مساله در واشنگتن تبدیل شده است تا جایی که رئیس جمهوری آمریکا وضعیت فوق العاده ملی اعلام می کند.

یکشنبه ۲۸ بهمن ۱۳۹۷
دوئل لفظی مرکل و پنس در کنفرانس امنیتی مونیخ

مقیم/ تارنمای آلمانی «تاگس شاو» روز شنبه نوشت: معاون رئیس جمهور آمریکا و صدراعظم آلمان در حالی به سخنرانی در کنفرانس امنیتی مونیخ خواهند پرداخت که از این دو سخنرانی به عنوان «دوئل لفظی» این دو مقام اروپایی و آمریکایی یاد می شود.

یکشنبه ۲۸ بهمن ۱۳۹۷
چالش جدید ترامپ به دنبال ورود زنان به سیاست

مقیم/برنامه این هفته «ما مردم» موضوع ورود زنان قدرتمند به سیاست آمریکا را به عنوان چالش جدید پیش روی ترامپ مورد بحث و بررسی قرار می دهد.

شنبه ۲۷ بهمن ۱۳۹۷
دروغ های سیاست مداران آمریکایی رنگ می بازد

مقیم/تحلیل و بررسی سریال ها و فیلم های هالیوودی در برنامه «Spoilers» هیسپان تی وی با اجرای پابلو ایگلسیاس، این هفته به دروغ های آشکار سیاست مداران آمریکایی که برای مردم فاش شده، می پردازد.

شنبه ۲۷ بهمن ۱۳۹۷
گوترش:بیش از۲میلیون نفر در غزه با فقرشدید روبه رو هستند

مقیم/دبیرکل سازمان ملل ضمن هشدار نسبت به وخامت اوضاع انسانی و فقر شدید بیش از ۲ میلیون نفر در نوار غزه، خواستار تحرک فوری برای بهبود اوضاع در این منطقه شد و افزود که غزه بخش جدایی‌ناپذیر از کشور فلسطین است.

شنبه ۲۷ بهمن ۱۳۹۷

استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است.
logo-samandehi