کد خبر : ۵۲۹۰۴۶ گروه : کشورها تاریخ انتشار :شنبه ۱۴ مهر ۱۳۹۷
سال تحصیلی فارسی‌آموزان رایزنی فرهنگی ایران در يونان آغاز شد

مقیم/ با حضور رایزن فرهنگی ایران در يونان سال تحصیلی فارسی‌آموزان شاغل به آموزش در محل رایزنی فرهنگی ایران در يونان با شركت ۶۱ فارسي‌آموز آغاز شد.

 به گزارش مقیم، 61 نفر از علاقمندان به فراگیری زبان و ادبیات فارسی در سالن خلیج فارس رایزنی فرهنگی ایران در يونان گرد هم آمدند و سال تحصیلی 97 ـ 98 را آغاز كردند.

در ابتدای مراسم آغاز سال تحصيلي جديد، علی‌محمد حلمی، رایزن فرهنگی ایران در يونان با بيان سخناني و ضمن اشاره به روابط تاریخی و تعاملات دوهزار ساله ایران و یونان گفت: دو ملت بزرگ ایران و یونان دارای تمدنی کهن و تاریخی پرافتخار هستند که دانشمندان بزرگی را به بشریت تقدیم و سهم بزرگی در تمدن شرق و غرب داشته‌اند.

حلمی در ادامه با بيان اينكه زبان شیرین فارسی، زبان عرفان و فلسفه و ادب و شعر و معنویت است، افزود: شعرا و دانشمندان ایرانی مانند حافظ و سعدی و مولانا و خیام و خاقانی و خواجه عبدالله انصاری، ابن سینا و فارابی و سهروردی، همگی با قدرت تفکر خود آثاری خلق کردند که سهم بزرگی در تمدن بشری داشته‌اند. همچنين دانشمندان یونانی از جمله سقراط و بقراط و ارسطو هم با نظریه‌های فلسفی و سیاسی ـ اجتماعی خود سهم بزرگی در تمدن غرب دارند.

رایزن فرهنگی کشورمان گفت: هدف از برگزاری کلاس‌های آموزش زبان و ادبیات فارسی شناخت بیشتر دو ملت بزرگ ایران و یونان از فرهنگ و هنر و تحکیم روابط دوستانه دو کشور ایران و یونان است.

گفتني است؛ این تعداد فارسی‌آموز علاوه بر فارسی‌آموزانی هستند که از دو سال گذشته برای فراگیری زبان و ادبیات فارسی در رايزني فرهنگي كشورمان ثبت‌نام كرده‌اند و در امتحانات پایان ترم قبول شده و به مقاطع بالاتر راه یافته‌اند.

در دوره‌های آموزش زبان فارسي رايزني فرهنگي كشورمان در يونان، شرکت‌کنندگان در سه زمینه گفتاری، نوشتاری و شنیداری آموزش می‌بینند و مدرسان با استفاده از کتب و منابع معرفی شده توسط بنیاد سعدی، فارسی را تدریس می‌كنند.

استفاده از فیلم‌های کوتاه به زبان فارسی و ایجاد صفحات مجازی برای آشنایی بیشتر با کشور ایران و ارتباط فارسی‌آموزان رایزنی در شبكه‌هاي اجتماعي از دیگر حوزه‌های فعالیت‌های فارسی‌آموزان در يونان است.

ارسال خبر به ديگران

نام شما:
ايميل شما:
ايميل گيرنده:
توضيح:
کلیدواژه ها : مقیم     |     یونان     |     ایران     |    
ارسال نظر
نام و نام خانوادگی :
پست الکترونیک :
نظر شما :
مشاهده نظرات
ارسال نظر
نام و نام خانوادگی :
پست الکترونیک :
نظر شما :

استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است.
logo-samandehi