کد خبر : ۵۳۰۲۲۳ گروه : استان ها تاریخ انتشار :جمعه ۱۸ آبان ۱۳۹۷
دستگاه دیپلماسی مذاکرات خود با اروپا را تعیین تکلیف کند

مقیم/عضو کمیسیون امنیت ملی مجلس گفت: به دستگاه دیپلماسی گفته شده است که هر چه سریعتر مذاکرات خود با اروپا را جلو ببرد و تعیین تکلیف کند.

به گزارش مقیم به نقل از مهر،مسعود گودرزی اظهار داشت: رایزنی ها با اروپا بعد از خروج امریکا از برجام آغاز شد و در حال حاضر نیز با برخی از این کشورها به توافقات خوبی دست یافته ایم.

نماینده مردم ممسنی و رستم در مجلس شورای اسلامی افزود: برخی کشورهای اروپایی نیز اعلام کرده اند که خرید نفت را از ایران ادامه خواهند داد و مقرر شده است که مکانیزمی تعریف شود تا منابع حاصل از فروش نفت به ایران تدوین شود.

گودرزی تصریح کرد: اخیرا نیز موگرینی بیانیه ای صادر و تاکید کرد، اروپا به دنبال انتقال منابع حاصل از فروش نفت ایران است. مذاکرات ایران با کشورهای اروپایی در حال پیشرفت است.

عضو کمیسیون امنیت ملی مجلس در خصوص  علت به نتیجه نرسیدن مذاکرات ایران و اروپا، گفت: کش دار بودن نقص مذاکرات است. همه طرف ها منتظر بودند که ببینند چه اتفاقی می افتد. ضمن اینکه معمولاً اروپایی ها باید ملاحظاتی را در نظر بگیرند که این امر موجب طولانی تر شدن روند مذاکرات شد.

وی خاطرنشان کرد: به دستگاه دیپلماسی گفته شده است که هر چه سریعتر مذاکرات خود با اروپا را جلو ببرد و به نتیجه برساند.

گودرزی گفت: پس از خروج آمریکا از برجام اعلام شد که وزارت امور خارجه باید هرچه سریعتر نوع حمایت اروپا از ایران را تعیین تکلیف کند. اتحادیه اروپا باید هرچه سریعتر برنامه عملی خود را اعلام کند در غیر این صورت به صورت شفاف مواضع خود را اعلام کند تا ایران تکلیف خود را بداند.

ارسال خبر به ديگران

نام شما:
ايميل شما:
ايميل گيرنده:
توضيح:
کلیدواژه ها : مسعود گودرزی     |     وزارت امور خارجه ایران     |     برجام     |    
ارسال نظر
نام و نام خانوادگی :
پست الکترونیک :
نظر شما :
مشاهده نظرات
ارسال نظر
نام و نام خانوادگی :
پست الکترونیک :
نظر شما :

استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است.
logo-samandehi