کد خبر : ۵۳۴۰۰۲ گروه : کشورها تاریخ انتشار :شنبه ۴ اسفند ۱۳۹۷
بازدید رایزن فرهنگی ایران از دانشگاه لگون غنا

مقیم/علیرضا فرامرزی از دانشگاه لگون غنا بازدید و بر لزوم گسترش همکاری‌های دوجانبه تأکید کرد.

 

به گزارش مقیم، به منظور تداوم و گسترش همکاری‌های دوجانبه ایران و دانشگاه لگون، علیرضا فرامرزی، رایزن فرهنگی جمهوری اسلامی ایران در غنا ضمن بازدید از این دانشگاه با عثمان الحسن، رییس دپارتمان جامعه و فرهنگ مؤسسه مطالعات آفریقایی دانشگاه لگون گفت‌وگو کرد.

عثمان الحسن ضمن تأکید بر تقویت روابط فی مابین دو کشور ایران و غنا، تمایل و آمادگی این دانشگاه را برای همکاری و تبادل تجربه با جمهوری اسلامی ایران اعلام کرد.

رییس دپارتمان جامعه و فرهنگ مؤسسه مطالعات آفریقایی دانشگاه لگون افزود: ما از ارتباط با ایرن مفتخر هستیم و امیدواریم برای کشورمان و ارتقای صلح و دوستی و برقراری روابط صمیمانه تلاش کنیم.

فرامرزی هم در سخنانی، گفت: رابطه رایزنی فرهنگی ایران با دانشگاه لگون در سطح قابل قبولی قرار دارد و هدف من از این دیدار بررسی و پیگیری تأسیس اتاق ایران و ادامه برگزاری کلاس آموزش زبان فارسی ویژه دانشجویان این دانشگاه است.

وی همچنین، در دیدار گاووا، استاد دانشگاه لگون به قدمت تاریخی و دستاوردهای فرهنگی ایران اشاره کرد و پیشنهاد تأسیس اتاق ایران در این دانشگاه را داد.

گاووا در سخنانش، بیان کرد: ایران کشور قدرتمند منطقه است و غنا می‌تواند از فرصت‌های اقتصادی و تجاری با ایران، برای نسل جوان خود بهره‌مند شود. ما باید این روابط را حفظ و هر چه بیشتر تقویت کنیم.

ارسال خبر به ديگران

نام شما:
ايميل شما:
ايميل گيرنده:
توضيح:
کلیدواژه ها : آفریقا     |     رایزنی فرهنگی     |     ایران     |    
ارسال نظر
نام و نام خانوادگی :
پست الکترونیک :
نظر شما :
مشاهده نظرات
ارسال نظر
نام و نام خانوادگی :
پست الکترونیک :
نظر شما :

استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است.
logo-samandehi