کد خبر : ۵۲۹۲۳۹ گروه : کشورها تاریخ انتشار :چهارشنبه ۱۸ مهر ۱۳۹۷
برگزاری ششمین کنفرانس بین المللی رهبران ادیان و مذاهب سنتی جهان در آستانه قزاقستان

مقیم/ ششمین کنگره بین المللی رهبران ادیان و مذاهب سنتی جهان با حضور نمایندگان ادیان الهی و سنتی، شخصیت های برجسته دینی و سیاسی از ۴۶ کشور جهان، صبح امروز چهارشنبه با سخنرانی رئیس جمهور قزاقستان در کاخ صلح و توافق شهر آستانه آغاز شد.


به گزارش مقیم، حضرت آیت اله اراکی دبیر کل مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی که به نمایندگی از کشورمان در این اجلاس شرکت نموده است در سخنانی بر لزوم همکاری میان ادیان مختلف جهان جهت مبارزه با تروریسم و بحرانهای بین المللی تأکید نمود. نماینده کشورمان اظهار داشت: امروزه تروریسم در اشکال مختلف تروریسم اقتصادی، فرهنگی، سیاسی و تروریسم نظامی ظهور یافته است و ادیان جهان بایستی تمام اقسام تروریسم را محکوم نمایند. وی افزود: تحریم های اقتصادی که توسط برخی از کشورها بر دیگران تحمیل می شود نمونه ای آشکار از تروریسم اقتصادی است. 
در مراسم افتتاحیه این اجلاس نورسلطان نظربایف رئیس جمهور قزاقستان با اشاره به ابتکار این کشور در برگزاری این اجلاس اظهار داشت: پانزده سال پیش اولین اجلاس رهبران را در شهر آستانه برگزار نمودیم و اکنون ششمین دوره این اجلاس با بیستمین سالگرد تاسیس آستانه همزمان شده است. این همزمانی می تواند به عنوان شعاری برای اجلاس ششم باشد چرا که ما این شهر را بر اساس تنوع فرهنگی و فلسفه یگانگی در عین تنوع بنا کرده ایم. وی در بخش دیگری از سخنان خود نگرانی از برخوردهای تحریمی، تضادهای درون و برون مذهبی، جنگ های تجاری و مسائل زیست محیطی را نگرانی مشترک رهبران سیاسی و مذهبی دانست و ابراز داشت: با توجه به پیشرفت های علمی و تکنولوژیکی برخورد میان تمدن ها پوچ و بی اساس است و تصویر جدیدی از بشریت در آینده در حال شکل گیری است. 
دیگر نمایندگان مذاهب مختلف نیز در سخنانی بر همکاری و گفتگوی میان همه ادیان بزرگ با هدف مبارزه با تروریسم و بحرانهای بین المللی تأکید نمودند. 
در این کنفرانس همچنین کاسم ژومارت توکایف رئیس سنای قزاقستان از تلاش های چند تن از نمایندگان ادیان جهان در جهت گسترش گفتگوهای بین الادیانی از جمله حضرت آیت اله اراکی نماینده کشورمان با اهدای نشان و لوح سپاس تقدیر نمود. 
این کنفرانس با دو موضوع محوری «بیانیه قرن بیست و یکم به عنوان یک مفهوم امنیت جهانی» و «ادیان در یک چشم انداز ژئوپولتیک در حال تغییر؛ فرصت های جدید برای اتحاد بشریت» از صبح امروز آغاز شده است و تا فردا نیز ادامه خواهد داشت.

ارسال خبر به ديگران

نام شما:
ايميل شما:
ايميل گيرنده:
توضيح:
کلیدواژه ها : آیت الله اراکی     |     کنفرانس بین المللی     |     ادیان     |    
ارسال نظر
نام و نام خانوادگی :
پست الکترونیک :
نظر شما :
مشاهده نظرات
ارسال نظر
نام و نام خانوادگی :
پست الکترونیک :
نظر شما :

استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است.
logo-samandehi