کد خبر : ۵۰۴۹۸۷ گروه : استان ها تاریخ انتشار :چهارشنبه ۲۰ تیر ۱۳۹۷
دستور رئیس‌جمهور برای تشکیل ستاد تدابیر ویژه برای تأمین تجهیزات پزشکی و دارو

مقیم/وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی با اشاره به شرایط موجود گفت: در بحث تجهیزات پزشکی و دارو آقای رئیس‌جمهور دستور تشکیل ستاد تدابیر ویژه را داده‌اند و امید می‌رود با حمایت‌های بانک مرکزی و بانک‌های عامل با کمترین مشکل مواجه شویم.

به گزارش  مقیم به نقل از ایسنا، دکتر سید«حسن قاضی‌زاده هاشمی» در جمع خبرنگاران استان لرستان با اشاره به افتتاح بیمارستان ۶۴ تختخوابی ویژه بیماران اعصاب و روان خرم‌آباد که عملیات اجرایی آن در سال ۸۶ آغاز شده بود، گفتد: این بیمارستان با تلاش علوم پزشکی لرستان به بهره‌برداری رسید.

وی افزود:  احداث این بیمارستان با توجه به کمبودی که در سطح استان وجود دارد بسیار مهم است.

وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی خاطرنشان کرد: هم‌چنین مرکز رادیوتراپی در مرکز لرستان به بهره‌برداری رسید که خدمات و امکانات پیشرفته‌ای دارد و مانع این می‌شود که بیماران به استان‌های دیگر اعزام شوند.

وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی به احداث مرکز خیرساز در خرم‌آباد اشاره کرد و با بیان این‌که خیرین سلامت در استان فعال هستند، گفت: هر میزانی که خیرین در حوزه سلامت کمک کنند وزارت بهداشت نیز ۵۰ درصد کمک خواهد کرد.

وی گفت: پروژه‌هایی را که خیرین آغاز کرده‌اند وزارت بهداشت آن‌ها را تجهیز و به بهره‌برداری خواهد رساند.

قاضی‌زاده هاشمی به آخرین وضعیت طرح تحول سلامت اشاره کرد و با بیان این‌که این طرح بیش از پنج سال است که آغاز شده و برکات آن متوجه مردم و به‌ویژه استان‌های مرزی و محروم شده و با قوت و قدرت ادامه پیدا می‌کند، در ادامه خاطرنشان کرد:  دولت و مجلس از این طرح حمایت خواهند کرد و بخشی از این طرح که مربوط به مردم بوده با نقص کم اجرا شده و در بخشی که به ارائه‌کنندگان خدمت شامل پرستاران، کارکنان وزارت بهداشت، فروشندگان لوازم و تجهیزات پزشکی، داروخانه‌ها و ... است دارای طلب‌های جدی از بیمه‌ها هستند که امید می‌رود گشایشی شود و این طرح باقوتی  که داشته ادامه یابد.

قاضی‌زاده هاشمی هم‌چنین با اشاره به بحث کمبود پزشک متخصص در لرستان گفت: در این زمینه آمار دقیق ندارم و رئیس دانشگاه علوم پزشکی طی هفته آینده آن را اعلام کند هر آنچه که ظرفیت دانشگاه بوده ۳۰ درصد آن را برای پزشک، دندان‌پزشک، داروساز و رشته‌های تخصص و فوق تخصص بومی اختصاص داده‌ایم و به‌تدریج وارد چرخه ارائه خدمت می‌شوند، درعین‌حال توزیع متخصص معمولاً در آبان‌ماه هر سال بوده و قطعاً لرستان در این حوزه مورد توجه است.

وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی تصریح کرد: ما کشور پهناوری با ۸۱ میلیون نفر جمعیت هستیم و جراح مغز در سال ۶۰ نفر و ارتوپد در سال ۸۰ نفر تربیت می‌شود و عمده آن‌ها طرح قانونی خود را می‌گذرانند و تنها راه تأمین پزشک متخصص، بومی‌گزینی است و شرایط ظرف چند سال آینده تغییر می‌کند و در کوتاه‌مدت نیز به لرستان توجه لازم صورت می‌گیرد.

وی در ادامه با بیان این‌که تحریم‌ها به همه مردم ایران آسیب می‌رساند، افزود: یکی از کارهای ما این است که آسیب کمتری ببینند و این‌که تحریم‌ها آسیب می‌رساند در آن شکی نیست و همان‌طور که آقای ترامپ گفتند با شدیدترین و بی‌رحمانه‌ترین تحریم‌ها مواجه‌ایم البته به نظر خودش، هرچند در قرن ۲۱ آنچه  و با وجود این‌که کشور ما همسایه ۱۵ کشور است و یک دهه در تحریم بسر برده آنچه مدنظر آقای ترامپ است حاصل نمی‌شود اما این‌که مردم، کودکان شیرخوار و افراد مسن آسیب می‌بینند شکی نیست و متأسفانه مدعیان حقوق بشر با سکوت و نظاره‌گری خود این مهم را تائید می‌کنند.

این وزیر دولت دوازدهم گفت: البته در تبادل مالی دچار مشکل می‌شویم وقتی نتوانیم پولی جابجا کنیم و یا درفروش نفت به اروپا مشکلی ایجاد شود قطعاً دچار آسیب می‌شویم.

قاضی‌زاده هاشمی افزود: ۵۰ درصد وقتمان را صرف این می‌کنیم که مردم متحمل هیچ آسیبی نشوند.

ارسال خبر به ديگران

نام شما:
ايميل شما:
ايميل گيرنده:
توضيح:
ارسال نظر
نام و نام خانوادگی :
پست الکترونیک :
نظر شما :
مشاهده نظرات
ارسال نظر
نام و نام خانوادگی :
پست الکترونیک :
نظر شما :

استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است.
logo-samandehi