کد خبر : ۵۲۹۲۹۱ گروه : کشورها تاریخ انتشار :جمعه ۲۰ مهر ۱۳۹۷
نگاهی به ثروت خاندان سلطنتی انگلیس از دوربین پرس تی وی

مقیم/ مستند «قدرت پنهان پادشاهی» (The Power behind the Throne) از تولیدات شبکه پرس تی وی به بررسی ثروت خاندان سلطنتی انگلیس و منابع تامین آن می پردازد.


به گزارش مقیم، این مستند به کارگردانی مهدی میرطالب محصول سال 2015 است و ضمن بررسی ثروت خاندان سلطنتی به بحث پیرامون سوءاستفاده ملکه از قدرتش در جهت تغییر تصمیم گیری دولت خواهد پرداخت.
در این مستند، مالیات به عنوان منبع اصلی ثروت خاندان سلطنتی معرفی شده و معافیت این خاندان از پرداخت مالیات مورد بررسی قرار می گیرد.
مستند «قدرت پنهان پادشاهی» در ادامه با اشاره به امکان ملاقات محرمانه ملکه با نخست وزیر درخصوص مسایل مختلف مطابق قوانین بریتانیا، مساله دخالت این خاندان در رسانه های خصوصی از طریق تامین منابع مالی آنها را مورد نقد و تبادل نظر قرار می دهد.
معرفی خانواده سلطنتی از سوی رسانه ها به عنوان چهره ای مردم دوست و خیرخواه به رغم حضور پررنگ این خاندان در تجارت های بزرگ در نظام نوین سرمایه داری انگلیس و تاثیر قدرت موروثی خاندان سلطنتی بر سیستم سیاسی انگلیس و دخالت پرنس چارلز و اندرو در معاملات تسلیحاتی با کشورهایی همچون عربستان و لیبی از دیگر محورهای مورد بحث در این مستند به شمار می رود.
مستند «قدرت پنهان پادشاهی» جمعه 20 مهر ماه ساعت 18:30 به وقت تهران روی آنتن شبکه پرس تی وی می رود و زمان بازپخش آن شنبه در ساعات 02:30 و 11:00 و یکشنبه ساعت 17:00 خواهد بود.

ارسال خبر به ديگران

نام شما:
ايميل شما:
ايميل گيرنده:
توضيح:
کلیدواژه ها : ثروت خاندان سلطنتی     |     پرس تی وی     |     فیلم مستند     |    
ارسال نظر
نام و نام خانوادگی :
پست الکترونیک :
نظر شما :
مشاهده نظرات
ارسال نظر
نام و نام خانوادگی :
پست الکترونیک :
نظر شما :

استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است.
logo-samandehi