کد خبر : ۴۳۷۸۱۶ گروه : استان ها تاریخ انتشار :چهارشنبه ۱۸ آذر ۱۳۹۴
دعوت واعظی از شرکتهای فنلاندی برای حضور در بازار ارتباطات کشور

مقیم/ وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات از شرکتهای فنلاندی فعال در حوزه ارتباطات دعوت کرد که فعالیت خود را در ایران گسترش دهند.

به گزارش مقیم به نقل از خبرگزاری مهر، محمود واعظى با لنیتا تویواکا وزیر توسعه و تجارت خارجى فنلاند دیدار کرد.

وی در این دیدار با اشاره به سابقه همکاری هاى شرکت هاى خصوصى ایران و فنلاند گفت: روابط ایران و فنلاند از گذشته دارای سابقه فراوانی بوده و در ماه های اخیر این روابط گسترش پیدا کرده است.

واعظی با اشاره به مذاکرات هسته ای و نتایج آن توضیح داد: آخرین مرحله این مذاکرات تا هفته آینده به تصمیم گیری نهایی خواهد رسید و تا سه هفته بعد از آن تمام تحریم های اقتصادی برداشته می شود؛ با این حال مذاکرات امروز ایران و فنلاند باید به گونه ای باشد که بعد از تحریم ها دو کشور بتوانند حرف های زیادی در زمینه های مختلف به ویژه حوزه ارتباطات و فناوری اطلاعات داشته باشند.

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات خاطرنشان کرد: پتانسیل دو کشور در زمینه تعاملات در حوزه ارتباطات بسیار بالا و دارای ریشه قدیمی است، اما با این حال تحریم ها باعث شد تا شرکت های فنلاندی دست از همکاری های گسترده خود با ایران بردارند و بازار ایران را به رقبای خود واگذار کنند؛ اما امروز فرصتی پیش آمده تا فصل جدیدی از روابط را بین دو کشور آغاز کنیم.

واعظی با اشاره به شرکت های معتبر فنلاندی که سابقه همکاری با ایران را دارند عنوان کرد: نوکیا شرکت شناخته شده ای است که سابقه همکاری با ایران را در سال های دور دارد و امروز با همکاری های مشترک نوکیا با شرکت آلکاتل فرانسه ما نیز می توانیم فعالیت های حوزه ارتباطی را با ورود این شرکت های معتبر به ایران ارتقا دهیم. به غیر از نوکیا نیز شرکت های دیگری وجود دارند که می توانند در ایران حضور فعال داشته باشند. روش همکاری ایران با فنلاند باید از نوع مشارکت باشد به گونه ای که بتوانیم به مدت طولانی همکاری با یکدیگر را ادامه دهیم.

وی گفت: برنامه های زیادی را برای حوزه ICT ایران داریم که از شرکت های معتبر فنلاندی می توانیم دعوت کنیم تا در پروژه های مختلف این حوزه در کشور شرکت کنند.

وزیر ارتباطات خاطرنشان کرد: باید در کنار جلب سرمایه از ورود انواع تکنولوژی ها به کشور استقبال کرد و همچنین در زمینه تحقیق و توسعه نیز باید به فعالیت های دو جانبه با کشور فنلاند ادامه دهیم.

در این دیدار وزیر توسعه و تجارت خارجى فنلاند نیز با اشاره به حجم محدود روابط اقتصادی دو کشور گفت: امیدواریم پس از این سفر، همکاریهاى ایران و فنلاند جان تازه اى بگیرد و با اجراى قرارداد هسته اى ایران زمینه هاى مناسبى براى توسعه مناسبات دو کشور فراهم شود.

ارسال خبر به ديگران

نام شما:
ايميل شما:
ايميل گيرنده:
توضيح:
کلیدواژه ها : فنلاند     |     وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات     |     محمود واعظی     |    
ارسال نظر
نام و نام خانوادگی :
پست الکترونیک :
نظر شما :
مشاهده نظرات
ارسال نظر
نام و نام خانوادگی :
پست الکترونیک :
نظر شما :

استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است.
logo-samandehi