کد خبر : ۵۲۸۰۴۶ گروه : استان ها تاریخ انتشار :چهارشنبه ۲۱ شهریور ۱۳۹۷
رئیس دبیرخانه شورای ایرانیان خارج از کشور در بازدید از مهرانه؛ زنجانی ها،مهرانه را به برند تمام عیار ایرانی تبدیل کرده اند

مقیم/ علی اصغر محمدی، رئیس دبیرخانه شورای ایرانیان خارج از کشور عصر دوشنبه در بازدید از مهرانه با بیان اینکه زنجانی ها،مهرانه را به برند تمام عیار ایرانی تبدیل کرده اند، اظهار کرد: ایران به این گونه پروژه ها نیاز دارد.

به گزارش مقیم، رئیس دبیرخانه شورای ایرانیان خارج از کشور بر لزوم استفاده از ظرفیت سازمان یافته ایرانیان خارج از کشور برای توسعه خیریه هایی همچون مهرانه تاکید کرد.

* عظمت کارهای انجام شده در مهرانه شوکه کننده است

محمدی، با بیان اینکه عظمت کارهای انجام شده در مهرانه شوکه کننده است ابراز امیدواری کرد تا این روش مدیریت ادامه دار باشد.

پیش از این بازدید مسئول کلینیک تخصصی مهرانه ضمن ارائه گزارشی از تاریخچه تشکیل و تاسیس مهرانه اظهار کرد: انجمن حمایت از بیماران مبتلا به سرطان استان زنجان به شماره ثبت ۲۷۰ در شهریور ماه سال ۱۳۸۵ به پیشنهاد دکتر مینوش مقیمی (فوق تخصص خون و آنکولوژی) و مهندس اصغر وثوق و با همت والای خیرین زنجان شکل گرفت و پس از اخذ مجوزهای قانونی از آذرماه همان سال فعالیت های خود را در سطح استان زنجان آغاز نمود.

وی افزود: در حال حاضر این مجموعه دارای 6 دفتر در سطح شهر زنجان می‌باشد علاوه بر این در 9 شهر و شهرستان استان و 3 دفتر در شهرستان‌‌‌های میانه استان آذربایجان شرقی، بیجار استان کردستان و تکاب استان آذربایجان غربی نیز دفاتر مهرانه مشغول به کار هستند. 

مهندس جواد گرانمایه تاکید کرد: مهرانه تشکلی است غیردولتی، غیرسیاسی و غیرانتفاعی که با اتکا به فضل خداوند و مشارکت و حمایت مردم نیکوکار بر آن است تا با یاری نیروهای داوطلب مردمی امکان بهبودی بیماران مبتلا به سرطان را بیش از پیش فراهم نموده و از طریق ارتقاء کمّی و کیفی سلامت جسمی و روانی بیماران، روح امید به زندگی را در آنان ایجاد نماید. هم اکنون مهرانه کانون پر مهر و پناهگاهی مطمئن برای بیماران مبتلا به سرطان این دیار تلقی می شود که اعضاء آن برای کاستن آلام بیماران از هیچ کوششی فروگذار نمی کنند. فرهنگ حاکم بر مهرانه، اعتماد کامل به ارزشهای والای انسانی، اسلامی، نوع دوستی، فداکاری، یکپارچگی درونی و تعهد است.

وی اضافه کرد: مرکز تشخیصی درمانی تخصصی سرطان و رادیوتراپی مهرانه با تلاشها و پیگیریهای مستمر خانم دکتر مینوش مقیمی (رییس هییت مدیره) و آقای مهندس وثوق(مدیرعامل) و اعضای هییت مدیره و کمیته فنی مهندسی، کمیته پزشکی و با همت والای خیرین انجمن خیریه حمایت از بیماران مبتلا به سرطان استان زنجان (مهرانه) جهت برآورد کلیه نیازهای بیماران مبتلا به سرطان، در زمینی به مساحت 18 هزار و 900 مترمربع طراحی و احداث شده است. از این مقدار فضا ،12 هزار متر مربع به فضاهای تحقیقاتی، آموزش و پیشگیری، تشخیصی و درمانی اختصاص داده شده است. همچنین 1۸00 مترمربع نیز به فضای اقامتی (مهمانسرا) اختصاص داده شده است. فاز اول این کلینیک با هزینه بالغ بر 240 میلیارد ریال احداث شده، که فقط هزینه خرید دو دستگاه رادیوتراپی از شرکت زیمنس آلمان مدل انکور 9۸ میلیارد ریال ، هزینه دستگاه سی تی سیمولاتور از شرکت زیمنس آلمان و لیزر متحرک پنج نقطه از شرکت سیرپا فرانسه 20 میلیار و 250 ملیون ریال و همچنین تجهیزات بخش فیزیک پزشکی و قالبسازی 15 میلیارد ریال میباشد. ساخت فاز اول در زمانبندی ۲ ساله شروع و به اتمام رسید با راه اندازی فاز اول استان زنجان جزو استان هایی که کلیه خدمات درمانی مربوط به بیماران مبتلا به سرطان را در داخل استان ارائه میدهد قرار گرفته است.

