کد خبر : ۴۹۶۱۹۸ گروه : کشورها تاریخ انتشار :یکشنبه ۲۰ اسفند ۱۳۹۶
انعکاس گشایش مرکز ملی تجاری ایران در شانگهای چین

مقیم/ افتتاح مرکز ملی تجاری و فرهنگی ایران در شهر شانگهای بزرگترین مرکز اقتصادی و فرهنگی کشور چین، در پرشمارگان ترین روزنامه انگلیسی زبان چین بازتاب داشت.

به گزارش  مقیم و به نقل از ایرنا، روزنامه چاینا دیلی نوشت راه اندازی این مرکز یکی از تازه ترین دستاوردها در روابط دو کشوری است که مناسبات آنها تاریخی طولانی و دیرینه دارد و هر دو از شرکای خوب تجاری یکدیگر هستند.
گزارش نشریه چینی حاکی است در کنار گشایش این مرکز، همایش بزرگ سرمایه گذاری و تجارت آزاد ایران و چین هم با حضور دست اندرکاران و صاحبان مشاغل بازرگانی و روسای موسسات و سرمایه گذارانی از دو کشور برگزار شده است.
این گزارش با انتشار تصاویر متعددی از این پاویون که به مرکز ملی ایران موسوم است آورده است مقام های ایران و چین و مسئولانی در عرصه های گردشگری، سرمایه گذاری، امور فرهنگی، اتاق بازرگانی ایران و شماری از مسئولان سفارت ایران در چین هم در مراسم گشایش مرکز و همایش مذکور شرکت داشتند.
روزنامه چینی می نویسد دو کشور از شرکای بزرگ هم هستند و دارای روابط اقتصادی گسترده ای می باشند و ایران قصد دارد مشارکتی قوی در برنامه راه ابریشم نوین داشته باشد و با راه اندازی این مرکز، روابط دو کشور باز هم بیشتر و قوی تر خواهد شد.
بنا به این گزارش پاویون ایران هفته گذشته در ساختمانی دو طبقه در منطقه آزاد تجاری در منطقه پودونگ شانگهای که از قطب های اقتصادی و تجاری چین به حساب می آید در مساحتی به میزان 5 هزار و 400 متر مربع افتتاح شده است.
چاینا دیلی خاطر نشان کرده است اگر کسی می خواهد بیشتر با تاریخ، فرهنگ، سیاست، تجارت و اقتصاد ایران و بسیاری از عرصه های دیگر این کشور متمدن آشنا شود بهتر است خیلی زود سری به این مرکز بزند.

ارسال خبر به ديگران

نام شما:
ايميل شما:
ايميل گيرنده:
توضيح:
کلیدواژه ها : ایرانیان     |     ایران     |     ایران     |    
ارسال نظر
نام و نام خانوادگی :
پست الکترونیک :
نظر شما :
مشاهده نظرات
ارسال نظر
نام و نام خانوادگی :
پست الکترونیک :
نظر شما :

استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است.
logo-samandehi