کد خبر : ۵۳۲۵۱۷ گروه : کشورها تاریخ انتشار :پنج شنبه ۲۰ دی ۱۳۹۷
جابری انصاری بر ضرورت حفظ همکاری ایران، روسیه و ترکیه تاکید کرد

مقیم/دستیار ارشد وزیر امور خارجه ایران در امور سیاسی بر ضرورت حفظ و تکمیل همکاری های سه جانبه ایران، روسیه و ترکیه در کنار همکاری های نزدیک تهران و مسکو تاکید کرد.

 

به گزارش مقیم، حسین جابری انصاری ظهر پنجشنبه در محل ضیافت های وزارت خارجه روسیه و در دیدار با معاون وزیر امور خارجه و نماینده ویژه رییس جمهوری روسیه در امور سوریه این مطلب را بیان کرد.
وی افزود: همکاری های ایران، روسیه و ترکیه در قالب فرمت آستانه مهم بودن خود را در چند سال گذشته به خوبی نشان داده است.
این مقام وزارت خارجه ادامه داد: اولین سفر کاری من به مسکو در ابتدای سال میلادی جدید نمادی است از همکاری های نزدیک ایران و روسیه و تعاملات و اقدامات مشترکی که با همدیگر در این مرحله در حال انجام آن هستیم. 
وی در تشریح سفر خود به مسکو گفت: تحولات سوریه و یمن و مسایل مختلف منطقه ای و بین المللی را در این گفت و گوها با هم در میان می گذاریم؛ اگر چه امروز دیداری دو جانبه است اما جزئی از تحرکات ما در چارچوب مذاکرات آستانه با ترکیه دیگر شریک تهران و مسکو به حساب می آید. 
وی ادامه داد: اطمینان دارم که گفت و گوهای امروز ما برای مدیریت بهتر روندها و تحولات در حال جریان در سطح منطقه بسیار مهم و موثر خواهد بود.
جابری انصاری این را هم گفت که روابط ایران و روسیه در حوزه های مختلف در حال پیشرفت است و سوریه تنها یکی از زمینه هایی است که همکاری مشترک دو کشور نتایج مهم و مفیدی در هر دو موضوع مهم شامل رویارویی با تروریسم و ایجاد صلح و ثبات در سوریه داشته است.
سرگئی ورشینین معاون وزیر امور خارجه روسیه نیز اظهار داشت: از اینکه یکبار دیگر جلسه ای در خصوص رایزنی های منظم تهران و مسکو برگزار می کنیم، خرسندیم چرا که این جلسات اهمیت فراوانی دارد و ما در آن در خصوص مسایل مورد علاقه دو طرف به تبادل نظر می پردازیم. 
به گفته وی، موضوعاتی که امروز مطرح می شود در خصوص مباحثی است که مورد توجه سازمان ملل متحد قرار دارد و باعث نگرانی در خاورمیانه شده است.
ورشینین ادامه داد: ما توجه ویژه ای به اوضاع در سوریه و پروسه حل و فصل مسایل سیاسی در این کشور داریم و در قالب دوجانبه و همچنین فرمت آستانه به عنوان دو تن از اعضای آن این موضوع را پیش می بریم.
سرگئی لاورنتیف نماینده ویژه رییس جمهوری روسیه در امور سوریه نیز در این دیدار حضور داشت.

ارسال خبر به ديگران

نام شما:
ايميل شما:
ايميل گيرنده:
توضيح:
کلیدواژه ها : ایران روسیه سوریه     |     همکاری سه جانبه     |     جابری انصاری     |    
ارسال نظر
نام و نام خانوادگی :
پست الکترونیک :
نظر شما :
مشاهده نظرات
ارسال نظر
نام و نام خانوادگی :
پست الکترونیک :
نظر شما :

استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است.
logo-samandehi