کد خبر : ۴۶۳۲۹۶ گروه : استان ها تاریخ انتشار :جمعه ۸ مرداد ۱۳۹۵
معاون وزیر نفت در کرمانشاه: خطری مخازن دیگر پتروشیمی بیستون را تهدید نمی‌کند/هنوز عامل جرقه مشخص نیست

مقیم/معاون وزیر نفت گفت: آتش‌سوزی در مخزن ال.ای.بی صورت گرفته که آتش بخارات ناشی از گاز با تجمع در زیر سقف و ایجاد یک جرقه شروع شده است ولی هنوز عامل این جرقه مشخص نیست.

به گزارش مقیم به نقل از خبرگزاری تسنیم از کرمانشاه، مرضیه شاهدایی در حاشیه جلسه مدیریت بحران استان که در پتروشیمی بیستون برگزار شد در جمع خبرنگاران اظهار داشت: با حمله همه جانبه‌ای که به آتش پتروشیمی بیستون شد و حضور همه مسئولان استانی و مدیران پالایشگاه نفت و سایر شرکتهای پتروشیمی این آتش مهار شد.

معاون وزیر نفت با بیان اینکه آتش در این منطقه مهار شده است، بیان ‌کرد: هیچ خطری مخازن دیگر را تهدید نمی‌کند و همه چیز تحت کنترل نیروهای عملیاتی است.

وی افزود: با توجه به تجربیات گذشته و انتقال این تجربیات به نیروهای عملیاتی حاضر در محل سانحه اعلام شد که از ترزیق فوم به مخزن آتش گرفته ادامه یابد و تا زمانی که مطمئن نشدند که آتش به طور کامل مهار شده به این ترزیق ادامه دهند.

معاون وزیر نفت گفت: اگر عملیات اطفا و ترزیق فوم به همین شدت پیش برود عملیات در پتروشیمی بیستون تا یک ساعت دیگر پایان می‌پذیرد.

وی در مورد علت شروع حادثه آتش‌سوزی در پالایشگاه بیستون عنوان کرد: به‌نظر می‌رسد آتش‌سوزی در مخزن ال.ای.بی صورت گرفته که آتش بخارات ناشی از گاز با تجمع در زیر سقف و ایجاد یک جرقه شروع شده است ولی هنوز عامل این جرقه مشخص نیست.

ارسال خبر به ديگران

نام شما:
ايميل شما:
ايميل گيرنده:
توضيح:
کلیدواژه ها : جرقه     |     مخازن     |     پتروشیمی بیستون     |     مرضیه شاهدایی     |     پتروشیمی‌     |    
ارسال نظر
نام و نام خانوادگی :
پست الکترونیک :
نظر شما :
مشاهده نظرات
ارسال نظر
نام و نام خانوادگی :
پست الکترونیک :
نظر شما :

استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است.
logo-samandehi