کد خبر : ۵۰۳۰۱۶ گروه : کشورها تاریخ انتشار :سه شنبه ۲۲ خرداد ۱۳۹۷
حضور وابسته فرهنگی ایران در استانبول در نشست «آذرنگاری»

مقیم/ با حضور عبدالرضا راشد، وابسته فرهنگی کشورمان در استانبول نشست «آذرنگاری» برگزار و از هنر ایرانی و تأثیرگذاری این هنر در مناطق مختلف جهان تمجید شد.

 به گزارش مقیم ، نشست «آذرنگاری» با حضور مصطفی آیدین، رییس دانشگاه بین‌المللی آیدین، احد سعدی، هنرمند ایرانی و بنیانگذار سبک آذرنگاری، خانم موغه تونا، رییس مجموعه تجاری و فرهنگی امار استانبول و جمعی از اساتید و هنرمندان و هنر دوستان ایرانی و ترکیه‌ای در محل برگزاری نمایشگاه آذرنگاری در مجموعه تجاری و فرهنگی امار برگزار شد.

احد سعدی در این نشست با اشاره به این که هنرش گویای تمامی احساساتش است، گفت: هنر من با یک جرقه آتش آغاز شد، اگر شما بر یک جرقه حاکمیت پیدا کنید می‌توانید آن را به هر شکلی سوق دهید.

وی افزود: در معرفی این هنر به هیچ وجه منافع شخصی را در نظر نداشته و خواهان قرار گرفتن این هنر در راستای معرفی ایران است.

عبدالرضا راشد، وابسته فرهنگی کشورمان نیز با اشاره به تمدن 7 هزار ساله کشورمان اظهار کرد: آثار احد سعدی در اصل یک پشتوانه 7 هزار ساله دارد که توسط هنرمندان، شاعران، معماران تا به امروز انتقال یافته است.

وی ادامه داد: هنر از احساس و عقل تشکیل شده است. در این آثار نیز، نظریات و احساسات هنرمند بر ما بازتاب یافته و البته این برداشت‌ها بستگی به فرهنگ و تاریخ مخاطب دارد.

وابسته فرهنگی کشورمان در ادامه به ویژگی‌های هنر ایران اسلامی و نقش انقلاب اسلامی در تعالی هنر و هنرمند اشاره کرد.

مصطفی آیدین، نیز آثار احد سعدی را نماد هنر و تمدن ایران دانست و اظهار کرد: تمدن ایران بسیار مهم است، از این رو آثاری که در این جا به نمایش گذاشته شده‌اند، به عنوان نماد این فرهنگ بسیار حائز اهمیت هستند.

وی با تمجید از هنر ایرانی به تأثیرگذاری این هنر در مناطق مختلف جهان هم اشاره و تأکید کرد: آنچه امروز ما در مناطق آناطولی و آسیایی میانه در رابطه با هنر می‌بینم الهام گرفته از فرهنگ و هنر غنی ایرانی است.

ارسال خبر به ديگران

نام شما:
ايميل شما:
ايميل گيرنده:
توضيح:
کلیدواژه ها : استانبول     |     نشست‌     |     ایران     |    
ارسال نظر
نام و نام خانوادگی :
پست الکترونیک :
نظر شما :
مشاهده نظرات
ارسال نظر
نام و نام خانوادگی :
پست الکترونیک :
نظر شما :

استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است.
logo-samandehi