کد خبر : ۴۳۷۶۴۱ گروه : استان ها تاریخ انتشار :دوشنبه ۱۶ آذر ۱۳۹۴
واعظی خبر داد: همکاری ایران و افغانستان در زمینه اپلیکیشنهای فارسی

مقیم/ ویر ارتباطات از زمینه های همکاری مشترک بین ایران و افغانستان در زمینه اپلیکیشنهای فارسی خبر داد.

به گزارش مقیم به نقل از خبرگزاری مهر، محمود واعظی جلسه با هیات افغان را مفید و سازنده برشمرد و ادامه داد: در این دیدار در مورد موضوعات متعدد بحث و تبادل نظر شد.

وی سیاست دولت دکتر روحانی را اولویت دادن به همسایگان از جمله افغانستان برشمرد و افزود: خوشبختانه روابط سیاسی دو کشور در بهترین شرایط خود به سر می‌برد.

وی در ادامه با اشاره به همکاریهای خوب بین دو کشور و حضور زیاد مهمانان افغان در ایران، اظهار داشت: حجم قابل توجه ترافیک خارجی ما با کشور افغانستان است و با مذاکره صورت گرفته به منظور تسهیل این ارتباط جهت برقراری ارتباط مستقیم و با کیفیت و البته کاهش تعرفه اقدام خواهد شد.

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات، با یادآوری حضور موفق شرکت های ایرانی در افغانستان، به بیان توان سخت افزاری و نرم افزاری ایران پرداخت و گفت: توافق شد همکاریها کماکان ادامه یابد و در این راستا، جهت آشنایی با توانمندی شرکت های ایرانی، عصر امروز ملاقاتی با مجموعه بخش خصوصی ایران صورت خواهد گرفت.

وی به زمینه های مختلف همکاری همچون نرم افزار ها و اپلیکیشن های فارسی، تحقیق و توسعه، همکاریهای پستی و GNAF اشاره کرد و خبر از تشکیل پنج کمیته دولت و خدمات الکترونیک، زیرساخت و شبکه های مخابراتی، تحقیق و توسعه، رگولاتوری و پستی داد.

واعظی افزود: دو طرف توافق کردند کمیته های پنجگانه بر موضوعات مورد نظر بحث و تبادل نظر کرده و در نهایت نتایج این پنج کمیته با هم در کمیته تلفیق جمع بندی شود.

وی با تاکید بر این که در بخش ICT زمینه‌های همکاری زیادی فراهم است، ابراز امیدواری کرد سند همکاری ICT بین دو کشور به امضا طرفین برسد.

ارسال خبر به ديگران

نام شما:
ايميل شما:
ايميل گيرنده:
توضيح:
کلیدواژه ها : وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات     |     افغانستان     |     محمود واعظی     |    
ارسال نظر
نام و نام خانوادگی :
پست الکترونیک :
نظر شما :
مشاهده نظرات
ارسال نظر
نام و نام خانوادگی :
پست الکترونیک :
نظر شما :

استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است.
logo-samandehi