کد خبر : ۵۲۹۱۷۱ گروه : استان ها تاریخ انتشار :سه شنبه ۱۷ مهر ۱۳۹۷
نظر شورای نگهبان در خصوص لایحه ایجاد مناطق آزاد تجاری اعلام شد

مقیم/نظر شورای نگهبان درخصوص لایحه ایجاد منطقه آزاد تجاری - صنعتی، اصلاح محدوده سه منطقه آزاد تجاری - صنعتی و ایجاد مناطق ویژه اقتصادی اعلام شد.

به گزارش مقیم به نقل از مهر، لایحه ایجاد منطقه آزاد تجاری - صنعتی، اصلاح محدوده سه منطقه آزاد تجاری - صنعتی و ایجاد مناطق ویژه اقتصادی که در جلسه یازدهم شهریور ماه نود و هفت مجلس شورای اسلامی تصویب و جهت انطباق با موازین شرع و قانون اساسی به شورای نگهبان ارسال شده بود. در جلسه یازدهم مهر ماه نود و هفت شورا، مورد بحث و بررسی قرار گرفت و این شورا طی نامه ای نظر خود را اعلام کرد.  

جهت مشاهده و دریافت نظر شورای نگهبان، کلیک کنید.

همچنین مجمع تشخیص مصلحت نظام نیز در راستای اجرای مقررات نظارت بر حسن اجرای سیاست های کلی نظام (ابلاغی مقام معظم رهبری)، نظر خود را در خصوص این لایحه در مورخ اول مهرماه نود و هفت به شورای نگهبان ارسال کرده است.  

نظر مجمع تشخیص به شرح ذیل می باشد: 

۱) مغایرت با بند ۱۷ سیاست های کلی اقتصاد مقاومتی (اصلاح نظام درآمدی دولت با افزایش سهم درآمدهای مالیاتی.) 

۲) مغایرت با بند ۱ جزء د سیاست های کلی آمایش سرزمین (ایجاد امکانات عادلانه و فرصت های برابر و رفع تبیض ناروا در مناطق مختلف کشور). 

۳) عدم انطباق با بند ۱۱ سیاست های کلی اقتصاد مقاومتی (توسعه حوزه عمل مناطق آزاد و ویژه اقتصادی کشور به منظور انتقال فناوری های پیشرفته، گسترش و تسهیل تولید، صادرات کالا و خدمات و تامین نیازهای ضروری و منابع مالی از خارج

ارسال خبر به ديگران

نام شما:
ايميل شما:
ايميل گيرنده:
توضيح:
کلیدواژه ها : شورای نگهبان     |     مجلس شورای اسلامی     |     ایران     |    
ارسال نظر
نام و نام خانوادگی :
پست الکترونیک :
نظر شما :
مشاهده نظرات
ارسال نظر
نام و نام خانوادگی :
پست الکترونیک :
نظر شما :

استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است.
logo-samandehi