کد خبر : ۵۳۲۰۹۴ گروه : استان ها تاریخ انتشار :یکشنبه ۹ دی ۱۳۹۷
ایلام به شبکه ریلی متصل می‌شود؟

مقیم/استاندار ایلام گفت: ساخت بزرگراه مهران - دهلران - اندیمشک و اتصال ایلام به شبکه ریلی از مطالبات اصلی مردمی است که تحقق آن می‌تواند نقش حائز اهمیتی در ساماندهی و تسهیل در انتقال زوار داشته باشد.

 

به گزارش مقیم به نقل از ایسنا، «قاسم سلیمانی‌دشتکی» امروز یکشنبه 9 دی در دیدار با اسلامی وزیر راه و شهرسازی خواستار تداوم پرقدرت پروژه های عمرانی راه سازی تا تکمیل تمامی زیرساخت‌های جاده‌ای در استان ایلام شد و اظهار کرد: کارگاه عمرانی راه‌سازی که در ایلام شروع شده است باید بی وقفه و با قدرت ادامه یابد.

سلیمانی دشتکی، ایلام را دروازه عتبات عالیات خواند و تصریح کرد: توسعه این زیرساخت‌ها منافع کل کشور را تامین می‌کند چراکه در ایام اربعین مرز مهران انتخاب اول زائران کشور برای ورود به عتبات عالیات است.

وی به برخی مطالبات استان در این حوزه اشاره کرد و گفت: اجرای باند اضطراری (رفت و برگشت) از پل زائر تا پایانه برکت و احداث تقاطع غیر همسطح کنارگذر غربی مهران با بزرگراه مهران به مرز یکی از آن پروژه های مهمی است که می تواند در تردد زوار و روان سازی ترافیک در ایام اربعین حائز اهمیت باشد.

نماینده عالی دولت در ادامه بر اجرای طرح جامع و توسعه پایانه مرزی و پایانه برکت تاکید و تصریح کرد: ایمن سازی و جداسازی خطوط رفت و برگشت محور ایلام به مهران نیز از ضروریات است و بایست عملیاتی شود .

به گزارش ایسنا و به نقل از باشگاه خبرنگاران جوان،  پیش از این و در شهریورماه کرمی، معاون عمرانی استانداری ایلام از تسریع در اخذ مجوز شورای اقتصاد برای فاینانس طرح اتصال ایلام به شبکه ریلی کشور خبر داده و گفته بود: با توجه به اینکه استان ایلام در نقطه مرزی و بن بست جغرافیایی قرار دارد، باید بیش از سایر نقاط مورد توجه قرار گیرد.

کرمی افزود: بخش زیادی از شهرستان های استان ایلام در محدوده مناطق کوهستانی قرار گرفته‌اند و ایجاد راه های زمینی مناسب در این نقاط در عین هزینه بر بودن بسیار زمان بر خواهد بود که باید در این شهرها از راه‌های جایگزین همچون شبکه ریلی یا فرودگاهی استفاده کرد.

 وی عنوان کرده، اگر می‌خواهیم استان را از بن بست جغرافیایی خارج کنیم باید زمینه اتصال استان را به شبکه سراسری راه آهن فراهم کنیم یا فرودگاه‌های بیشتری در نقاط مختلف ایجاد کنیم، وجود مرز بین المللی مهران که هم اکنون از فعال ترین نقاط مرزی کشور در زمینه صادرات کالا و عزیمت زائران عتبات عالیات به کشور عراق بشمار می رود، لزوم اتصال این مرز را به شبکه ریلی و فرودگاهی توجیه پذیر می‌کند.

معاون عمرانی استانداری ایلام  گفته، تکمیل روشنایی و سیستم تهویه تونل قلاجه، فراخوان پروژه بزرگراه مهران - دهلران اندیمشک از طریق ماده ۵۶   وچهار خطه کردن مسیر کارخانه سیمان به سرابله از درخواست‌های مطرح شده در این دیدار بود.

ارسال خبر به ديگران

نام شما:
ايميل شما:
ايميل گيرنده:
توضيح:
کلیدواژه ها : خطوط ریلی     |     قاسم سلیمانی دشتکی     |     ایلام     |    
ارسال نظر
نام و نام خانوادگی :
پست الکترونیک :
نظر شما :
مشاهده نظرات
ارسال نظر
نام و نام خانوادگی :
پست الکترونیک :
نظر شما :

استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است.
logo-samandehi