کد خبر : ۴۸۶۸۷۷ گروه : استان ها تاریخ انتشار :دوشنبه ۱ آبان ۱۳۹۶
خرازی: حضور مقامات حماس در ایران نشان دهنده شکست سیاست‌های اسرائیل و عربستان است

مقیم/ سید کمال خرازی، رئیس شورای راهبردی روابط خارجی و صالح العارودی معاون اسماعیل هنیه، رئیس دفتر سیاسی جنبش مقاومت اسلامی حماس صبح امروز دوشنبه دیدار و پیرامون مسائل منطقه‌ای و بین‌المللی به ویژه خط مقاومت تبادل نظر، رایزنی وگفت‌وگو کردند.

به گزارش مقیم و به نقل از ایسنا، خرازی با مثبت ارزیابی کردن گفت‌وگوهای انجام شده گفت: صحبت‌های خوبی در این دیدار مطرح شد، توضیح دادند از قرار جدیدی که بین دولت خودگردان و حماس تنظیم شده و برنامه هایی که برای آینده دارند. ما امیدواریم حماس همچنان که در برابر اشغال اراضی فلسطینی مقاومت کرده است، این ایستادگی و مقاومت ادامه داشته باشد.
وی افزود: حضور مقامات جنبش حماس در ایران نشان دهنده شکست سیاست‌های اسرائیل و عربستان است، این نشان می دهد آنچه تحت عنوان هلال شیعی در منطقه مطرح شد یک تئوری غلط است چون ما همواره از فلسطین و مقاومت و حماس دفاع کردیم امروز هم از حماس در برابر رژیم صهیونیستی حمایت می‌کنیم.

صالح العاروری نیز در تشریح این دیدار با ابراز خرسندی عنوان کرد: در این دیدار مطالب مهمی مطرح شد که موضوع حمایت جمهوری اسلامی از مقاومت از جمله آن بود.
وی افزود: هدف ما از حضور در جمهوری اسلامی ایران و ملاقات با مقامات این کشور  با هدف تحکیم همکاری ها و روابط دوستی بین مردم فلسطین و مقاومت با کشورهای حامی مقاومت است.
معاون اسماعیل هنیه ادامه داد: رایزنی، گفت‌وگو و مشورت با مسئولان جمهوری اسلامی پیرامون تحولاتی که فلسطین با آن مواجه است و همچنین کلیه مسائلی که مقاومت با آن رو به رو شده است از جمله اهداف سفر به ایران است.
العاروری گفت: دو موضوع مهم در این دیدار مطرح شد، یکی مسئله آشتی ملی بین گروه های فلسطینی بود که جمهوری اسلامی از این آشتی ملی حمایت کردند.
این عضو ارشد حماس افزود: دومین مسئله مهم مطرح شده مربوط می‌شود به مقاومت مردم فلسطین و حماس که همواره جمهوری اسلامی از مقتدر ترین حامیان فلسطین و مقاومت است.

ارسال خبر به ديگران

نام شما:
ايميل شما:
ايميل گيرنده:
توضيح:
کلیدواژه ها : خرازی     |     کمال خرازی     |     دکترسیدکمال خرازی     |    
ارسال نظر
نام و نام خانوادگی :
پست الکترونیک :
نظر شما :
مشاهده نظرات
ارسال نظر
نام و نام خانوادگی :
پست الکترونیک :
نظر شما :

استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است.
logo-samandehi