کد خبر : ۵۳۴۳۸۴ گروه : کشورها تاریخ انتشار :یکشنبه ۱۹ اسفند ۱۳۹۷
ظریف: سفر دکتر روحانی به عراق درمقطع بسیار مهمی صورت می گیرد

مقیم/ محمدجواد ظریف وزیر امور خارجه تاکید کرد که سفر دکتر روحانی رئیس جمهوری اسلامی ایران به عراق در مقطع بسیار مهمی از تاریخ این کشور صورت می گیرد.

 

به گزارش مقیم به نقل از ایرنا، وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی ایران  در نشست مذاکرات هیات ایرانی و عراقی در بغداد با حضور همتای عراقی اش گفت: خوشحالم که در فاصله حدود یک ماه این دومین بار است که به عراق سفر می کنم. 
ظریف افزود: روابط ایران و عراق راهبردی است و با خون جوانان دو کشور در نبرد با داعش به هم پیوند خورده است و هیچ کشوری نمی تواند آن را تضعیف کند. 
وزیر امور خارجه ایران افزود: خوشحالیم که سفر دکتر روحانی در مقطع بسیار مهم تاریخی و پس از پیروزی عراق بر داعش بعنوان دشمن بشریت صورت می گیرد. 
وی در این خصوص همچنین به موفقیت عراق در انتخابات پارلمانی اخیر و پیشبرد روند دموکراتیک و برقراری یک نظام فراطائفه ای و فراقومیتی در عراق اشاره کرد و گفت: این موفقیت بزرگ را باید به ملت و دولت عراق تبریک بگوییم. 
ظریف گفت: این موفقیت بزرگی برای دموکراسی و ملت عراق بوده و ما آن را به ملت و دولت عراق تبریک می گوییم. 
وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی ایران در بخش دیگری از سخنانش گفت که امروز مذاکرات خوبی با محمدعلی الحکیم همتای عراقی خود در خصوص مسائل دو جانبه و منطقه داشته است. 
وی ابراز امیدواری کرد ادامه مذاکرات دو طرف در این نشست به تفاهمات خوبی به نفع دو ملت و دو کشور برسد تا در جریان سفر روز دوشنبه دکتر روحانی رئیس جمهوری اسلامی ایران به عراق، مورد توافق دو طرف قرار گیرد و نهایی شود.
ظریف عصر شنبه برای انجام مقدمات سفر دکتر روحانی وارد بغداد شد و روز یکشنبه قرار است مذاکراتی را با مقامات عراقی از جمله همتای عراقی خود انجام دهد. 
دکتر حسن روحانی رئیس جمهوری اسلامی ایران قرار است فردا دوشنبه در یک سفر رسمی سه روزه وارد بغداد شود. 

ارسال خبر به ديگران

نام شما:
ايميل شما:
ايميل گيرنده:
توضيح:
کلیدواژه ها : سفرهای خارج از کشور     |     محمد جواد ظریف     |     عراق     |    
ارسال نظر
نام و نام خانوادگی :
پست الکترونیک :
نظر شما :
مشاهده نظرات
ارسال نظر
نام و نام خانوادگی :
پست الکترونیک :
نظر شما :

استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است.
logo-samandehi