کد خبر : ۵۳۴۶۱۰ گروه : کشورها تاریخ انتشار :سه شنبه ۲۸ اسفند ۱۳۹۷
اعطای گواهینامه فارسی‌آموزان دانشگاه مگاترند صربستان

مقیم/برنامه نوروزی فارسی‌آموزان بلگراد در دانشگاه مگاترند صربستان برگزار و گواهینامه‌ فارسی‌آموزان اعطا شد.

 

به گزارش مقیم، برنامه نوروزی فارسی‌آموزان بلگراد با عنوان «بهار پیش روی ماست» در دانشگاه مگاترند صربستان برگزار و گواهینامه‌ دوره‌های آموزشی زبان فارسی به همت نمایندگی بنیاد سعدی و رایزنی فرهنگی کشورمان در صربستان اعطا شد.

در این مراسم که با حضور رضامراد صحرایی، معاون آموزش و پژوهش بنیاد سعدی، مهدی شیرازی، رایزن فرهنگی ایران، اسلوبودان پایوویچ، معاون همکاری‌های بین‌الملل دانشگاه مگاترند، سعید صفری، استاد اعزامی بنیاد سعدی در دانشگاه بلگراد و جمعی از دانشجویان و فارسی‌آموزان تشکیل شد، آیین استقبال از بهار و سال نو در ایران معرفی شد و تنی چند از دانشجویان اشعار بهاریه قرائت کردند.

صحرایی با ابراز خرسندی از علاقمندی دانشجویان به یادگیری زبان فارسی گفت: بخش مهمی از جریان پیوسته و پویای یادگیری زبان خارجی از جمله فارسی، آشنایی با فرهنگ، آداب و رسوم و آیین‌هاست.

وی افزود: نوروز از جمله کهن‌ترین و مهمترین آیین‌هایی است که به عنوان جشنی ملی و باستانی در ایران و کشورهای حوزه تمدنی ایران گرامی داشته می‌شود.

وی با اشاره جایگاه زبان فارسی به عنوان یکی از زبان‌های کلاسیک جهان، بر یادگیری علمی و هدفمند زبان فارسی تأکید کرد و افزود: بنیاد سعدی با به کارگیری متخصصان علم آموزش زبان و تهیه و تدوین محتوای آموزشی جدید و مبتنی بر شیوه‌های به روز آموزش زبان، راه یادگیری فارسی را هموارتر کرده است.

پایوویچ، معاون همکاری‌های بین‌المللی دانشگاه مگاترند به اهمیت آشنایی فرهنگ‌ها و به ویژه آشنایی نسل جدید با تاریخ، فرهنگ و آیین‌های شرقی اشاره کرد و گفت: ایران از جمله کشورهای بزرگ و تاریخی است و آشنایی دانشجویان دانشگاه مگاترند با این کشور از طریق یادگیری زبان فارسی صورت می‌گیرد و برگزاری دوره‌ها برای ما و دانشجویان ارزش مضاعفی دارد.

در ادامه، شیرازی، رایزن فرهنگی کشورمان به تشریح برنامه‌های فرهنگی و آموزشی مرتبط با آموزش زبان فارسی پرداخت و از همکاری‌های دانشگاه مگاترند به عنوان بزرگترین دانشگاه خصوصی صربستان در اجرای دوره‌های آموزش آزاد زبان فارسی، فعالیت‌های فرهنگی از جمله نمایش فیلم، موسیقی و رویدادهای فرهنگی قدردانی کرد.

سعید صفری، استاد زبان فارسی نیز با اشاره به علاقمندی فارسی‌آموزان برای آشنایی با فرهنگ و آیین‌های ایرانی، اهمیت نوروز و موضوع بهار در آثار شاعران بزرگ ایرانی را تشریح کرد.

در بخش دیگری از این برنامه، چهار تن از فارسی‌آموزان اشعار بهاریه از سعدی و مولانا و قطعات ادبی را قرائت کردند و در پایان، گواهینامه‌های پایان دوره آموزش آزاد فارسی‌ به فارسی‌آموزان اعطا شد و از نفرات برتر تقدیر به عمل آمد.

ارسال خبر به ديگران

نام شما:
ايميل شما:
ايميل گيرنده:
توضيح:
کلیدواژه ها : ایران و بلگراد     |     بهار پیش روی ماست     |     دوره آموزش زبان فارسی     |    
ارسال نظر
نام و نام خانوادگی :
پست الکترونیک :
نظر شما :
مشاهده نظرات
ارسال نظر
نام و نام خانوادگی :
پست الکترونیک :
نظر شما :

استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است.
logo-samandehi