کد خبر : ۵۳۲۵۷۷ گروه : کشورها تاریخ انتشار :شنبه ۲۲ دی ۱۳۹۷
جشن چهلمین سالگرد انقلاب اسلامی ۱۹ بهمن‌ماه در بنگلادش برگزار مي‌شود

مقیم/سرپرست رايزني فرهنگي ايران در بنگلادش به منظور برنامه‌ریزی و هماهنگی برگزاری جشن چهلمین سالگرد انقلاب اسلامی، با مدیرکل موزه ملی بنگلادش دیدار كرد. در اين ديدار اعلام شد؛ جشن چهلمین سالگرد انقلاب اسلامی ۱۹ بهمن‌ماه در بنگلادش برگزار مي‌شود

 

به گزارش مقیم، در این دیدار سيد محمدمهدي حسيني‌فائق، سرپرست رایزنی فرهنگی كشورمان در خصوص پیگیری امضای تفاهمنامه میان موزه ملی بنگلادش و موزه‌های جمهوري اسلامي ایران (که پیش‌تر گفت‌وگوهای اولیه آن با مدیرکل قبلی موزه انجام شده بود) و نیز هماهنگی لازم برای برگزاری جشن سالگرد انقلاب اسلامی، نظرات خود را بيان كرد.

حسینی‌فائق گفت: بر اساس مذاکراتی که پیش از این انجام شده است، رایزنی فرهنگی ايران مراسم سالگرد انقلاب را در سه سالن مجزا برگزار خواهد کرد که سالن اصلی مختص به برگزاری مراسم افتتاحیه خواهد بود و یک سالن به نمایشگاه عکس و آثار فرهنگی هنری ایران و یک سالن نیز به نمایش فیلم‌های ایرانی اختصاص خواهد یافت.

رضا احمد، مدیرکل موزه ملی بنگلادش هم با بيان سخناني در اين ديدار گفت: موزه ملی بنگلادش این آمادگی را دارد که میزبان مراسم جشن بزرگداشت چهلمين سالگرد پيروزي انقلاب اسلامي باشد و امیدواریم جمهوري اسلامي ايران همچنان و با اقتدار در هر سال، این جشن‌ها را باشکوه‌تر برگزار كند.

وي همچنین با اشاره به مشابهت فرهنگی ایران و بنگلادش، گفت: ما دو ملت نه تنها گذشته مشترکی داریم؛ بلکه امروز نیز مشترکات فراوانی داریم که باید به آنها توجه کنیم.

رضا احمد در پاسخ به سرپرست رایزنی فرهنگی كشورمان در خصوص پیگیری امضای یادداشت همکاری مشترک میان موزه ملی بنگلادش و موزه‌های ایران، گفت: امضای یادداشت همکاری در بنگلادش، فرایندی بسیار زمان‌بر، پیچیده و با مراحل اداری بسیار زیادی همراه است و به همین دلیل به نظر می‌رسد این مسیر طولانی باشد.

ارسال خبر به ديگران

نام شما:
ايميل شما:
ايميل گيرنده:
توضيح:
کلیدواژه ها : بنگلادش     |     همکاری     |     ایران     |    
ارسال نظر
نام و نام خانوادگی :
پست الکترونیک :
نظر شما :
مشاهده نظرات
ارسال نظر
نام و نام خانوادگی :
پست الکترونیک :
نظر شما :

استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است.
logo-samandehi