کد خبر : ۵۲۹۱۸۴ گروه : کشورها تاریخ انتشار :سه شنبه ۱۷ مهر ۱۳۹۷
بیماری و درد، سوغات سربازان آمریکایی از جنگ افغانستان

مقیم/ شبکه پرس تی وی با پخش مستند «تاخیر، انکار، آرزوی مرگ برای تو» (Delay, Deny, Hope You Die) به بررسی برخی آثار منفی باقی مانده از حمله آمریکا به افغانستان در سال ۲۰۰۱ بر روی سربازان آمریکایی می پردازد.

به گزارش مقیم، این مستند به کارگردانی و تهیه کنندگی گریگوری لاوت محصول سال 2017 است و ضمن اشاره به مشکل دفع زباله به عنوان مشکل عمده آمریکا در آغاز جنگ افغانستان و عراق، تبعات باقی مانده از حل این مشکل در سربازان آمریکایی را مورد بحث و بررسی قرار می دهد.
این مستند نشان می دهد که آمریکا برای حل این مشکل اقدام به حفر چاله های بزرگ برای سوزاندن زباله های به جا مانده از ارتش آمریکا کرده بود و هر گونه زباله از لاستیک و پلاستیک تا زباله های بیمارستانی، مدفوع انسانی و اعضای بدن در این چاله ها سوزانده می شد.
این مستند در ادامه به گفت و گو با چند تن از سربازانی که مامور سوزاندن این زباله های خطرناک در چاله های نامناسب بوده و به دلیل قرار گرفتن در معرض مواد سمی ناشی از این کار به سرطان مبتلا شده اند پرداخته و جزییات این امر را از زبان آنها بازگو می کند.
در این مستند همچنین عدم پذیرش مسوولیت این اتفاق به رغم وجود ادله های فراوان از سوی دولت آمریکا با هدف شانه خالی کردن از پرداخت هزینه چند میلیارد دلاری برای معالجه و غرامت این سربازان مورد نقد و بررسی قرار می گیرد.
عملکرد نامناسب شرکت کی بی آر به عنوان پیمانکار مسوول امحای زباله ها و عدم پاسخگویی دیک چنی معاون جرج بوش و مدیرعامل سابق این شرکت در زمینه سهل انگاری صورت گرفته و مشکلات ایجاد شده از دیگر مواردی است که در این مستند مورد بحث و بررسی قرار می گیرد.
مستند «تاخیر، انکار، آرزوی مرگ برای تو» در 3 قسمت 25 دقیقه ای به مناسبت سالروز حمله آمریکا به افغانستان از شبکه پرس تی وی پخش می شود. این مستند 16 تا 18 مهر ماه هر روز ساعت 04:00 به وقت تهران پخش و بازپخش آن در ساعات 09:00 ، 15:00 ، 21:00 و 01:00 روی آنتن می رود.

ارسال خبر به ديگران

نام شما:
ايميل شما:
ايميل گيرنده:
توضيح:
کلیدواژه ها : پرس تی وی     |     افغاستان     |     آمریکا     |    
ارسال نظر
نام و نام خانوادگی :
پست الکترونیک :
نظر شما :
مشاهده نظرات
ارسال نظر
نام و نام خانوادگی :
پست الکترونیک :
نظر شما :

استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است.
logo-samandehi