کد خبر : ۴۷۸۴۲۳ گروه : کشورها تاریخ انتشار :یکشنبه ۲۴ اردیبهشت ۱۳۹۶
دستگاه دیپلماسی پیگیر برگزاری انتخابات در کانادا باشد

مقیم/ سخنگوی کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس گفت: ورود دستگاه دیپلماسی به موضوع برگزاری انتخابات در کانادا و مذاکره با دولتمردان این کشور می‌تواند مشکل را حل کند.

به گزارش مقیم به نقل از ایرنا، سیدحسین نقوی حسینی با بیان اینکه دستگاه دیپلماسی با یک سفر به کانادا می‌تواند مشکل برگزاری انتخابات در این کشور را برای اتباع ایرانی برطرف کند، اظهار کرد:بخش اعظمی از ایرانیان مقیم خارج از کشور ما در کانادا حضور دارند که نباید از حق شهروندی خود برای حضور در انتخابات ریاست قوه  مجریه محروم شوند.

نماینده مردم ورامین در مجلس شورای اسلامی بر همین اساس تصریح کرد: کانادا نمی‌تواند به بهانه قطع روابط اقتصادی یا دیپلماتیک، برگزاری انتخابات ریاست جمهوری را در این کشور صورت  ندهد و این موضوع باید از طریق دفتر حافظ منافع پیگیری شود.

سخنگوی کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس تاکید کرد: کانادا مدعی دموکراسی، حقوق بشر و مردمسالاری است،  اما یک حق مسلم شهروندی را از اتباع کشور دیگری دریغ می‌کند.

نقوی حسینی ادامه داد: امروز ایرانیان مقیم کانادا که تعداد آن‌ها کم نیست مجبورند برای رأی دادن به آمریکا سفر کنند که این موضوع هزینه زیادی بر گردن آن‌ها می‌گذارد.

سخنگوی کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی در پایان خاطرنشان کرد: ورود دستگاه دیپلماسی به  موضوع برگزاری انتخابات در کانادا و مذاکره با دولتمردان این کشور می‌تواند مشکل را حل کند چرا که تمام امکانات برای برگزاری این انتخابات مهیاست و فقط با یک سفر می‌توان حق اتباع ایرانی مقیم کانادا را به آن‌ها بازگرداند.

 

ارسال خبر به ديگران

نام شما:
ايميل شما:
ايميل گيرنده:
توضيح:
کلیدواژه ها : کمیسیون امنیت ملی     |     ایرانیان مقیم کانادا     |     نقوی حسینی     |     کانادا     |     انتخابات ریاست جمهوری     |    
ارسال نظر
نام و نام خانوادگی :
پست الکترونیک :
نظر شما :
مشاهده نظرات
ارسال نظر
نام و نام خانوادگی :
پست الکترونیک :
نظر شما :

استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است.
logo-samandehi