کد خبر : ۵۳۳۵۱۷ گروه : کشورها تاریخ انتشار :یکشنبه ۲۱ بهمن ۱۳۹۷
پیشرفت های خیره کننده ایران، دلیل بغض و کینه آمریکاست

مقیم/رایزن فرهنگی ایران در آتن تصریح کرد : انقلاب اسلامی ایران طی چهل سال گذشته ضمن بدست آوردن موفقیت های شگرف در تمامی زمینه ها ، همه توطئه های استکبار جهانی را خنثی کرده است .

 

به گزارش مقیم به نقل ازایرنا،' علی محمد حلمی' رایزین فرهنگی سفارت ایران در آتن ؛ برنامه های فرهنگی به مناسبت بزرگداشت چهلمین سالگرد پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی را تشریح کرد.
وی گفت: رایزنی فرهنگی سفارت جمهوری اسلامی ایران در آتن برنامه هایی را با همکاری و مشارکت مراکز فرهنگی بومی و ملی یونان تدرک دیده است، که از آن جمله می توان به برگزاری نمایشگاه جلوه هایی از ایران شامل عکس و پوسترهایی از میراث فرهنگی و جاذبه های تمدن ایران و نیز برپایی نمایشگاه کتاب به زبان های یونانی و انگلیسی و نمایشگاه صنایع دستی کشورمان در آتن پایتخت یونان اشاره کرد.
وی گفت : همزمان با برپایی این نمایشگاه ؛ اساتید مینیاتور و قلمزنی کارگاهی را برای علاقه مندان ترتیب داده اند که با استقبال بازیدکنندگان مواجه شد.
همچنین به مناسبت ایام سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی ؛ در ایام برپایی نمایشگاه آثارفرهنگی کشورمان هرشب یک فیلم سینمایی به نمایش گذاشته شده است .
دکتر حلمی با اشاره به روند رو به رشد روابط فرهنگی جمهوری اسلامی ایران و جمهوری یونان، گفت: از دیگر اقدامات انجام شده می توان به انتشار فصلنامه دو زبانه یونانی و انگلیسی اشاره کرد که شماره جدید آن در قالب ویژه نامه سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی در دسترس علاقه مندان قرار گرفت .
وی گفت در این ویژه نامه مقالات متعددی درباره پیشرفت های علمی ایران در زمینه نانوتکنولوژی ، هوا فضا، آموزش و پژوهش ، انرژی هسته ای ، کشاورزی ، فرهنگ و هنر و فعالیت بانوان در جمهوری اسلامی ایران پس از پیروزی انقلاب اسلامی منتشر شده است تا خوانندگان با پیشرفت های حاصل شده در سایه انقلاب اسلامی ایران در زمینه های متعدد قرار گیرند.
وی گفت : این فصلنامه بصورت الکترونیکی و برای بیش از 1350 نفراز شخصیت های فرهنگی ، دانشگاهی ، رسانه ای و مراکز فرهنگی و هنری یونان ارسال می گردد .
حلمی افزود: ایران و یونان دارای تمدنی با بیش از 2000 سال سابقه هستند و مناسبات گسترده ای داشته اند و می توان گفت ایران و یونان پایه گذاران تمدن های شرق و غرب جهان هستند. در دوران جدید یعنی از سال 1953 میلادی موافقتنامه فرهنگی دو کشور امضاء شده ولی پس از پیروزی انقلاب اسلامی به ویژه در سال های اخیر همکاری های فرهنگی دو کشور ایران و یونان گسترش یافته و در موضوعات دانشگاهی، گفتگوهای بین ادیان ، هفته های فیلم ، اعطای فرصت های مطالعاتی و آموزش زبان و ادبیات فارسی فعالیت های خوبی داشته ایم .
به گفته رایزن فرهنگی ایران در یونان ؛ ارتباطات فرهنگی و علمی دو کشوردر سال های اخیر رو به گسترش بوده است بطوریکه کلاس های آموزش زبان فارسی در دانشگاه پنتئون آتن و دانشگاه ارسطوی شهر تسالونیکی یعنی دومین شهر بزرگ یونان افتتاح و هم اکنون بیش از 130 نفر فارسی آموز در کلاس های آموزشی در محل رایزنی فرهنگی و دانشگاه های مذکور حضور پیدا می کنند.
وی افزود: یکی دیگر از فعالیت های مهم رایزنی فرهنگی احیا و از سرگیری گفت و گوهای اسلام و مسحیت ارتدکس است که پس از چندین سال وقفه مجددا از سرگرفته شده است .
وی چشم انداز روابط و مناسبات فرهنگی دوکشور را خوب و رو به توسعه ارزیابی کرد و گفت : البته چالش های سیاسی بوجود آمده درآمریکا و غرب در خصوص گسترش مناسبات با جمهوری اسلامی ایران بعضاً باعث کندی بعضی از برنامه ها و توافقات شده که اطمینان دارم با توجه با اراده ملت و دولت یونان مبنی بر حفظ و توسعه روابط دوستانه با ایران ، اینگونه چالش ها بی تاثیر و یا کم تاثیر خواهند بود. 
حلمی با اشاره به توطئه های گسترده استکبار جهانی به سرکردگی رژیم آمریکا و همپیمانانش گفت: بسیاری از تحلیلگران منصف و بیطرف از دامنه توطئه های آمریکا علیه کشورمان ، آگاهی و اطلاع دارند و اگر مروری به اتفاقاتی که پس از پیروزی انقلاب اسلامی ایران افتاده، داشته باشیم، مثال های فراوانی از توطئه ها و دشمنی های خشونت بار آمریکا و متحدانش در غرب و در منطقه وجود دارد که به دلیل هوشیاری رهبری عالی انقلاب چه در زمان حضرت امام خمینی ( ره) و چه در زمان حضرت آیت الله العظمی خامنه ای و اعتماد و تبعیت ملت سرافراز ایران از رهبری، همه توطئه های آنان یکی پس از دیگری با شکست مواجه شده است. 
وی گفت : تردیدی نیست که در سایه این وحدت و هوشیاری ، انقلاب اسلامی ایران پیروزی ها و دست آوردهای بسیار ارزشمند و مهمی داشته است . 
رایزن فرهنگی ایران در آتن در پایان با اشاره به خنثی شدن توطئه های امریکا در چهل سال گذشته علیه ایران گفت : به یاری خداوند متعال و همت جوانان غیور و ملت مقاوم و هوشیار ایران از این پس نیز آمریکا و حامیان منطقه ای او و رژیم صهونیستی هیچ غلطی نخواهند توانست کرد و ایران با شتاب دادن به توسعه و پیشرفتهای خود مشکلات را پشت سرخواهد گذاشت و دشمنان در برابر جمهوری اسلامی ایران شکست بزرگ دیگری را تجربه خواهند کرد . 

ارسال خبر به ديگران

نام شما:
ايميل شما:
ايميل گيرنده:
توضيح:
کلیدواژه ها : فجر۴۰     |     علی محمد حلمی     |     ایران و یونان     |    
ارسال نظر
نام و نام خانوادگی :
پست الکترونیک :
نظر شما :
مشاهده نظرات
ارسال نظر
نام و نام خانوادگی :
پست الکترونیک :
نظر شما :

استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است.
logo-samandehi