کد خبر : ۴۹۶۲۲۸ گروه : کشورها تاریخ انتشار :چهارشنبه ۲۳ اسفند ۱۳۹۶
ایران با گروه های تروریستی مبارزه بی امان می کند

مقیم/ رییس انجمن دوستی ایران و روسیه گفت:آمریکا و متحدانش بطور مخفیانه گروه داعش را بوجود آوردند که هسته مرکزی آن را نظامیان فراری رژیم صدام تشکیل می دادند.

به گزارش مقیم و به نقل از ایرنا،  «آلکساندر پالیشوک» که ریاست مرکز مطالعه ایران در دانشگاه دولتی زبانشناسی مسکو را برعهده دارد، ا خاطرنشان کرد: ایران برخلاف آمریکا و متحدان غربی و منطقه ای این کشور که تظاهر به تروریسم می کنند، واقعا با این پدیده شرور مبارزه می کند.
وی با بیان اینکه ایران با گروه های تروریستی مبارزه بی امان می کند، افزود: بهترین گواه بر این امر هزینه های سنگینی است که در دهه های اخیر تهران در مبارزه با تروریست ها پرداخته است.
پالیشوک گفت: بسیاری از تروریست هایی که به ایران حمله کرده اند از طرف آمریکا و متحدان منطقه ای این کشور به ویژه عربستان سعودی حمایت می شدند.
کارشناس روس که سال ها درباره ایران مطالعه کرده و تاکنون چندین مقاله در این رابطه منتشر کرده است، به عنوان مثال به گروه تروریستی جندالله اشاره کرد که به منطقه سیستان و بلوچستان نفوذ کرده و شماری از ساکنان این منطقه و نیروهای امنیتی را به شهادت رسانده است.
پالیشوک گفت: 
رییس انجمن دوستی ایران و روسیه خاطرنشان کرد: آمریکا و متحدانش بطور مخفیانه گروه داعش را بوجود آوردند که هسته مرکزی آن را نظامیان فراری رژیم صدام تشکیل می دادند.
وی افزود: هدف این گروه تروریستی ضربه زدن به کشورهای اسلامی منطقه خاورمیانه و در وهله اول ایران بود.
پالیشوک گفت: اما با تلاش های نیروهای مسلح ایران، سوریه، عراق و همکاری عملیاتی روسیه این گروه تار و مار شد و امکان انجام اعمال تروریستی گسترده از آن گرفته شده است.
وی در ادامه مصاحبه به نقش مهم ایران در مبارزه با افراط گرایی و تروریسم در عرصه بین المللی اشاره و اظهار کرد: اما متاسفانه بعضی ها موضع گیری و اقدامات ایران را درک نمی کنند و فکر می کنند این کشور هم بخشی از ساختارهای تروریستی را تشکیل می دهد و بدیهی است چنین دیدگاهی کاملا نادرست است.
وی افزود: این گروه که چنین دیدگاه نادرستی دارند فکر می کنند تروریست های داعش مسلمان هستند اما این افراد تکفیری هستند که از اسلام واقعی پیروی نمی کنند. 
کارشناس روس خاطرنشان کرد: داعش هر چند اعمال و اقدامات خود را به نام اسلام انجام می دهد اما اقدامات آن به نفع دستگاه های اطلاعاتی برخی کشورها بویژه آمریکا است.
وی ادامه داد: تروریست های این گروه قوانین و موازین اسلام را رعایت نمی کنند وگروه های مشابه داعش در منطقه خاورمیانه زیاد است، همه آنها در فکر به دست گرفتن حکومت هستند وبه نام اسلام می خواهند حکومت تاسیس کنند.
پالیشوک گفت: این گروه ها برای رسیدن به اهداف خود آماده اند تا دیگران را نابود کنند و این جریان بسیار خطرناک است.
وی گفت: تنها راه نجات منطقه خاورمیانه از وضعیت کنونی، همکاری همه جانبه کشورهای منطقه بویژه تعامل سازمان های امنیتی و اطلاعاتی و رصد فعالیت های تروریست ها است.
کارشناس روس گفت: باید منابع و زمینه های شکل گیری و تغذیه تروریسم بویژه فقر عمومی و ناآگاهی مردم مورد مطالعه دقیق قرار گرفته و در جهت برطرف کردن آن اقدام شود.
وی در پایان خاطرنشان کرد: مهم تر از همه باید اقدامات و نقشه های آمریکا و متحدانش به دقت زیر ذره بین قرار گیرد و کشورهای منطقه نباید به این کشورها اعتماد داشته باشند و در مسیر اهداف آنها گام بردارند.

ارسال خبر به ديگران

نام شما:
ايميل شما:
ايميل گيرنده:
توضيح:
کلیدواژه ها : ایرانیان     |     ایران     |     ایران     |    
ارسال نظر
نام و نام خانوادگی :
پست الکترونیک :
نظر شما :
مشاهده نظرات
ارسال نظر
نام و نام خانوادگی :
پست الکترونیک :
نظر شما :

استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است.
logo-samandehi