*خشت به خشت مهرانه را خیرین ساختند، مهرانه به این نیک اندیشان زنجانی می بالد

وی تصریح کرد: حامیان مهرانه زنجان 120 هزار خیر می باشند که این مهم در دنیا بی‌نظیر است، کلینیک رادیوتراپی این مجموعه با استقرار دستگاه‌های فوق پیشرفته که به همت خیران این مجموعه در اوج تحریم خریداری شده است به بیماران سراسر کشور خدمات باکیفیت درمانی ارائه می‌دهد.

مهندس گرانمایه با عنوان اینکه مرکز رادیوتراپی مهرانه گران قیمت ترین خدمت را بدون دریافت ریالی پول، به بیماران سراسر کشور ارائه می کند، ابراز کرد: "خشت به خشت مهرانه را خیرین ساختند، مهرانه به این نیک اندیشان زنجانی می بالد".

وی در بیان چشم اندازهای مهرانه نیز گفت: به دستور وزیربهداشت، فرهنگ مهرانه را به کل کشور صادر خواهیم کرد.

خدمات بشردوستانه مهرانه بدون توجه به دین، نژاد، مذهب و ملیت بیماران شامل حال بیماران مبتلا به سرطان کشورهای عراق و جمهوری آذربایجان شده است. بنیانگذاران و دست‌اندرکاران این مجموعه با تدوین برنامه‌‌های کوتاه مدت، میان مدت و بلندمدت در جهت تحقق برنامه‌ها و اهداف خود گام‌های بلند و تاثیرگذاری برداشته‌اند به طوری که بر اساس هدف‌گذاری‌‌ها این مجموعه در آینده‌ای که دور از ذهن هم نیست به مرکز توریسم درمانی (توریست درمانی) تبدیل خواهد شد.

مهرانه تنها به درمان و صرف هزینه‌های سرسام‌آور از محل کمک‌های مردمی اکتفا نکرده است و با ایمان به جمله "پیشگیری بهتر از درمان است" با تشکیل کمیته آموزش و پیشگیری سعی در عملیاتی کردن این مهم دارد. به طوری که در حال حاضر آموزش دختران و بانوان با برگزاری کارگاه‌های آموزشی، ترویج مصرف غذای سالم در سطح شهر، نهادینه کردن توجه به تغذیه سالم با حضور مدرسان مهرانه در مدارس مقاطع ابتدائی، ترویج ورزش همگانی، جلوگیری از استعمال سیگار و دخانیات را در دستور کار جدی قرار داده است و بسیاری از دستگاه‌های دولتی را در جهت گام‌های طلایی در حوزه سلامت جامعه را برداشته است. 

بر اساس آخرین آمارها از ابتدای فعالیت تا اوایل سال 96 کمیته آموزش و پیشگیری این انجمن(سال 94)، در جهت ارائه خدمات آموزش و پیشگیری از ابتلا به سرطان بیش از 28 هزار دانش‌آموز در مدارس و بیش از 11 هزار نفر از بانوان زنجانی با حضور در کارگاه‌ها و کلاس‌ها از آموزش‌های حوزه پیشگیری بهره‌مند شده‌اند.

ارسال خبر به ديگران

نام شما:
ايميل شما:
ايميل گيرنده:
توضيح:
ارسال نظر
نام و نام خانوادگی :
پست الکترونیک :
نظر شما :
مشاهده نظرات
ارسال نظر
نام و نام خانوادگی :
پست الکترونیک :
نظر شما :

استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است.
logo-samandehi