کد خبر : ۴۶۲۶۹۷ گروه : استان ها تاریخ انتشار :یکشنبه ۲۷ تیر ۱۳۹۵
کارهای بنیادی برای استفاده از ظرفیت "ایرانیان خارج از کشور" انجام شده است

مقیم/ دبیرکل شورای عالی امور ایرانیان خارج از کشور اظهار کرد: کارهای بنیادی و پایه‌ای بسیاری برای استفاده از ظرفیت ایرانیان مقیم خارج از کشور انجام شده است.

به گزارش مقیم به نقل از ایسنا منطقه کرمانشاه، سید جواد قوام شهیدی در نشست  هم‌اندیشی کرمانشاهیان مقیم خارج از کشور و علاقمندان سرمایه گذاری در استان که با حضور معاون اجرایی رییس جمهور، امروز (26 تیرماه) در محل سالن اجتماعات هتل پارسیان کرمانشاه برگزار شد، با بیان اینکه مهاجرت می‌تواند در کنار آثار منفی خود اثرات مثبتی نیز داشته باشد، گفت: یکی از اثرات مثبت مهاجرت اثری است که مهاجران در توسعه کشورهای مقصد دارند که نمونه آن را می‌توان در تاثیری که مهاجران ایرانی بر بخش قابل توجهی از توسعه کشورهای توسعه یافته و آمریکا داشته‌اند، مشاهده کرد.

 

قوام شهیدی با بیان اینکه فرار مغزها را نمی‌توان قبول کرد، گفت: آنچه که امروز در این زمینه مطرح است بحث چرخش مغزها است و ما معتقدیم هر نخبه ایرانی باید سهمی از دانش  و توان خود را نیز در کشورش ارائه دهد.

 

دبیرکل شورای عالی امور ایرانیان خارج از کشور افزود: اینکه نخبگان بخواهند تمام ظرفیت خود را به کشور خارجی اختصاص دهند پذیرفتنی نیست و هرکس باید بخشی از علم و توان خود را به کشور مادری خود اختصاص دهد.

 

قوام شهیدی با بیان اینکه استفاده از ظرفیت ایرانیان مقیم خارج از کشور همواره مورد تاکید دولت بوده است، گفت: ایرانیان مقیم خارج از کشور در حقیقت سفیران ایران در گوشه و کنار جهان هستند و تمام تلاش ما این است تا از ظرفیت آنها به خوبی استفاده شود.

 

وی تصریح کرد: در همین راستا کارهای پایه‌ای و بنیادی شروع شده و در حال حاضر بانک جامعه آماری ایرانیان مقیم خارج از کشور ایجاد شده است.

 

قوام شهیدی افزود: همچنین سند راهبری جامعه ایرانیان مقیم خارج از کشور در دست تدوین است که سطح و ابعاد کار با ایرانیان خارج از کشور را مشخص می‌‎کند.

 

دبیرکل شورای عالی امور ایرانیان خارج از کشور به موضوع "برجام" نیز اشاره کرد و افزود: برجام پیچیدگی و گرفتاری‌های زیادی دارد، اما توانسته امید و خوشبختی و زمینه حرکت برای فعالیت‌های دراز مدت را در کشور ایجاد کند.

 

قوام شهیدی تقویت ارکان سیاسی نظام، کاهش تهدیدات خارج از مرزها و آمدن هیات‌های مختلف سیاسی، اقتصادی و فرهنگی به کشور، تغییر محسوس در ادبیات و لحن جامعه بین‌الملل و ایجاد یک ادبیات و سیاست و دیپلماسی جدید در عرصه بین المللی و تاریخ جهان را از جمله دستاوردهای برجام عنوان کرد.

 

وی افزود: به دنبال برجام ما شاهد استقبال سرمایه گذاران از حضور در عرصه‌های مختلف برای توسعه کشور بودیم.

 

این مسئول ایرانیان مقیم خارج از کشور را حلقه‌های اولیه کمک به توسعه کشور در خارج از مرزها عنوان کرد و افزود: امیدواریم با همکاری این هموطنان شاهد افزایش سرمایه گذاری در کشور در همه زمینه‌ها باشیم. 

ارسال خبر به ديگران

نام شما:
ايميل شما:
ايميل گيرنده:
توضيح:
کلیدواژه ها : ایرانیان خارج از كشور     |     سرمایه گذاری     |     قوام شهیدی     |    
ارسال نظر
نام و نام خانوادگی :
پست الکترونیک :
نظر شما :
مشاهده نظرات
ارسال نظر
نام و نام خانوادگی :
پست الکترونیک :
نظر شما :

استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است.
logo-samandehi