کد خبر : ۵۳۲۰۷۹ گروه : استان ها تاریخ انتشار :یکشنبه ۹ دی ۱۳۹۷
نشست مدیرکل اتباع سازمان تامین اجتماعی با قائم مقام منطقه آزاد ماکو

مقیم/ احمدرضا خزاعی: شناسائی اتباع خارجی شاغل در مناطق آزاد تجاری کشور و تحت پوشش قراردادن آنان از اولویت‌های اداره کل اتباع تأمین اجتماعی می‌باشد.

 

به گزارش مقیم، احمدرضا خزاعی طی این جلسه که با حضور مقدمی‌کیا مدیرکل تامین اجتماعی آذربایجان غربی و مدیر کار و خدمات اشتغال منطقه آزاد ماکو انجام شد، نسبت به تشریح مأموریتهای اداره کل اتباع در سه حوزه پوشش بیمه اتباع خارجی، پوشش بیمه ایرانیان خارج از کشور و همچنین راهبری توافقنامه‌های بین‌المللی تأمین اجتماعی با سایر کشورها پرداخت و گفت: کلیه اتباع خارجی با هر تخصصی که در خاک ایران اشتغال به کار دارند مطابق ماده 5 ق.ت.ا مشمول این قانون بوده و کارفرما مکلف به پرداخت حق بیمه آنان خواهد بود. چنانچه اتباع خارجی موصوف در کشور خود بیمه‌پرداز باشند و کشورشان عضو مقاوله نامه شماره 19 ILO باشد به استناد مقاوله نامه مذکور که ایران هم از کشورهای ملحق شده به این مقاوله نامه می باشد، در برابر حوادث ناشی از کار تحت پوشش حمایتها و تعهدات قانون تأمین اجتماعی قرار می گیرند.


 احمد غریوی مدیر کار و خدمات اشتغال منطقه آزاد ماکو نیز گزارشی از تعداد و وضعیت اشتغال اتباع خارجی شاغل در منطقه آزاد ارائه نمود و آمادگی خود و مجموعه را در اجرای قوانین و مقررات کار و تامین اجتماعی اعلام کرد. به گفته وی از مجموع 110 نفر نیروی کار خارجی شاغل در منطقه آزاد ماکو،  88 نفر هندی، 20 نفر چینی و 2 نفر از اتباع ترکیه می باشند.


در پایان نیز علیرضا نصیری قائم مقام مدیرعامل منطقه آزاد ماکو از خدمات تامین اجتماعی چه در حوزه بیمه اتباع خارجی و چه در حوزه بیمه ایرانیان خارج از کشور قدردانی کرد و خواستار گسترش اطلاع رسانی سازمان در بخش بیمۀ ایرانیانِ خارج از کشور از طریق سفارتخانه ها و کنسولگریهای جمهوری اسلامی ایران شد و گفت: بسیاری از ایرانیان خارج از کشور از چگونگی بیمه پردازی خود در این بخش بی اطلاع هستند. در بخش بیمه اتباع خارجی نیز همکاری منطقه آزاد با تأمین اجتماعی شعبه ماکو را تاکید کرد.

ارسال خبر به ديگران

نام شما:
ايميل شما:
ايميل گيرنده:
توضيح:
کلیدواژه ها : احمدرضا خزاعی     |     بیمه اجتماعی     |     اتباع خارجی     |    
ارسال نظر
نام و نام خانوادگی :
پست الکترونیک :
نظر شما :
مشاهده نظرات
ارسال نظر
نام و نام خانوادگی :
پست الکترونیک :
نظر شما :

استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است.
logo-samandehi