کد خبر : ۵۳۱۵۲۳ گروه : استان ها تاریخ انتشار :شنبه ۲۴ آذر ۱۳۹۷
همکاری سازمان فرهنگ و حوزه علميه موجب اعتلای فرهنگ در عرصه بین‌الملل می‌شود

مقیم/رییس سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی گفت: همکاری این سازمان و حوزه علميه موجب اعتلای فرهنگ و تمدن اسلام و ایران در عرصه بین‌الملل می‌شود.

 

به گزارش مقیم، ابوذر ابراهيمی‌تركمان، رییس سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی در جریان برگزاری آیین امضای تفاهمنامه همكاری مشترک بين سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی و مركز مديريت حوزه‌های علميه در گفت‌وگو با خبرنگار ، گفت: یکی از وظایف این سازمان ارتباط است که شامل ایجاد ارتباط با نهادهای فرهنگی داخل و نهادهای فرهنگی خارجی با استفاده از قابليت‌ها و مهارت‌های اجرايی مديران و مأموران فرهنگی برای بررسی تحولات فرهنگی و فکری در عرصه بین‌الملل می‌شود.

وی افزود: امضای تفاهمنامه‌های فرهنگی با كشورها و سازمان‏‌های بين‏‌المللی كه مبنای روابط فرهنگی با ساير كشورها است، از مهم‏ترين فعاليت‏‎‌های اين سازمان است که در راستای آن ارتباط بین دستگاه‌های داخلی با همتایان خارجی خود را برقرار می‌کنیم.

عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی با تأکید بر عرضه کردن تصویری روشن از فرهنگ و تمدن ایرانی ـ اسلامی به جهانیان، گفت: در تفاهمنامه‌ای که بین سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی و حوزه منعقد شد، این نکته مدنظر بود که خوشبختانه حوزه علمیه از نظر محتوایی بعد از انقلاب اسلامی در رشته‌های فراوانی فعالیت دارد و ما می‌توانیم از این داشته‌ها در خارج از کشور استفاده کنیم.

ابراهيمی‌تركمان همچنین، تأکید کرد: سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی با بهره‌گیری از دانش سازمانی و توان کارشناسان و رایزنان فرهنگی کشورمان می‌تواند این داشته‌ها را اعم از مباحث اندیشه‌ای، کلامی، فلسفه‌ای و عرفانی در محیط‌هایی که طرف مقابل، آمادگی پذیرش آن را دارد و با ذائقه مخاطب همخوانی دارد، انتقال دهد.

وی از انقلاب اسلامی ایران به عنوان یک انقلاب فرهنگی یاد کرد و گفت: فرهنگ بخش مهمی از اندیشه‌های عرفانی و فلسفی است که حوزه علمیه به عنوان یکی از مکان‌های رشد این اندیشه‌ها در اعتلای فرهنگ و تمدن اسلام و ایران منشأ اثر بوده است.

ابراهيمی‌تركمان افزود: حوزه فرهنگ، تک صدایی نیست بلکه باید از همه ظرفیت‌‌ها به ویژه در عرصه بین‌الملل استفاده کنیم. سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی با امضای این تفاهمنامه درصدد آن است تا با تلاش برنامه‌ریزان آموزشی و پژوهشی حوزه، شرایطی را ایجاد کند تا خروجی‌های حوزه بتوانند پاسخگوی نیازهای امروز جهان باشند.

عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی در پایان سخنان خود، با اشاره به اهداف تفاهمنامه همكاری مشترک بين سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی و مركز مديريت حوزه‌های علميه، اظهار امیدواری کرد فرصت مطالعاتی نخبگان و پژوهشگران حوزوی در کشورهای دیگر و بالعکس و تبادل استاد و دانشجو و همکاری حوزه با مراکز و دانشگاه‌های مطرح جهان تقویت شود.

گفتنی است؛ تفاهم‌نامه همكاري بين سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی و مركز مديريت حوزه‌های علميه، (21 آذرماه) به امضای ابوذر ابراهيمی‌تركمان و آيت‌الله علیرضا اعرافی رسيد. موضوع این تفاهمنامه مشارکت و هم‌افزایی در عرصه‌هاي مشترك في مابين در عرصه‌هاي گوناگون بين‌المللی است. اين تفاهمنامه با پنج ماده و 23 بند و يك تبصره در دو نسخه كه هريك حكم واحدي دارند، تنظيم شده است.

ارسال خبر به ديگران

نام شما:
ايميل شما:
ايميل گيرنده:
توضيح:
کلیدواژه ها : ابوذر ابراهیمی ترکمان     |     حوزه علمیه     |     همکاری مشترک     |    
ارسال نظر
نام و نام خانوادگی :
پست الکترونیک :
نظر شما :
مشاهده نظرات
ارسال نظر
نام و نام خانوادگی :
پست الکترونیک :
نظر شما :

استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است.
logo-samandehi