کد خبر : ۵۳۴۵۸۵ گروه : کشورها تاریخ انتشار :یکشنبه ۲۶ اسفند ۱۳۹۷
همکاری های دانشگاهی تهران و سئول افزایش می یابد

مقیم/سفیر جمهوری اسلامی ایران در کره جنوبی گفت: همکاری های تهران و سئول در زمینه های علمی و دانشگاهی از جمله تبادل استاد و دانشجو افزایش می یابد.

به گزارش مقیم به نقل از ایرنا، سعید بادامچی شبستری روز شنبه در دیدار خانم 'یو ایون های' (Yoo Eun Hae) معاون نخست وزیر و وزیر آموزش کره جنوبی در سئول، ضمن ارائه اطلاعاتی در خصوص وضعیت آموزش و پرورش و نیز آموزش عالی و دانشگاه های ایران، شرایط جامعه دانشجویان ایرانی در کره جنوبی را تشریح کرد. 
وزیر آموزش کره جنوبی نیز در این دیدار با اظهار خرسندی از حضور دانشجویان مستعد و خوب ایرانی در کره جنوبی افزود: بسیاری از آنان به واسطه شایستگی های خود با بهره گیری از بورس های دولتی و بورس دانشگاهی به تحصیل مشغول هستند.
او اظهار داشت: تلاش خواهد کرد با امکانات و تسهیلات بیشتری در این زمینه، دانشجویان بیشتری از کشورمان در کره مشغول به تحصیل شوند.
وی همچنین با تاکید بر علاقه مندی ایرانیان برای آموختن زبان کره ای گفت: در نظر است امکانات و تسهیلات بیشتری برای مرکز آموزش زبان کره ای در تهران فراهم آوریم.
در این دیدار طرفین بر تقویت هرچه بیشتر همکاری های علمی، دانشگاهی و فرهنگی میان دو کشور تاکید و از آن حمایت کردند. 
در حال حاضر حدود 400 دانشجوی ایرانی در کره جنوبی به تحصیل مشغول هستند که 80 درصد آنان در مقاطع تکمیلی و دکترا تحصیل می کنند.
در سه سال گذشته تعداد دانشجویان ایرانی در کره افزایش 100 درصدی داشته است.

ارسال خبر به ديگران

نام شما:
ايميل شما:
ايميل گيرنده:
توضيح:
کلیدواژه ها : تبادل دانشجویی     |     کره جنوبي     |     ایران     |    
ارسال نظر
نام و نام خانوادگی :
پست الکترونیک :
نظر شما :
مشاهده نظرات
ارسال نظر
نام و نام خانوادگی :
پست الکترونیک :
نظر شما :

استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است.
logo-samandehi