کد خبر : ۵۳۴۵۹۸ گروه : کشورها تاریخ انتشار :دوشنبه ۲۷ اسفند ۱۳۹۷
برگزاری مراسم افتتاحیه مرکز مطالعات ادبیات ایران در دانشکده ادبیات و زبانهای خارجی دانشگاه بلگراد

مقیم/ سفیر جمهوری اسلامی ایران در صربستان ; اگرچه امروز زبان فارسی زبان رایج جهان نیست اما بدلیل غنی و زیبائی خود گستره جغرافیائی وسیعی را از چین، تا شبه قاره هند، افغانستان و پاکستان آسیای میانه، ترکیه منطقه بالکان و برخی ازکشورهای اروپائی را تحت تاثیر و نفوذ معنوی خود قرار داده است.

 

به گزارش مقیم، سفیر جمهوری اسلامی ایران در صربستان ; اگرچه امروز زبان فارسی زبان رایج جهان نیست اما بدلیل غنی و زیبائی خود گستره جغرافیائی وسیعی را از چین، تا شبه قاره هند، افغانستان و پاکستان آسیای میانه، ترکیه منطقه بالکان و برخی ازکشورهای اروپائی را تحت تاثیر و نفوذ معنوی خود قرار داده است و به همین دلیل سهم بزرگی در ارتقای فرهنگ و تمدن بشری ایفاء کرده است. وی وجود بیش از دو هزار واژه فارسی در زبان صربی را نشانه روشنی از عمق نفوذ و تاثیر گذاری زبان و ادبیات فارسی بر کشورهای منطقه بالکان توصیف کرد.  
پروفسور لیلیانا مارکووریچ رئیس دانشکده ادبیات و زبانهای خارجی دانشگاه بلگراد ; منطقه بالکان نیز بخشی از جاده قدیم ابریشم است و در دانشگاه ادبیات بلگراد مراکز متعدد مطالعاتی از جمله مرکز مطالعات آسیائی را برای شناخت هرچه بیشتر فرهنگ کشورهای مسیر جاده ابریشم فعال نموده ایم و خوشحالیم که امروز مرکز مطالعات ادبیات فارسی نیز به این مجموعه اضافه گردید.

ارسال خبر به ديگران

نام شما:
ايميل شما:
ايميل گيرنده:
توضيح:
کلیدواژه ها : لیلیانا مارکووریچ     |     بلگراد     |     ایران     |    
ارسال نظر
نام و نام خانوادگی :
پست الکترونیک :
نظر شما :
مشاهده نظرات
ارسال نظر
نام و نام خانوادگی :
پست الکترونیک :
نظر شما :

استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است.
logo-samandehi