کد خبر : ۴۵۷۹۹۶ گروه : استان ها تاریخ انتشار :یکشنبه ۱۶ خرداد ۱۳۹۵
رئیس هیئت ورزش ناشنوایان استان قم: قم با کسب هشت مدال، قهرمان رقابت‌های کاراته قهرمانی کشور شد

مقیم/رئیس هیئت ناشنوایان استان قم از کسب هشت مدال و قهرمانی ورزشکاران این هئیت ورزشی در رقابت‌های کاراته قهرمانی کشور خبر داد.

به گزارش مقیم به نقل از تسنیم، مصطفی علیزاده اظهار داشت: در حالی رقابت‌های کاراته قهرمانی ناشنوایان کشور در دو بخش کومیته و کاتا با شناخت نفرات برتر به کار خود پایان داد که ورزشکاران هیئت ورزش ناشنوایان قم با کسب هشت مدال برسکوی نخست تیمی این رقابت‌ها ایستادند.

وی افزود: این پیکارها  با حضور 100 ورزشکار در دو قسمت آقایان و بانوان به میزبانی استان گلستان، در شهرستان گرگان آغاز شد و  با معرفی نفرات برتر در دو بخش کومیته و کاتا  پایان یافت.

رئیس هیئت ورزش ناشنوایان استان قم ادامه داد: تیم کاراته ناشنوایان استان قم در مسابقات قهرمانی کاراته ناشنوایان کشور تنها در بخش آقایان حضور داشت، این درحالی است که  این پیکارها با حضور 11 تیم آقایان و 9 تیم بانوان در دو بخش کاتا و کومیته به اتمام رسید.

علیزاده تصریح کرد: سید مرتضی جدایی چهره‌ نام آشنای کاراته استان قم در بخش کاتا برسکوی نخست ایستاد و مدال طلا را از آن خود کرد و عنوان سومی و مدال برنز این بخش نیز به مهدی سوری دیگر ورزشکار قمی رسید.

وی بیان کرد: رقابت های  بخش کومیته در اوزان منهای 55، منهای 60، منهای 67، منهای 75، منهای 84 و مثبت 84 کیلوگرم برگزار شد که مهدی سوری کاراته کای قمی مدال طلای دسته وزنی منهای 60 کیلوگرم را بدست آورد.

رئیس هیئت ورزش ناشنوایان استان قم خاطرنشان کرد: میثم اخوان دیگر ورزشکار قمی در این رقابت‌ها بعد از محمد خدایار و سیداحمد موسوی صاحب مدال برنز شد.

علیزاده عنوان کرد: سید نعمت درویشی نماینده قم در وزن منهای 75 کیلوگرم بود که با پشت سرگذاشتن رقبای خود راهی فینال شد اما در این دیدار از پس حریف خود از استان بوشهر برنیامد و به در رتبه دوم قرار گرفت و به مدال نقره رسید.

وی تاکید کرد: در هر دسته وزنی چهار مدال توزیع شد و در دسته وزنی منهای 84 کیلوگرم سهم استان قم دو مدال بود که یکی از آنها توسط علی محمد جعفری با مدال نقره وی به‌دست آمد و مدال برنز نیز توسط مهدی سعدی حاصل شد.

رئیس هیئت ورزش ناشنوایان قم اوج هنر نمای ورزشکاران قمی را در وزن مثبت 84 کیلوگرم عنوان کرد و ادامه داد:  در وزن مثبت 84 کیلوگرم بیشترین مدال اهدای به ورزشکاران استان قم رسید، سید مرتضی جدایی، محسن تیموری و محمد بداشتی به ترتیب مدال‌های طلا، نقره و برنز را کسب کردند و بر سکوهای سه گانه‌ قهرمانی ایستادند.

علیزاده گفت: با پایان یافتن این رقابت‌ها و در رده بندی تیمی، در نهایت استان قم باکسب هشت مدال متنوع قهرمان شد و تیم‌های تهران و بوشهر دوم و سوم شدند.

ارسال خبر به ديگران

نام شما:
ايميل شما:
ايميل گيرنده:
توضيح:
کلیدواژه ها : کاراته قهرمانی کشور     |     قهرمان     |     مدال     |     قم     |    
ارسال نظر
نام و نام خانوادگی :
پست الکترونیک :
نظر شما :
مشاهده نظرات
ارسال نظر
نام و نام خانوادگی :
پست الکترونیک :
نظر شما :

استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است.
logo-samandehi