کد خبر : ۵۳۴۵۶۳ گروه : کشورها تاریخ انتشار :یکشنبه ۲۶ اسفند ۱۳۹۷
سفری به «خاورمیانه سوخته» همراه با پرس تی وی

مقیم/تولید برنامه «خاورمیانه سوخته» (Burnt middle east) با هدف مروری بر تغییرات ایجاد شده در بناهای تاریخی، فرهنگی و هنری کشورهای درگیر جنگ در منطقه خاورمیانه به زودی در شبکه پرس تی وی آغاز می شود.

 

به گزارش مقیم، این برنامه با نگاهی تاریخی- سیاسی به موضوع نابودی تمدن های چند هزاره ساله در خاورمیانه در اثر جنگ های پی در پی در این منطقه می پردازد.

«خاورمیانه سوخته» که در 13 قسمت 2 دقیقه ای تولید می شود، در قالب موشن گرافیک به ارایه اطلاعات پیرامون بناهای تاریخی و اسلامی در شهرهایی همچون حلب، پالمیرا و ادلب در سوریه، صنعا در یمن، موصل، سامرا و بغداد در عراق، طرابلس در لیبی، قدس در فلسطین، بیروت در لبنان و برخی آثار تاریخی و فرهنگی در افغانستان پرداخته و وضعیت و میزان تخریب آن ها در سال های اخیر را مورد مقایسه و بررسی قرار می دهد.

این مجموعه مستند با الهام از چالش اخیر فضای مجازی با عنوان «چالش 10 سال» (#10yearchallenge) تاریخ، جایگاه و کارکرد آثار و شهرهای باستانی در خاورمیانه که دستخوش تخریب شده اند را با گذشته مقایسه کرده و انقطاع فرهنگی، سیاسی و اقتصادی ایجاد شده در کشور و منطقه و عدم واکنش نهادهای بین المللی مدافع حقوق فرهنگی و سکوت مجامع بین المللی نسبت به این رویداد را مورد نقد و بررسی قرار خواهد داد.

تولید برنامه «خاورمیانه سوخته» به تهیه کنندگی ضحی شهریاری به زودی آغاز می شود .رقیه سادات موسوی (تحقیق و پژوهش) و آرش ساقی (گرافیست) ، شهریاری را در تولید این اثر همراهی کرده اند.

 

ارسال خبر به ديگران

نام شما:
ايميل شما:
ايميل گيرنده:
توضيح:
کلیدواژه ها : نابودی تمدنها     |     پرس تی وی     |     خاورميانه     |    
ارسال نظر
نام و نام خانوادگی :
پست الکترونیک :
نظر شما :
مشاهده نظرات
ارسال نظر
نام و نام خانوادگی :
پست الکترونیک :
نظر شما :

استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است.
logo-samandehi