کد خبر : ۵۲۶۴۷۰ گروه : کشورها تاریخ انتشار :پنج شنبه ۱۸ مرداد ۱۳۹۷
قوام شهیدی: مشکلات مکان پذیرش بخش کنسولی سفارت ایران در گرجستان بزودی رفع می شود

مقیم/ در حالی که موج سفرهای تفریحی، مهاجرت و سرمایه گذاری ایرانیان در کشور گرجستان با شیب تندی رو به گسترش است، اما از قرار معلوم فضای بخش کنسولی سفارتخانه ایران در تفلیس از گذشته به گونه ای بوده که با افزایش جمعیت مراجعه کننده، علیرغم تلاش کارکنان نمایندگی همخوانی ندارد، وضعیت مکان فزیکی موجود متناسب با کثرت مراجعین توسعه پیدا نکرده به این جهت رضایت خاطر مراجعه کنندگان را فراهم نمی کند.

به گزارش مقیم، اخیرا پیام هایی از هموطنان به پایگاه خبری مقیم رسیده که نسبت به فضای کوچک و تعداد کم کارمندان ابراز نارضایتی کرده اند. بنا به گفته مراجعه کنندگان به سفارت ایران در گرجستان، وقتی به سفارت ایران در گرجستان مراجعه می کنیم با انبوه جمعیت مواجه می شویم که همه در سفارت این انتظار به حق را دارند که به سرعت و دقت کارشان انجام شود اما فضای کوچک و تعداد پایین پرسنل باعث شده که بازخورد مناسبی از این شرایط برای مراجعه کنندگان فراهم نگردد .

در همین حال، قوام شهیدی، سفیر ایران در گرجستان درباره شرایط سفارتخانه ایران در تفلیس می گوید: "سفارتخانه ایران در گرجستان با توجه به سوابق دو دهه گذشته، بخش کنسولی آن با یک فضای کوچک و متناسب با شرایط گذشته که تعداد مراجعین در روز 3 الی 4 نفر بوده اند طراحی و پیش بینی شده، اما هم اکنون در این چند ماه اخیر مراجعه کنندگان بطور چشمگیری افزایش یافتند بطوری که در حال حاضر روزانه بالغ بر ۲۰۰ نفر به سفارت مراجعه می کنند که این مسئله خیلی دور از انتظار و پیش بینی بوده و باعث بوجود آمدن مشکلاتی برای هموطنان شده است.

به گفته سفیر ایران برخی از مراجعه کنندگان شرایط خاص و پیچیده ای و وقتگیری دارند که چند بار مراجعه می کنند اما با این توصیف هم اکنون تسجیل اسناد و صدور گذرنامه و کار آنان در کوتاه ترین زمان یک تا دو روزه انجام می شود.

سفیر ایران در گرجستان تاکید کرده با توجه به تعداد بالای مراجعه کنندگان و نیاز به تغییر درساختمان بخش کنسولی با اقدامات عاجلی که بعمل آمده بزودی در قسمت پذیرش ساختمان بخش کنسولی ترتیباتی برای رفاه حال مراجعین به منظور متناسب سازی ابعاد و فضای مورد نیاز مراجعین بعمل خواهد آمد، برای افزایش کارمندان بخش کنسولی هم از مرکز درخواست مساعدت شده که امید میرود مورد اجابت واقع شود."

 

غافلگیر شدن سفارتخانه ایران

در حالیکه سه سال پیش تعداد ایرانیان مسافر گرجستان در سال نزدیک به 15000 نفر بوده است این تعداد به دنبال رژیم لغو روادید در سال گذشته به حدود 350000 هزار مسافر رسید و پیش بینی حدود یک میلیون هم برای سال آینده می شود. این افزایش بی سابقه موج مهاجرت و مسافرت و درخواست تحصیل و سرمایه گذاری در گرجستان به طور چشمگیری همچنان ادامه دارد. شایان ذکر است که در سه ماهه اول امسال 135 هزار نفر به گرجستان سفر کردند که پیش بینی می شود تا اخر سال به رکورد یک میلیون گردشگر ایرانی در سال برسیم . با توجه به این آمار خیره کننده اگر فقط ده درصد از این تعداد برای امور کنسولی به سفارت مراجعه کنند که البته برخی افراد بخاطر شرایط پیچیده که دارند شاید به دفعات مراجعه نمایند شاهد خیل مراجعه کننده گان به سفارت خواهیم بود بنابراین نیاز به افزایش کارمندان بخش کنسولی و اختصاص فضای مناسب کاملا احساس می شود تا ضمن تکریم ارباب رجوع ، زحمات نمایندگی نیز پاس داشته شود.

بنا به گفته سفیر ایران، هم اکنون با این تعداد مراجعه کننده به سفارت وعلیرغم تمام تنگناهای موجود، با تلاش مضاعف کارمندان سفارت ایران در گرجستان به امور تمامی مراجعه کنندگان در اسرع وقت پاسخ داده می شود ولی با اصلاح فضا و افزایش تعداد کارمندان که کفاف این حجم مراجعات را بدهد رفع مشکلات و رضایت کامل مراجعین تامین خواهد شد.

ارسال خبر به ديگران

نام شما:
ايميل شما:
ايميل گيرنده:
توضيح:
کلیدواژه ها : تفلیس     |     سفر به گرجستان     |     سفیر ایران در گرجستان     |     سیدجواد قوام شهیدی     |     شهر تفلیس     |     شهر تفلیس گرجستان     |     گرجستان     |     قوام شهیدی     |    
ارسال نظر
نام و نام خانوادگی :
پست الکترونیک :
نظر شما :
مشاهده نظرات
ارسال نظر
نام و نام خانوادگی :
پست الکترونیک :
نظر شما :

استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است.
logo-samandehi