کد خبر : ۵۳۴۵۷۸ گروه : کشورها تاریخ انتشار :یکشنبه ۲۶ اسفند ۱۳۹۷
نشست اضطراری سازمان همکاری اسلامی در ترکیه برگزار می شود

مقیم/وزیر امور خارجه پاکستان روز یکشنبه از برگزاری نشست اضطراری وزرای خارجه اعضای سازمان همکاری اسلامی (OIC) با هدف بررسی حادثه تروریستی در نیوزیلند در روز دوم فروردین ۹۸ به میزبانی ترکیه در شهر استانبول خبر داد.

 

به گزارش مقیم به نقل از ایرنا، 'شاه محمود قریشی' طی نشست مطبوعاتی در اسلام آباد گفت که وی دیروز و امروز با وزیر امور خارجه ترکیه به صورت تلفنی درباره حمله تروریستی به مساجد در نیوزیلند و تشدید اسلام هراسی گفت وگو کرد.
قریشی افزود: قرار شد نشست اضطراری شورای وزرای خارجه سازمان همکاری اسلامی 22 مارس (دوم فروردین) در استانبول برگزار شود.
وی گفت: هدف از این نشست متحد کردن امت اسلامی برای مقابله با اسلام هراسی، اجرای راه حل موثر برای مقابله با اسلام ستیزی و بررسی تبعات خطرناک آن می باشد.
وزیر امور خارجه پاکستان اظهار داشت: برای همسبتگی با نیوزیلند و جامعه مسلمان این کشور پرچم پاکستان فردا نیمه برافراشته می شود.
سخنگوی وزارت امور خارجه پاکستان امروز اعلام کرد: شمار پاکستانی های کشته شده در حمله تروریستی به مساجد شهر کرایس چرچ نیوزیلند به 9 نفر افزایش یافت.
'محمد جواد ظریف' وزیر امورخارجه جمهوری اسلامی ایران نیز جمعه گذشته در تماس تلفنی با 'مولود چاووش اوغلو' وزیر امورخارجه ترکیه به عنوان رئیس دوره ای سازمان همکاری اسلامی ضمن محکومیت شدید حمله تروریستی و کشتار مسلمانان در نیوزیلند خواستار واکنش مناسب کشورهای اسلامی نسبت به این جنایت هولناک شد.
محمد جواد ظریف در جریان این گفت وگوی تلفنی، خواستار برگزاری نشست اضطراری سازمان همکاری اسلامی شد.

ارسال خبر به ديگران

نام شما:
ايميل شما:
ايميل گيرنده:
توضيح:
کلیدواژه ها : پاکستان     |     ترکیه     |     همکاری     |    
ارسال نظر
نام و نام خانوادگی :
پست الکترونیک :
نظر شما :
مشاهده نظرات
ارسال نظر
نام و نام خانوادگی :
پست الکترونیک :
نظر شما :

استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است.
logo-samandehi