کد خبر : ۵۳۱۳۳۰ گروه : کشورها تاریخ انتشار :پنج شنبه ۱۵ آذر ۱۳۹۷
حجت‌الاسلام ایمانی‌پور: عرضه مبانی دینی در دفاع از محیط زیست ضرورت دارد

مقیم/دستیار ارشد رییس سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی اظهار امیدواری کرد؛ یک اقدام مشترک برای عرضه مبانی دینی در دفاع از محیط زیست و واکنش به موقع نسبت به تخریب و محیط زیست شكل بگيرد.

به گزارش مقیم، حجت‌الاسلام مهدی ایمانی‌پور، دستیار ارشد رییس سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی در سخنرانی خود در هفتمين دور گفت‌وگوی دینی ایران و کره‌جنوبی، برگزاری این دور از گفت‌وگوها را نشان از اعتقاد طرفین به آن دانست و گفت: بهترین اعمال و دلیل موفقیت بودن گفت‌وگوها، دوام آن است.

وی سپس پیشنهاد داد که در اين دور از گفت‌وگوهاي ديني با موضوع «دين و محيط زيست» علاوه بر بيان اشتراکات موجود، به راهكار‌های عملی نسبت به توسعه حفاظت از محیط زیست هم تأکید شود.

حجت‌الاسلام ایمانی‌پور در بخش ديگري از سخنانش اظهار كرد: دستاوردهای فکری بشر با همه توفیقاتی که داشته است، وقتی با دستاودرهای دین مقایسه می‌شود، اولاً غرق در آنها و ثانیاً بسیار نازل‌تر از آن است.

دستیار ارشد رییس سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی همچنین بیان کرد: آنچه نگاه دینی به محیط زیست است، بسیار فراتر از برداشت‌ها و دستاوردهای بشری است.

وی ادامه داد: امیدوارم در یک اقدام مشترک، تلاشی برای عرضه مبانی دینی در دفاع از محیط زیست و واکنش به موقع نسبت به تخریب و محیط زیست از سوی رهبران و شخصیت‌های برخی کشورها داشته باشیم؛ زیرا مردم اعتقاد به دین دارند؛ حتی در جایی که صحبت از آتئیسم می‌شود هم فطرت قوی برای جذب به سوی دین وجود دارد.

گفتني است؛ دور هفتم گفت‌وگوی دینی مرکز گفت‌وگوی ادیان و فرهنگ‌های سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی با کنفرانس ادیان برای صلح کره‌جنوبی با عنوان «دین و محیط زیست» بعد از ظهر امروز (چهارشنبه 14 آذرماه) در سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی برگزار شد.

ارسال خبر به ديگران

نام شما:
ايميل شما:
ايميل گيرنده:
توضيح:
کلیدواژه ها : ایمانی پور     |     ایران کره     |     ادیان     |    
ارسال نظر
نام و نام خانوادگی :
پست الکترونیک :
نظر شما :
مشاهده نظرات
ارسال نظر
نام و نام خانوادگی :
پست الکترونیک :
نظر شما :

استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است.
logo-samandehi