کد خبر : ۵۲۶۵۱۴ گروه : کشورها تاریخ انتشار :پنج شنبه ۱۸ مرداد ۱۳۹۷
ضرورت توجه به راه اندازی مرکز سرمایه گذاری در تبریز و تفلیس

مقیم/ سفیر ایران در گرجستان با با نماینده ولی فقیه در آذربایجان شرقی دیدار و گفتگو کرد.

 به گزارش مقیم و به نقل از مهر، سید جواد قوام شهیدی عصر امروز پنج شنبه در دیدار با نماینده ولی فقیه در آذربایجان شرقی اظهار کرد: کشور گرجستان به عنوان دروازه ورودی روسیه و پل ارتباطی بین کشورهای اروپایی است و به لحاظ دسترسی آزاد تجار و بازرگانان به بازار جهانی آن هم بدون تعرفه های گمرکی بدون شک گرجستان می تواند زمینه ساز تحقق این امر باشد.

وی با تاکید بر ضرورت استفاده از ظرفیت کشور گرجستان در صادرات کالای ایرانی، افزود: ایجاد صنایع مشترک و یا صنایعی که مرحله بسته بندی و تکمیلی آن که در خاک گرجستان انجام می شود زمینه فروش کالاهای ایرانی را در بازار های کشورهای CIS و صادرات از آنجا به دیگر کشورها ممکن می کند.

سفیر ایران در گرجستان تصریح کرد: مسئولان بلند پایه کشور گرجستان به جمهوری اسلامی ایران علاقه مندی بسیاری دارند.

شهیدی با اشاره به حضور مستمر تجار و بازرگانان ایرانی در کشور گرجستان گفت: به جهت تجمیع سرمایه های خرد و ایجاد هماهنگی بیشتر بین تجار گرجستانی و ایرانی، راه اندازی مرکز سرمایه گذاری در تبریز و تفلیس موردی است که نباید از آن غافل شویم.

وی از سکونت بیش از 6 میلیون ایرانی در کشورهای مختلف خبر داد و یادآور شد: ایرانیان مقیم خارج از کشور سرمایه های کلانی دارند که اگر از سرمایه آنان برای پیشبرد اهداف نظام، انقلاب و توسعه استفاده کنیم می تواند تحکیم روابط خارجی تحول آفرین باشد.

ارسال خبر به ديگران

نام شما:
ايميل شما:
ايميل گيرنده:
توضيح:
کلیدواژه ها : ایران و گرجستان     |     گرجستان     |     مقیم     |     ایران     |    
ارسال نظر
نام و نام خانوادگی :
پست الکترونیک :
نظر شما :
مشاهده نظرات
ارسال نظر
نام و نام خانوادگی :
پست الکترونیک :
نظر شما :

استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است.
logo-samandehi