کد خبر : ۵۲۸۰۵۶ گروه : کشورها تاریخ انتشار :چهارشنبه ۲۱ شهریور ۱۳۹۷
مروری بر آخرین اتفاقات و رخدادهای پیرامون برجام و اثبات دروغگویی آمریکا در این توافق

مقیم/ شبکه پرس تی وی به بررسی آخرین اتفاقات و رخدادهای پیرامون برجام می پردازد.

به گزارش مقیم، برنامه این هفته «ایران امروز» (Iran Today) به تهیه کنندگی یوسف پور انوری و با اجرای لیلا فرامرزی ضمن بررسی آخرین تحولات مربوط به برجام به انعکاس بیانات مقام معظم رهبری در این زمینه، گفته های سران اسرائیل و اعراب و ادعاهای کشورهای اروپایی مبنی بر ماندن در برجام خواهد پرداخت.
این برنامه در ادامه ضمن بررسی نحوه رسیدگی به شکایت ایران از آمریکا در دادگاه لاهه به گفت و گو پیرامون انتقاد سید عباس عراقچی عضو تیم مذاکره کننده هسته ای ایران به سفرای کشورهای اروپایی به دلیل عدم ایفای نقش مثبت به نفع ایران در مقابل اقدامات آمریکا می پردازد.
در ادامه برنامه این هفته «ایران امروز»، تاریخچه برجام به عنوان قراردادی که به عقیده مذاکره کنندگان یک توافق برد – برد بود، بررسی شده و نظر تحلیلگران جناح های مختلف ایران مبنی بر تبدیل این قرارداد به یک توافق برد – باخت پس از خروج آمریکا مورد بحث و تبادل نظر قرار می گیرد. دلایل احتمالی برای باقی ماندن ایران در این توافق، وضعیت توافق درصورت اعمال تحریم های کامل آمریکا علیه ایران، علت عدم پیش بینی راهکار مناسب برای جلوگیری از بدعهدی آمریکا از سوی مذاکره کنندگان و میزان احتمال انتخاب گزینه نظامی از سوی آمریکا درصورت خروج ایران از برجام از جمله محورهای مورد بحث در این زمینه است.
برنامه این هفته «ایران امروز» میزبان سه کارشناس اقتصاددان شامل حجت ا... عبدالملکی و محمد خوش چهره و وحید شقاقی است و دیاکو حسینی کارشناس روابط بین الملل، یدا... صبحی استاد انرژی دانشگاه صنعتی شریف و احمد مومنی راد استاد دانشکده حقوق و علوم سیاسی دانشگاه تهران از دیگر مهمانان این برنامه هستند.
«ایران امروز» ساعت 01:00 بامداد چهارشنبه 21 شهریور روی آنتن شبکه پرس تی وی می رود. تکرار این برنامه چهارشنبه ساعت 06:00 و 19:00 ، پنجشنبه ساعت 08:00 و شنبه ساعت 11:00 پخش خواهد شد.

ارسال خبر به ديگران

نام شما:
ايميل شما:
ايميل گيرنده:
توضيح:
کلیدواژه ها : تحلیلگران     |     یوسف پور انوری     |     پرس تی وی     |    
ارسال نظر
نام و نام خانوادگی :
پست الکترونیک :
نظر شما :
مشاهده نظرات
ارسال نظر
نام و نام خانوادگی :
پست الکترونیک :
نظر شما :

استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است.
logo-samandehi