کد خبر : ۴۹۶۲۲۵ گروه : کشورها تاریخ انتشار :سه شنبه ۲۲ اسفند ۱۳۹۶
دیدار سفیر ایران با رئیس دانشگاه سارایوو

مقیم/ سفیر جمهوری اسلامی ایران در بوسنی و هرزگوین با رئیس دانشگاه سارایوو دیدار و گفتگو کرد.

به گزارش مقیم و به نقل از ایرنا؛  'رفعت اشکریل' رئیس دانشگاه سارایوو در نشستی با 'محمود حیدری' سفیر کشورمان در بوسنی و هرزگوین ضمن ارائه گزارشی از دستاوردهای سفر خویش و هیات همراه به تهران از میزبانی دانشگاه تهران قدردانی کرد.
رئیس دانشگاه سارایوو در این نشست گفت: دانشگاه سارایوو شامل دانشکده ها و رشته های علمی متعددی از علوم انسانی و اجتماعی، پزشکی و علوم پایه و فنی مهندسی است و ما علاقه مند به همکاری به ویژه در طرح های پژوهشی با دانشگاه تهران و دیگر مراکز علمی ایران هستیم.
دکتر اشکریل افزود: در این سفر دو تفاهم نامه مهم را امضا کردیم؛ نخست تفاهم نامه همکاری با دانشگاه تهران که فرصت های خوبی را برای توسعه روابط همه دانشکده ها فراهم می سازد و همچنین تفاهم نامه همکاری با پژوهشگاه علوم انسانی و مطالعات فرهنگی که تقویت کرسی زبان و ادبیات فارسی دانشکده شرق شناسی دانشگاه سارایوو را امکان پذیر می کند.
محمود حیدری سفیر کشورمان در بوسنی و هرزگوین نیز در این دیدار اظهار کرد: تقویت روابط دانشگاه تهران و دانشگاه سارایوو به عنوان مهمترین مراکز آموزش عالی دو کشور و به نوعی مادر دانشگاه های ایران و بوسنی هرزگوین می تواند گسترش مناسبات علمی میان جامعه دانشگاهی دو کشور را امکان پذیر سازد و آثار مثبتی برای هر دو طرف داشته باشد.
در این دیدار که با حضور اساتید زبان فارسی دانشگاه سارایوو برگزار شد، سفیر کشورمان و رئیس دانشگاه سارایوو بر حمایت افزونتر از دپارتمان زبان فارسی این دانشگاه و اقدامات مشترک در راستای تقویت پیوندهای علمی و فرهنگی میان دو کشور تاکید کردند.
در دیدار امروز که در سفارت جمهوری اسلامی ایران در سارایوو برگزار شد، 'آلکساندرا نیکولیچ' معاون بین الملل و 'آیدا هوجیچ' معاون آموزش دانشگاه سارایوو، سلما جولیمان معاون بین الملل دانشکده فلسفه و سرشناسی' و دکتر نامیر کاراخلیلوویچ ریس کرسی زبان فارسی دانشگاه سارایوو، 'علی اصغرعامری' رایزن فرهنگی کشورمان در سارایوو، 'کاظم موسوی' استاد اعزامی زبان و ادبیات فارسی، 'میرباقری' عضو مرکز همکاری های علمی وزارت علوم و فناوری کشورمان و اساتید کرسی زبان و ادبیات فارسی دانشگاه سارایوو حضور داشتند.
دکتر رفعت اشکریل رئیس دانشگاه سارایوو در صدر هیاتی به دعوت دکتر نیلی احمدآبادی رئیس دانشگاه تهران با هدف بررسی راههای گسترش مناسبات علمی دو کشور ماه گذشته سفری به ایران داشتند و در این سفر ضمن دیدار با رئیس دانشگاه تهران از مراکز علمی و آموزشی کشورمان بازدید کردند. 

ارسال خبر به ديگران

نام شما:
ايميل شما:
ايميل گيرنده:
توضيح:
کلیدواژه ها : ایرانیان     |     ایران     |     ایران     |    
ارسال نظر
نام و نام خانوادگی :
پست الکترونیک :
نظر شما :
مشاهده نظرات
ارسال نظر
نام و نام خانوادگی :
پست الکترونیک :
نظر شما :

استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است.
logo-samandehi