کد خبر : ۴۶۰۰۴۷ گروه : استان ها تاریخ انتشار :یکشنبه ۱۳ تیر ۱۳۹۵
توضیح دفتر آیت‌الله مکارم شیرازی درباره سخنان شیخ عبدالله بن سلیمان دعوت متکبرانه نشان می‌دهد آماده مناظره نیستند

دفتر آیت‌الله مکارم شیرازی با صدور اطلاعیه‌ای در واکنش به سخن شیخ عبدالله بن سلیمان عضو هیأت کبار علمای سعودی در خصوص مناظره با علمای شیعه اعلام کرد: این طرز دعوت متکبرانه و غیر مؤدبانه نشان می‌دهد، آنها آماده مناظره صحیح و منطقی نیستند.

به گزارش مقیم به نقل از خبرگزاری فارس از قم، در اطلاعیه صادر شده از سوی دفتر آیت‌الله مکارم شیرازی آمده است: اخیرا در برخی از سایت‌های سعودی آمده است که جناب شیخ عبدالله بن سلیمان عضو هیأت کبار علمای سعودی اظهار داشته است که این هیأت حاضر است با عقلای شیعه در عربستان سعودی یا عراق مناظره کند و حق را برای آنها بیان کند و مبنای ما قرآن و سنت است و هر کس مخالفت کند گمراه است.

در این بیانیه تصریح شده است: این طرز دعوت که متکبرانه و غیر مؤدبانه است نشان می‌دهد، آنها آماده مناظره صحیح و منطقی نیستند ولی هرگاه آمادگی داشته باشند که در فضایی مؤدبانه و منطقی گفت‌وگو برای حل مشکلات اعتقادی صورت گیرد علمای شیعه کاملاً آمادگی دارند که در عراق یا لبنان این جلسه برگزار شود براساس قرآن و سنت نبوی و دلیل عقل قطعی، زیرا قرآن مجید در 70 آیه دلیل عقل را حجت شمرده است.

در این بیانیه آمده است: امیدواریم چنین جلسه عادلانه و عاقلانه تشکیل شود و در تخفیف اختلافات شیعه و اهل سنت مؤثر شود و به وحدت مسلمین کمک کند.

ارسال خبر به ديگران

نام شما:
ايميل شما:
ايميل گيرنده:
توضيح:
کلیدواژه ها : هیأت کبار     |     آیت‌الله مکارم شیرازی     |     آل سعود     |    
ارسال نظر
نام و نام خانوادگی :
پست الکترونیک :
نظر شما :
مشاهده نظرات
ارسال نظر
نام و نام خانوادگی :
پست الکترونیک :
نظر شما :

استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است.
logo-samandehi