کد خبر : ۴۵۹۵۴۷ گروه : استان ها تاریخ انتشار :سه شنبه ۱ تیر ۱۳۹۵
جانشین مسؤول سازمان بسیج اساتید استان قم تاکید کرد لزوم جلوگیری از انقلاب‌زدایی دشمن در حوزه‌های علمیه

به گزارش مقیم به نقل از فارس از قم، حجت‌الاسلام والمسلمین عبدالرحیم علیزاده دوشنبه شب در همایش روز قشر بسیج اساتید که در سالن غدیر دانشگاه آزاد اسلامی استان قم برگزار شد، با بیان اینکه اساتید دانشگاه یکی از اقشار نخبه جامعه اسلامی هستند، اظهار کرد: این افراد مرجعیت علمی، اخلاقی و تربیتی را بر عهده دارند و از فرمایشات رهبر انقلاب اسلامی در عرصه‌های مختلف تبعیت می‌کنند.

وی با اشاره به سخنان رهبر انقلاب اسلامی بر لزوم انقلابی ماندن حوزه و دانشگاه اضافه کرد:‌ بر اساس گفته‌های رهبر انقلاب اسلامی عملکرد انقلابی باید در بخش‌های مختلف نظام اسلامی مشاهده شود اما اکنون برخی در حوزه‌های علمیه سخنان ضد انقلابی زده و به صورت غیر مستقیم مبانی انقلاب را زیر سوال می‌برند.

جانشین مسؤول سازمان بسیج اساتید سپاه امام علی بن ابیطالب(ع) با تشریح شاخصه‌های انقلابی بودن از نگاه رهبر انقلاب اسلامی تصریح کرد: استاد و دانشجو باید انقلابی باشد، انقلاب‌زدایی در حوزه‌های علمیه به عنوان خواستگاه انقلاب اسلامی در حال دنبال شدن است به همین علت باید نسبت به این بخش از جامعه نگاهی ویژه داشته باشیم.

وی خاطرنشان کرد: مهم‌ترین پیام همایش بسیج اساتید استان قم به منظور گرامیداشت سالروز شهادت شهید چمران، لزوم انقلابی ماندن اقشار مختلف جامعه اسلامی برای حراست و حفظ نظام اسلامی است.

علیزاده با تاکید بر اینکه رویکرد سازمان بسیج اساتید در میان اقشار مختلف سازمان بسیج متسضعفین تقویت عملکرد اساتید در راستای علم‌آموزی و تربیت دانشجویان است، عنوان کرد: با توجه به لزوم تحقق تمدن نوین اسلامی، اساتید حوزه و دانشگاه باید نسبت به ترویج آرمان‌های نظام اسلامی نگاه ویژه داشته باشند.

وی از اساتید به عنوان افسران جنگ نرم برای مقابله با تهاجمات فرهنگی دشمن نام برد و ادامه داد: ظهور جمهوری اسلامی ایران در تراز قدرت بین‌المللی نیازمند تبلور و هنرنمایی اساتید حوزه و دانشگاه است.

جانشین مسؤول سازمان بسیج اساتید سپاه امام علی بن ابیطالب(ع) ترویج سبک زندگی اسلامی را یکی دیگر از رسالت‌های اساتید دانست و مطرح کرد:‌ سازمان بسیج اساتید استان قم از دو سال گذشته به صورت ویژه به این عرصه وارد شده است.

ارسال خبر به ديگران

نام شما:
ايميل شما:
ايميل گيرنده:
توضيح:
کلیدواژه ها : حوزه     |     اساتید     |     بسیج     |    
ارسال نظر
نام و نام خانوادگی :
پست الکترونیک :
نظر شما :
مشاهده نظرات
ارسال نظر
نام و نام خانوادگی :
پست الکترونیک :
نظر شما :

استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است.
logo-samandehi