کد خبر : ۵۲۶۸۵۱ گروه : فراکسیون ایرانیان تاریخ انتشار :جمعه ۱۹ مرداد ۱۳۹۷
رفع کدام مانع به رشد جذب سرمایه گذاری ایرانیان مقیم خارج کمک می کند؟

مقیم/عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی،گفت:مشکل انتقال ارز ایرانیان مقیم خارج از کشور برای سرمایه گذاری در داخل باید حل شود.

به گزارش مقیم به نقل از خانه ملت ،محمد حسین فرهنگی درباره راهکارهای سوق نقدینگی به بخش تولید، گفت:انتشار اوراق مشارکت که در قالب بودجه سالانه، باعث می شود کارهای عمرانی مانند ساخت جاده و بزرگراه پیگیری شود و یکی از  راهکارهای جذی نقدینگی است.  

عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی، افزود:اینکه باید از سوق نقدینگی به بخش سوداگری جلوگیری شود نکته بسیار مهمی است و باید شرایط برای سرمایه گذاری مردم در بخش تولید فراهم شود.

ظرفیت های مناسبی برای سرمایه گذاری در بخش معدن، نفت و گاز و کشاورزی وجود دارد

نماینده مردم تبریز، آذرشهر، اسکو در مجلس شورای اسلامی،، تصریح کرد:ظرفیت های مناسبی برای سرمایه گذاری در بخش معدن، نفت و گاز و کشاورزی وجود دارد و اگر برنامه ریزی صحیحی وجود داشته باشد می توان حداقل بخشی از نقدینگی را به بخش های مذکور هدایت کرد.

فرهنگی ادامه داد:تعدادی از ایرانیان مقیم خارج از کشور مایل به سرمایه گذاری در کشور هستند اما برای انتقال ارز به کشور مشکلاتی دارند که باید این مشکلات حل شود با انجام این مهم می توان بخشی از نقدینگی مورد نیاز تولید را حل کرد.  

عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی،درباره بسته جدید ارزی دولت یادآور شد:امیدوارم بسته جدید ارزی دولت عملیاتی شود و اگر ایراداتی دارد مشکلات رفع شود.

ارسال خبر به ديگران

نام شما:
ايميل شما:
ايميل گيرنده:
توضيح:
کلیدواژه ها : محمد حسین فرهنگی     |     نقدینگی     |     سرمایه گذاری     |    
ارسال نظر
نام و نام خانوادگی :
پست الکترونیک :
نظر شما :
مشاهده نظرات
ارسال نظر
نام و نام خانوادگی :
پست الکترونیک :
نظر شما :

استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است.
logo-samandehi