کد خبر : ۴۹۶۲۳۷ گروه : کشورها تاریخ انتشار :چهارشنبه ۲۳ اسفند ۱۳۹۶
حضور سفیر ایران در مراسم برقراری پروازهای مستقیم تهران - بلگراد

مقیم/ با حضور معاون نخست وزیر و وزیر گردشگری، تجارت و مخابرات صربستان و سفیر ایران در بلگراد مراسم برقراری پروازهای مستقیم تهران - بلگراد و بالعکس در سالن همایش های فرودگاه نیکولا تسلا بلگراد برگزار شد.

 به گزارش مقیم و به نقل از ایرنا،  راسیم لیاییچ معاون نخست وزیر صربستان در این مراسم ضمن تشکر از زحمات همه دست اندرکاران راه اندازی پروازهای مستقیم بین تهران و بلگراد، گفت: امروز بعد از 27 سال این قدم مهم و تأثیر گذار برداشته شد و این گام در توسعه روابط دو کشور نقش آفرین خواهد بود.
وی افزود: برقراری این نوع پروازها اهمیتی دو گانه دارد. هم موجب توسعه گردشگری بین دو کشور خواهد شد و مهمتر از آن توسعه تجارت بین صربستان و ایران را نیز به همراه خواهد داشت.
وزیر گردشگری صربستان افزود: به گرمی از گردشگران ایرانی در صربستان استقبال می کنیم. وزارت گردشگری صربستان در مورد سلائق و علائق گردشگران ایرانی مطالعات زیادی انجام داده است. مسئولین این وزارتخانه سفری به ایران داشته اند و در نمایشگاه گردشگری در تهران حضور یافته و اقدامات مشترکی نیز با اسلوونی در مورد نحوه جذب گردشگران انجام داده اند. 
وی افزود: در ماه ژانویه 2018 (11 دی تا 10 بهمن) در حدود 2 هزار 550 گردشگر ایرانی به صربستان سفر کرده اند. این رقم در ماه های آتی افزایش خواهد یافت. سازمان گردشگری صربستان نیز در برنامه های آتی خود توجه خاصی به گردشگران ایرانی داشته و برای نخستین بار ورود گردشگران ایرانی به صربستان و مدت اقامتشان در این کشور به صورت رسمی و به عنوان گردشگر ثبت می شود.
سفیر جمهوری اسلامی ایران در صربستان نیز در ادامه این مراسم گفت: امروز شاهد تحقق یکی از اهداف مهم تعیین شده برای توسعه همکاری های همه جانبه بین دو کشور دوست، جمهوری اسلامی ایران و جمهوری صربستان هستیم.
حسین ملا عبداللهی افزود: برقراری پرواز مستقیم بین جمهوری اسلامی ایران و جمهوری صربستان دومین دستاورد مهم دو کشور طی 6 ماه گذشته برای آسان سازی مراودات مردمی و توسعه همکاری های گردشگری، تجاری، بازرگانی، فرهنگی و علمی و آموزشی تلقی می شود. اولین دستاورد مهم در این راستا لغو روادید بین دو کشور در سپتامبر 2017 بود.
سفیر ایران در بلگراد ادامه داد: تحقق این دو هدف مهم که در ابتدا بسیار دور از دسترس به نظر می رسید، حاصل اراده مثبت و جدی رهبران دو کشور برای توسعه همه جانبه همکاری ها محسوب می شود. بی تردید برقراری پرواز مستقیم ایران ایر از تهران به بلگراد بعد از 27 سال، یک تحول مهم در صحنه روابط دو کشور محسوب می شود که نوید دهنده مناسباتی فعال، دوستانه و رو به افزایش خواهد بود.
ملا عبداللهی گفت: هفته گذشته دفتر گردشگری و تجاری صربستان با حضور سفیر این کشور در تهران افتتاح شد. از این فرصت استفاده کرده و از همه مردم خوب صربستان برای سفر به کشورم که مهد تمدن بشری با جاذبه های فوق العاده گردشگری، تاریخی و فرهنگی است، دعوت به عمل می آورم. امیدوارم که شرکت هوائی صربستان نیز پروازهای مستقیم خود را به تهران و دیگر شهرهای گردشگری ایران از جمله شیراز و اصفهان آغاز کند.
دومین پرواز مستقیم هواپیمائی ایران ایر امروز(سه شنبه) در فرودگاه نیکولا تسلا در بلگراد به زمین نشست. سفیر صربستان در تهران و احمدیان مقدم معاون فنی شرکت هواپیمائی جمهوری اسلامی ایران برای شرکت در مراسم یاد شده به بلگراد سفر کردند.
اولین پرواز هواپیمای شرکت هواپیمایی جمهوری اسلامی ایران (هما) صبح روز شنبه 10 مارس/ 19 اسفند در فرودگاه نیکولا تسلا بر زمین نشست. 

ارسال خبر به ديگران

نام شما:
ايميل شما:
ايميل گيرنده:
توضيح:
کلیدواژه ها : ایرانیان     |     ایران     |     ایران     |    
ارسال نظر
نام و نام خانوادگی :
پست الکترونیک :
نظر شما :
مشاهده نظرات
ارسال نظر
نام و نام خانوادگی :
پست الکترونیک :
نظر شما :

استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است.
logo-samandehi