کد خبر : ۴۹۰۴۱۲ گروه : استان ها تاریخ انتشار :یکشنبه ۳ دی ۱۳۹۶
استاد یلدا از شاخص ترین چهره های پزشکی محسوب می شوند

مقیم/وزیربهداشت با بیان اینکه دکتر یلدا یکی از برجسته ترین اساتید دانشگاه علوم پزشکی تهران است، گفت: دکتر یلدا معتقد بودند، انسان در لباس مقدس پزشکی باید به مردم بی دریغ عشق بورزد.

به گزارش مقیم به نقل از مهر، دکتر سید حسن هاشمی در مراسم تشییع پیکر زنده یاد، استاد فقید، دکتر علیرضا یلدا گفت: دکتر یلدا یکی از برجسته ترین اساتید دانشگاه علوم پزشکی تهران محسوب می شوند که قریب به ٦٠ سال در این دانشگاه به تعلیم دانشجویان پزشکی مشغول بودند. 

وی افزود: دکتر یلدا از حیث شان و مرتبه علمی از شاخص ترین چهره های پزشکی محسوب می شوند و تقریبا تمام جامعه پزشکی به نوعی ایشان را استاد خود می دانند.

هاشمی گفت: این استاد گرانقدر در شب یلدا به رحمت ایزدی پیوستند و در عین حال، حاصل و عصاره زندگی شان که آمیخته به تعالیم پربار دروس طب و اخلاق، عشق ورزی و محبت به دیگران بود را به جای گذاشتند، محبت بی دریغ به مردم، همواره مورد تاکید ایشان بود، چراکه معتقد بودند، انسان در لباس مقدس پزشکی باید به مردم بی دریغ عشق بورزد، زیرا پزشکی تنها یک علم یا مهارت نیست، بلکه محبت به بیمار از وظایف پزشک است که این بهترین درسی بود که همواره به شاگردان شان تاکید می کردند. 

وزیر بهداشت با بیان اینکه امیدواریم شاگردان خوبی باشیم و به مردم ایران خوب خدمت کنیم، خاطرنشان کرد: استاد یلدا تمام شدنی نیست، امثال دکتر یلدا در جامعه پزشکی بازهم داریم و باید هنرمند باشیم تا آنها را کشف کنیم و به وجودشان افتخار کنیم. 

هاشمی ادامه داد: استاد یلدا تمام زندگی خود را صرف آموختن و آموزش دادن کرد، به طوری که یک چهره بین المللی محسوب می شود و در زمینه بیماری های عفونی جزو پیشکسوتان این رشته هستند، پزشکان ایرانی در داخل کشور و خارج از مرزها که در رشته عفونی تحصیل کرده اند، شاگردان ایشان محسوب می شوند. 

وزیربهداشت تصریح کرد: دکتر یلدا یک انسان کامل و نافع برای کشور و مردم هستند، این آرزوی هر انسانی است که مفید باشد و دکتر یلدا از این جنس بود. 

هاشمی در پایان تاکید کرد: در جامعه پزشکی یلداهای فراوانی وجود دارد که گمنام هستند و پیدا و پنهان به مردم خدمت می کنند که به تمام آنها افتخار می کنیم.

 

 

ارسال خبر به ديگران

نام شما:
ايميل شما:
ايميل گيرنده:
توضيح:
کلیدواژه ها : سید حسن قاضی زاده هاشمی     |     وزارت بهداشت     |     تشییع پیکر     |    
ارسال نظر
نام و نام خانوادگی :
پست الکترونیک :
نظر شما :
مشاهده نظرات
ارسال نظر
نام و نام خانوادگی :
پست الکترونیک :
نظر شما :

استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است.
logo-samandehi