کد خبر : ۵۳۴۴۶۰ گروه : استان ها تاریخ انتشار :چهارشنبه ۲۲ اسفند ۱۳۹۷
قدردانی شورای نظارت بر سازمان صداوسیما در پوشش حداکثری و مناسب رسانه ملی در قضیه بازداشت خبرنگار شبکه پرس تی وی

مقیم/رئیس شورای نظارت بر سازمان صداوسیما از عملکرد مطلوب رسانه ملی در مواجهه با بازداشت خبرنگار شبکه پرس تی وی توسط پلیس آمریکا قدردانی کرد.

 

 به گزارش مقیم ؛ غلامحسین محسنی اژه ای رئیس شورای نظارت بر سازمان صداوسیما در نامه ای خطاب به دکتر علی عسکری رئیس سازمان صداوسیما ، عملکرد معاونت های سیاسی و برون مرزی سازمان صداوسیمای جمهوری اسلامی ایران و بویژه عملکرد شبکه پرس تی وی در خصوص افشای اقدام غیرانسانی و خلاف مقررات بین المللی پلیس آمریکا و اعتراض حق طلبان مناطق مختلف جهان را شایسته توصیف کرد.

وی تاکید کرد :  عملکرد خوب رسانه ملی ، بالاخره دولت آمریکا را به آزادی مرضیه هاشمی ، خبرنگار شبکه بین المللی پرس تی وی مجبور کرد.

محسنی اژه ای رئیس شورای نظارت بر سازمان صداوسیما ضمن تقدیراز عملکرد قابل قبول و به موقع رسانه ملی خاطرنشان کرد : به منظور فرهنگ سازی و بهره  برداری رسانه ای حداکثری، رسانه ملی باید این موضوع و موارد مشابه احتمالی در آینده را به مثابه غلبه نظام در عرصه جنگ رسانه ای بر استکبار، شکست هیمنه آن ، ناکام ماندن زورگویی آمریکا و مجبور شدن این دولت به عقب نشینی در برابر اقتدار جمهوری اسلامی ایران بازنمایی کند .

رئیس شورای نظارت بر رسانه ملی افزود : بهره برداری رسانه ای از موضوعات این چنینی فرصتی برای معرفی بیشتر چهره استکبار در اقتدارگرایی و نیز الگویی برای همه جوامع که ایستادگی ، مقاومت و پیروزی را به دنبال دارد ، در بر خواهد داشت.

پلیس فدرال آمریکا ، مرضیه هاشمی خبرنگار بین المللی شبکه پرس تی وی را که در 13 ژانویه 2019  برای دیدار خانواده و عیادت برادر بیمار خود به آمریکا سفر کرده  بود ، بدون هیچ تفهیم اتهامی در فرودگاه «سنت لوئیس» آمریکا دستگیر و به مدت 11 روز در بازداشت نگه داشت.

دولت آمریکا در برابر فشار رسانه ای قوی برای آزادی این بانوی مقاوم تاب نیاورد و مرضیه هاشمی بعد از سپری شدن بیش از 10 روز از بازداشت غیرقانونی، با استقبال گسترده مردمی به ایران بازگشت.

ارسال خبر به ديگران

نام شما:
ايميل شما:
ايميل گيرنده:
توضيح:
کلیدواژه ها : پرس تی وی     |     قدردانی     |     محسنی اژه ای     |    
ارسال نظر
نام و نام خانوادگی :
پست الکترونیک :
نظر شما :
مشاهده نظرات
ارسال نظر
نام و نام خانوادگی :
پست الکترونیک :
نظر شما :

استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است.
logo-samandehi