کد خبر : ۵۲۸۶۴۹ گروه : استان ها تاریخ انتشار :چهارشنبه ۴ مهر ۱۳۹۷
برگزاری نشست «خاورميانه كانون تحولات و بحرا‌ن‌هاي ناشي از جنگ رواني و تبليغات»

مقیم/ با سخنراني دستیار ارشد وزیر خارجه در امور ویژه سیاسی نشست «خاورميانه كانون تحولات و بحرا‌ن‌هاي ناشي از جنگ رواني و تبليغات» (با تمركز بر تحولات جاري در سوريه) برگزار شد.

 به گزارش مقیم، نشست «خاورميانه كانون تحولات و بحرا‌ن‌هاي ناشي از جنگ رواني و تبليغات» (با تمركز بر تحولات جاري در سوريه) امروز (سه‌شنبه 3 مهرماه) با سخنراني حسین جابری‌انصاری، دستیار ارشد وزیر خارجه در امور ویژه سیاسی در محل سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامي برگزار شد.

جابري‌انصاري در  سخنراني خود در اين نشست ضمن گرامي‌داشت هفته دفاع مقدس و تكريم مقام شهداي انقلاب و جنگ تحميلي و شهداي حادثه تروريستي در اهواز، به تحليل تحولات منطقه‌اي غرب آسيا و شمال آفريقا، جهان عرب و سوريه پرداخت.

وي در اين سخنراني «اشغال فلسطين»، «بحران جهان عرب در مباحث هويت، مشروعيت و كارآمدي»، «مداخلات خارجي»، «بحث صعود ايران و صعود شيعه با پيروزي انقلاب اسلامي در ايران و نيز سقوط صدام در عراق»، «رقابت‌ قدرت‌هاي منطقه‌اي» و «مسأله افراط‌گرايي و آنچه با نام تروريسم اسلامي شناخته مي‌شود» را 6 مسأله روندساز در امر تحولات خاورميانه و منطقه غرب آسيا و شمال آفريقا عنوان و ذيل هر كدام تحليل‌هاي خود را بيان كرد.

جابري‌انصاري در بخشي از سخنان خود نيز جنگ رواني را بخش عمده جنگ‌هاي در جريان امروز در جهان و به ويژه در منطقه غرب آسيا و شمال آفريقا دانست و مفهوم‌سازي و مصطلح‌سازي را قسمتي از عمليات جنگ رواني معرفي و بر تقويت رسانه‌هاي بين‌المللي جمهوري اسلامي ايران تأكيد كرد.

عباس خامه‌يار، معاون توسعه روابط فرهنگي بين‌المللي سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامي هم با بيان سخناني كوتاه در اين نشست با تأكيد بر اينكه پيروزي‌هاي جبهه مقامت در صحنه و ميدان حاصل ايثار و فداكاري شهداي مقاومت است، گفت: در عرصه سياسي هم جبهه مقاومت به پيروزي‌هايي دست يافته كه ناشي از تلاش‌هاي فعالان عرصه ديپلماسي است كه در نتيجه آن شاهد هستيم كه حتي مخالفان سرسخت گذشته، امروز به دستيابي به راه‌حل‌هاي سياسي در موضوعاتي مانند بحران سوريه تأكيد دارند.

اين نشست با جلسه پرسش و پاسخ با حضور كارشناسان سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامي پايان يافت.

ارسال خبر به ديگران

نام شما:
ايميل شما:
ايميل گيرنده:
توضيح:
کلیدواژه ها : مقیم     |     نشست‌     |     ایران     |    
ارسال نظر
نام و نام خانوادگی :
پست الکترونیک :
نظر شما :
مشاهده نظرات
ارسال نظر
نام و نام خانوادگی :
پست الکترونیک :
نظر شما :

استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است.
logo-samandehi